0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

هاست فروشگاه اینترنتی

در این مقاله تصمیم داریم در خصوص هاست صحبت کنیم و با هم بررسی کنیم ویژگی یک هاست خوب مناسب فروشگاه اینترنتی چیست ؟

بکاپ گیری های منظم
سرعت بالا
ویژگی های یک هاست خوب
عدم محدودیت های ابتدایی
امکان دسترسی کاربر و انجام عملیات مورد نظر (امکانات هوشمند)
منابع مناسب (RAM و CPU)
هارد SSD Enterprise
امنیت
پهنای باند مناسب
فضای لازم
اولین و مهم ترین ویژگی هاست خوب این است که دارای سرعت مناسب باشد. می توانید چندین وبسایت را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهید و سرعت آن ها را بسنجید. حداقل سرعت برای بارگذاری سایت 2 تا 5 است تا لودینگ آن به اتمام و همچنین سرعت بارگذاری هر صفحه وب سایت.

سرعت به اعداد و سایت هایی مثل  جی تی متریکس نیست! به عنوان مثال آدرس سایتی را در جیتی متریکس وارد کرده اید و می بینید طبق گزارش 15 ثانیه طول می کشد تا وبسایت مربوطه لود شود در صورتی که وقتی سایت را باز می کنید متوجه می شوید که این سایت در عرض 5 ثانیه بارگذاری خواهد شد.

هارد سرور

هارد نیز در سرعت باز شدن صفحات سایت تاثیرگذار است. اگر هارد نامناسب داشته باشید قطعا سرعت باز شدن صفحات وبسایت کند خواهد بود. در واقع می توان گفت بهترین هاردی که می توانید استفاده نمایید هاردهای SSD اینترپرایز است که سرعت فوق العاده ای دارند و در سرعت باز شدن صفحات بسیار موثر هستند.

پس پیشنهاد می کنیم از هاست هایی با هارد مناسب استفاده نمایید. ویژگی هاست خوب این است که روی سرورهایی با هارد مناسب میزبانی شود.

 

هاست با فضای مناسب

هاست باید  فضا یا ظرفیت مناسبی داشته باشد  داشتن فضا یا ظرفیت برای یک سایت مزیت رقابتی محسوب نمی شود. هاستینگ ها دیدگاهی در میان کاربران ایجاد کرده اند که اگر فضای بیشتری نیاز دارید باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید! بنابراین اغلب کاربران تصور می کنند هاستی خوب است که تنها فضای بالا داشته باشد. در صورتی که اینطور نیست فضا فقط برای نگهداری فایل های مربوط به وبسایت مورد استفاده قرار می گیرد در کنار این فضا می بایست منابع مورد نیاز سایت هم تامین گردد.

در برخی مواقع شاهد این موضوع هستیم که کاربر اذعان می دارد با کندی سایت، ذخیره نشدن تغییرات و مشکلات این چنینی روبرو شده است. پرسیده می شود هاست شما چه منابعی دارد؟ در پاسخ ذکر می کند دارای 50 گیگ فضا هستم. متاسفانه برخی کاربران تصور می کنند چون فضای زیادی در هاست خود دارند باید وبسایت نیز با سرعت بالا لود شود و مشکلی نداشته باشد. این تصور کاملا غلط است. این دیدگاه زمانی جا افتاد که مجموعه های میزبانی نسبت به فروش فضا اقدام کردند و پلن ها را بر اساس فضا از هم تفکیک نمودند. همواره دقت داشته باشید هاستی مناسب است که در کنار فضای مناسب منابع مورد نیاز وبسایت شما را نیز پوشش دهد.

 

 میزان منابع رم و cpu هاست

از جمله مهم ترین ویژگی های یک هاست یا سرور خوب این است که منابع مناسب RAM و CPU به کاربران خود ارائه دهد. رم و پردازنده در وبسایت های فروشگاهی بیش از یک وبسایت عادی مثل شرکتی و..  مورد نیاز است.

وبسایت های فروشگاهی منابع چند برابری را نسبت به یک سایت عادی مصرف می کنند.
بر همین اساس در صورتی که منابع رم و پردازنده هاست شما پایین باشد با کندی وبسایت مواجه خواهید شد. درخواست ارسالی وبسایت های فروشگاهی به سمت سرور نسبت به سایت های معمولی و شرکتی بسیار بالاتر است.

نمی توان آمار و اعداد دقیقی را برای رم و پردازنده ذکر کرد و گفت سایت فروشگاهی باید این منابع را داشته باشد اما می توان بررسی کرد که وبسایت شما سریع لود می شود، درخواست ها را سریع پردازش می کند و همه چیز خوب و عالی در حال انجام است نتیجه می گیریم که منابع برای اکنون کافیست.

زمان مناسب برای ارتقا هاست
اگر با موارد زیر مواجه شدید می بایست منابع هاست خود را بررسی کنید امکان کمبود منابع در چنین شرایطی وجود دارد:

در هر لحظه سایت دچار مشکلات ناگهانی و قطعی می شود.
ارورهای کمبود منابع را می بینیم.
کندی بخش های مختلف سایت
هنگی
سرعت لودینگ پاینن

 

پس در جاهایی که با کندی وب سایت مواجه می شوید می بایست منابع هاست خود را ارتقاء دهید. در جاهایی که گفته می شود منابع کم است منظور این نیست که فضای هارد شما کم می باشد ممکن است از سمت پشتیبانی هاست خود تیکتی مبنی بر کمبود منابع دریافت کنید منظور این پیغام این هست که با کمبود رم یا پدازنده مواجه هستید.

