0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

لینک سازی

یکی از مباحث مهم در سئو داخلی سایت لینک سازی داخلی می باشد. لینک ها صفحات وب را زنجیروار به هم وصل می کنند و در داخل هر وب سایت نیز یکسری لینک های داخلی صفحات را بهم متصل می کند. از منوها گرفته تا لینکهای درون محتوایی و لینکهای فوتر و سایدبار همگی موقعیتی را برای وجود لینک داخلی فراهم می کنند که اساس اینکار بر ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر است.

لینک سازی داخلی اصولی و صحیح

اگر لینک های داخلی صفحات زیر را به اجمال بررسی کنید می بینید لینک های داخلی برای برقراری پیوند و ارتباط محتوایی در مطالب گذاشته شده است و نه چیز دیگر! باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که در واقع زمانی که می خواهیم لینک داخلی در محتوا بکار ببریم آیا کاربر به این لینک نیاز دارد یا خیر؟ برای مثال در مطلب تاثیر ساختار سایت بر سئو مطالب دیگری نظیر استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس، تغییر پیوندهای یکتا و … لینک شده اند. با توجه به اینکه مطلب لینک شده مفهوم مطلب را تکمیل کرده و به مخاطب کمک می کند تا اطلاعات خود را کاملتر کند. پس می توان نتیجه گرفت که لینک های گذاشته شده در محتوا کاملا صحیح بوده و تاثیرات خوبی را بصورت کلی در سایت خواهد داشت که به شرح زیر هستند:

موجب بهبود UI و UX خواهد شد که در مجموع موجب بهبود وضعیت سئو سایت می شود.

خزنده ها خواهند توانست به راحتی به تمامی صفحات سایت دسترسی داشته باشند.

ساختار سایت به لحاظ دسترسی صفحات به یکدیگر کاملا استاندارد خواهد بود.

بواسطه دستیابی به محتوای کامل، کمک خواهد کرد که بازدیدکننده در سایت باقی بماند.

جمع بندی کلی:

به عنوان نمونه برای لینک های داخلی، شما می توانید با هر عبارت غیر مرتبط و غیر کارآمدی به صفحات دیگر لینک کنید و چراغ سبز افزونه Yoast SEO را بگیرید پس صرفا استناد کردن به نتایج این چنین افزونه ها که بصورت غیر هوشمند عمل می کنند کافی نیست. پس این افزونه ها قادر نیستند بصورت کامل و دقیق شما را در لینک سازی داخلی یاری کند و این شما هستید که باید بصورت هوشمندانه عمل کنید و ارتباط مطلوبی بواسطه لینک های داخلی با صفحات دیگر برقرار نمایید. این موضوع در محتوا بصورت برقراری ارتباط محتوایی هوشمند بوده و در صفحات شاخص و اصلی نیز بصورت برقراری بهترین مسیر برای دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت انجام می گیرد. بهبود UI به معنی رابط کاربری بخصوص در صفحات شاخص موجب می شود که کاربران به راحتی به مسیر مورد دلخواه خود برسند. در غیر اینصورت به احتمال زیاد کاربر خسته شده و سایت را ترک خواهد کرد.

 

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.