طول توضیحات متا برای سئو

طول متا

توضیحات متا چیست

توضیحات متا همان بخش توضیحات خلاصه شما در زیر لینک گوگل که در زمان جستجو به نمایش در می آید  موضوع مقاله را در ۱۵۵ کارکتر به مخاطبان می‌‌دهد و کاربر می‌‌تواند تصمیم بگیرد که سایت شما را باز کند . طول توضیحات متا از سمت گوگل تعریف شده که باید برای بهبود سئو به این قانون را اجرا کرد  و به میزان از آن استفاده کنیم.

تا سال ۲۰۱۷ طول توضیحات متا ۱۶۰ کارکتر بود و از آن پس طول Meta Description از سمت گوگل ۳۲۰ کارکتر معرفی شد که بعد از مدتی تعداد این کارکتر ها کم شد و ۱۵۵ کارکتر مجاز شد.

 

 اگر قبلا توضیحات متا مقالات خود را بر پایه ۳۲۰  کارکتر گذاشته‌‌اید باید چه‌‌کار کنید؟ آیا همه مقالات را باید ویرایش کنید؟

خیر، هرگاه که خواستید مطالب سایت خود را آپدیت کنید این کار را انجام دهید و تعداد کارکتر های متا را به ۱۵۵ تغییر دهید و نگران نباشید گوگل به ۳۲۰ کارکتر قبلی شما نمره منفی نمی‌‌دهد.

بهترین افزونه بررسی سئو افزونه یواست سئو می‌باشد که تمام تغییرات گوگل را آگاه است و به شما در سئو کردن مطالب طبق قوانین گوگل کمک می‌کند. یکی از کارهایی که این افزونه انجام می‌دهد و بارنگ زرد و سبز سئو شمارا تأیید می‌کند بررسی میزان کاراکتر های توضیحات متای مقاله شماست.

چطور توضیحات متا بنویسیم
همان‌طور که در دوره سئو اشاره کردیم توضیحات متا باید دارای طول ۱۵۵ کاراکتر باشد و سعی کنید  مطلب مقاله را با استفاده از کلمات کلیدی به کاربر برسانید تا کاربر قبل از ورود به سایت شما بداند که قرار است دقیقاً چه چیزی را مطالعه کند.

جمع بندی کلی
اگر قبلاً توضیحات متای صفحاتتان را طولانی نوشته‌اید اصلاً نگران نباشید. توضیحات متا در سئو وب‌سایت شما تأثیر چندانی ندارد و حتی خود گوگل چندی پیش اعلام کرده بود که می‌خواهد طول توضیحات متا را از نتایج حذف کند یا این‌که خودش به‌صورت رندم از مقاله برای انتخاب متا دیسکریپشن استفاده کند.

فقط سعی کنید ازاین‌پس در به‌روزرسانی و آپدیت‌های وب‌سایت خود به طول توضیحات دقت کنید یا با نصب یوآست سئو این کار را به پلاگین بسپارید تا بهترین طول توضیحات متا را به شما نشان دهد.

 

خلاصه
تاریخ امتیاز
نام امتیاز دهنده
کاربران
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

توسط
تومان
اشتراک ویژه