0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

beta-wordpress-5.2

تیم توسعه وردپرس به سرعت در حال فعالیت هستند تا نسخه‌های بعدی را با امکانات بیشتری منتشر کنند، اینکه بعد از نسخه 5.1 چه امکانات جدیدی در انتظار کاربران وردپرس باشد، مسئله‌ای مهم و مهیج است که ما را کنجکاو کرده و همین امر ما را برآن داشته تا خبر انتشار اولین نسخه بتای وردپرس ۵٫۲ را به شما مژده بدهیم. نسخه بتای 5.2 اکنون در مخزن وردپرس قرار دارد اما آن را در سایت اصلی خود بروزرسانی نکنید، بلکه می‌توانید آن را دانلود کرده و بصورت آزمایشی در محیط تستی مورد بررسی قرار دهید.

تغییرات نسخه جدید وردپرس:

نسخه بتای وردپرس ۵٫۲

تست نسخه بتا به دو روش امکان پدیر است:

میتوانید نسخه آزمایشی وردپرس ۵٫۲ را بر روی لوکال هاست نصب کنید.

از افزونه wordpress beta tester میتوان کمک گرفت و به بررسی و تست نسخه‌های جدید پرداخت.

باید منتظر باشیم که این نسخه ۵٫۲  قرار است چه زمانی رونمایی شود.

تیم توسعه وردپرس اعلام کرده‌اند که وردپرس ۵٫۲ در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ رونمایی می‌شود؛ به همین خاطر با انتشار نسخه‌های بتا سعی بر آن است تا اشکالات و باگ‌های این نسخه طی این مدت باقی‌مانده برطرف شود تا یک نسخه کامل و بی‌نقص ارائه شود. حال این اشکالات برطرف شده و تغییرات نسخه آزمایشی وردپرس ۵٫۲ را با هم بررسی کنیم.

سلامت سایت را مورد آزمایش قرار دهید

با نصب نسخه آزمایشی بتای وردپرس ۵٫۲ باید سلامت سایت را بررسی کنیم و هر اشکالی که در آن مشاهده می‌شود حتما گزارش دهیم تا تیم توسعه وردپرس بهترین نسخه را ارائه دهند.

ویژگی جالبی که در وردپرس میتوان برای اولین بار مشاهده کرد چیست؟ این ویژگی که هدف اولیه پروژه وردپرس ۵٫۱ بود و ناموفق ماند، در نسخه ۵٫۲ به انجام می‌رسد. وردپرس، کدی را که هر بخش از سایت را دچار مشکل کرده می‌گیرد و در پیشخوان نمایش می‌دهد تا بدانید مشکلی که برایتان پیش آمده از کجا منشا میگیرد این موضوع به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر مشکلات سایتتان را برطرف نمایید. علاوه بر این ویژگی، تیم توسعه وردپرس یک ابزار بررسی سلامت وبسایت را در بخش ابزارها>> Health check در پیشخوان وردپرس تعبیه کرده‌اند.

پیشخوان وردپرس

بلوک ویرایشگر

بلوک‌ های متنی در ویرایشگر گوتنبرگ تغییرات زیادی کرده و امکان پوشش‌ دهی حجم بالایی از پست‌ها را امکان‌پذیر ساخته است. این موضوع بیشتر به روان تایپ کردن و ساده نوشتن برمی‌گردد.

بلوک‌های متنی در نسخه ی جدید وردپرس ۵٫۲ از تمامی ویرایشگرها پشتیبانی می‌کند و در این مورد هیچ‌گونه نگرانی نخواهید داشت. بخش وارد کردن نامک و برجسب‌ها در این نسخه بهبود یافته و باز هم نسبت به نسخه‌های قبلی بهتر می‌توانید با آن کار کنید. همچنین گزینه‌های جدیدی به بلوک متنی اضافه شده که عبارت است از:

  • بلوک مربوط به جستجو
  • بلوک RSS
  • بلوک مربوط به برچسب‌ها
  • بلوک مربوط به تقویم

وردپرس5.2

اپلیکیشن موبایل

ما انتظار داریم که بلوک‌های متنی در نسخه موبایل نیز از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار باشد و قرار نیست  تنها برای نسخه دسکتاپ کارایی داشته باشد؛  در نسخه آزمایشی وردپرس ۵٫۲ به این موضوع نیز بیشتر پرداخته شده و تحت توسعه قرار گرفته است.

نسخه PHP

قبلتر قرار بود در نسخه ۵٫۱ قابلیتی به وردپرس اضافه شود که به شما اعلام پایین بودن نسخه php کند. اما این اتفاق در آن نسخه نیفتاد! حال به قطعیت به شما گفته میشود که در صورت پایین بودن نسخه پی‌اچ‌پی (معمولا پایین‌تر از ۵٫۶) آن را ارتقا دهید.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.