فضا در چنین مواقعی ملاک نیست در واقع رم و پردازنده شما قادر نیست درخواست های سمت سرور را پردازش و خروجی را ارسال کند قطعا به مشکل می خورد و سایت با کندی مواجه می شود، ارور می دهد یا صفحات سفید رنگی را نمایش خواهد داد که همگی نشان از کمبود منابع دارند.

رم و CPU در پردازش درخواست های یک سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
در نهایت با تمام تفاسیر و توضیحات بالا باید متوجه شده باشید که میزان منابع رم و پردازنده هاست بسیار مهم است.

 

عدم محدودیت های اولیه در هاست

برخی از شرکت های ارائه دهنده هاست قادر به ارائه امکانات کافی و فراهم سازی امنیت لازم نیستند در نتیجه مجبور به یکسری محدودیت های ابتدایی و مشکل ساز روی سرویس های میزبانی خود اعمال می کنند این محدودیت ها در اغلب موارد برای کاربران مشکل ساز هستند. به عنوان مثال مشکلی که برخی طراحان با سرویس های خود دارند این است که حین طراحی و مشاهده پیش نمایش درخواست های متعددی سمت سرور ارسال می کنند با بلاک آیپی مواجه خواهند شد. یعنی زمانی که تعداد درخواست های سمت سرور مقداری بالا رود با محدودیت های عجیب مواجه می شود. این سرویس قادر به تشخیص فعالیت صاحب وبسایت نیست و با فعالیت های جزئی نسبت به محدود سازی اقدام می شود. موارد این چنینی موجب آزار کاربر خواهد شد همه این محدودیت های ابتدایی و دست و پا گیر ناشی از عدم آگاهی و امنیت است.

 

هوشمندسازی خدمات هاست یا سرور

در برخی از شرکت ها بد از بلاک شدن آیپی شما، حتما می بایست مودم را ریست کنید اگر آیپی شما ایستاتیک نباشد احتمال رفع بلاک وجود دارد در غیر این صورت حتما می بایست با پشتیبانی هاستینگ خود وارد ارتباط شوید، آیپی خود را ارائه کنید تا از حالت بلاک خارج گردد و….

در مجموعه میزبانی فا امکانات هوشمندی برای کاربران ارائه شده که قادر خواهند بود مواردی را به صورت سریع و بدون نیاز به پشتیبانان فنی انجام دهند.

تغییر نام دامنه: هنگام خرید هاست یک نام دامنه ارئه می کنید و سرویس شما به این دامنه متصل می شود. در شرایطی ممکن است کاربر تمایل داشته باشد دامنه متصل به هاست را تغییر دهد، یک هاستینگ خوب می بایست در برابر مسائل و مشکلات کاربران راه حل های سریعی ارائه دهد.

تغییرات سرویس و دوره پرداخت: یا اینکه دوره پرداخت خود را تغییر دهد، سرویس را ارتقاء داده و…
ریستور بکاپ: یا اینکه کاربر قادر باشد بکاپ های قدیمی خود را ریستور نماید و…
رفع بلاک آیپی: به عنوان مثال کاربر قادر خواهد بود با یک کلیک نسبت به رفع بلاک آیپی اقدام نماید.

اینها خدماتی هستند که یک میزبانی خوب بطور جد باید ارائه دهد تا کاربر با سهولت بیشتر قادر به مدیریت سرویس میزبانی وب خود باشد. همه این موارد موجب می گردند نیاز کاربر به پشتیبانان فنی کاهش یافته و تا سر حد امکان در وقت صرفه جویی گردد از طرفی قادر خواهد بود اقدامات مورد نظر خود را به راحتی با یک کلیک پیدا کند.

اتوماتیک سازی کارها یک مزیت خاص و فوق العاده برای هاستینگ ها بشمار می رود چراکه کاربر به ارسال تیکت و انتظار برای پاسخگویی نیاز ندارد. خیلی ساده و سریع قادر خواهد بود موارد مورد نظر را با یک کلیک انجام دهد

 

پهنای باند مناسب در هاست

به عنوان مثال وبسایتی با محتوای ویدیویی دارید و در کنار آن نیز فایل هایی را برای دانلود قرار داده اید در چنین شرایطی به پهنای باند بالا نیاز خواهید داشت باید به گونه ای برنامه ریزی نمایید که با اتمام پهنای باند وبسایت شما داون نشود!

به عنوان مثال فرض کنید برای مدت زمان یکماه 500 گیگ پهنای باند دارید و تعداد ویدیوها، بازدیدها و دانلودها به قدری زیاد است که یکدفعه پس از گذشت 20 روز پهنای باند به اتمام رسیده و وبسایتتان داون می شود. در چنین شرایطی می بایست 10 روز منتظر بمانید تا پهنای باند شارز شده و وبسایتتان در دسترس قرار گیرد. برای پیشگیری از چنین مواردی بهتر است از سرویس هایی با پهنای باند بالا استفاده نمایید البته تخمین میزان پهنای باند به محتوا، بازدید و… مربوط به سایت شما بستگی دارد که با مدیریت اصولی و انتخاب صحیح هاست می توان از بروز چنین مسائلی پیشگیری نمود.

در صورتی که از سی پنل برای مدیریت هاست خود استفاده می کنید می توانید در صفحه اصلی سمت چپ، به بخش پهنای باند مراجعه کنید. این آمار و ارقام به صورت یک نمودار سبزرنگ نمایش داده می شوند.

 

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.