0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

Untitled 1 2

نسخه 5.6 وردپرس در 8 دسامبر سال 2020 (18 آذر 1399)، به عنوان سومین نسخه اصلی وردپرس در سال 2020 منتشر شد. وردپرس 5.6 تمرکز بر روی بهبود ویرایشگر بلوک وردپرس، تقویت امنیت (به طور خاص، گسترش بروزرسانی خودکار)، بسیاری از پیشرفت هایی که توسعه دهندگان دوست خواهند داشت، و یک قالب کاملاً پیش فرض جدید، بیست و بیست و یک داشته است.

wordpress 5 6

 

قبل از بروزرسانی: فراموش نکنید که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

قبل از اجرای هرگونه بروزرسانی اصلی هسته وردپرس، از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید. ما توصیه می کنیم قبل از ادامه بروزرسانی، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که شامل پایگاه داده وردپرس، فایل های وردپرس، قالب ها، افزونه ها، کتابخانه رسانه و غیره باشد.

 

بررسی ویژگی های وردپرس 5.6

قابلیت انعطاف‌­پذیری بیشتر

نسخه جدید وردپرس دارای انعطاف‌پذیری بیشتری است که به شما امکان می‌دهد طرح‌های خود را با ابزارهای بیشتر، با کدنویسی و یا بدون کدنویسی ویرایش کنید، همچنین شما می‌توانید بلوک‌های تک ستونی، ستون‌ها و عرض‌های تلفیقی، سربرگ‌های تمام عرض و ویدئوها را در قالب کاور بلوک طراحی نمائید. ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ به آسانی از بهترین ویژگی‌های نسخه جدید است.

الگوهای بلوک بیشتر

در برخی از پوسته‌ها، از الگوهای بلوک از قبل طراحی شده برای تنظیم و طراحی برگه‌های سایت استفاده می‌شود که در نسخه 5.6 قدرت این الگوهای از پیش طراحی شده چند برابر افزایش یافته‌اند و کارها را برای شما ساده‌تر می‌کنند، بلوک‌های پیشرفته و حرفه‌ای موجود در نسخه جدید امکان ساخت صفحات فرود چشمگیر و جذاب را برای شما فراهم می‌کنند.

بارگذاری زیرنویس ویدئوها در ویرایشگر بلوک

یکی دیگر از قابلیت‌های مفید و محبوب نسخه جدید وردپرس امکان بارگذاری زیرنویس ویدئوها در ویرایشگر بلوک می‌باشد، شما می‌توانید آن‌ها را به برگه‌ها یا نوشته‌های خود اضافه کنید تا کسانی که از زیرنویس‌ها استفاده می‌کنند به راحتی بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

قالب دو هزار و بیست و یک (2021)

قالب دو هزار و بیست و یک قالب پیشفرض در نسخه جدید وردپرس می‌باشد، این قالب یک بوم خالی برای پیاده‌سازی ایده‌های شما است که ویرایشگر بلوک بهترین ابزار برای طراحی این ایده‌ها می‌باشد. در عرض چند ثانیه می‌توانید طرح‌های مختلفی را امتحان و قالب زیبایی را پیاده کنید.

 

2021 Theme hamyarwp

 

همچنین این پوسته قابلیت دسترس‌پذیری را در قلب سایت شما قرار می‌دهد، این ویژگی با دستورالعمل‌های دسترس‌پذیری وردپرس مطابقت دارد و چندین استاندارد تخصصی دیگر را از راهنمای دسترس‌پذیری به محتوای وب (WCAG (2.1 در سطح AAA را ارائه می‌دهد. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا هنگامی که از محتوا و افزونه‌های دسترس‌پذیر استفاده می‌کنید بتوانید بالاترین سطح استانداردهای دسترس‌پذیر بین المللی را داشته باشید.

رنگین کمانی از پاستل­‌های نرم

قالب پیشفرض 2021 دارای طیف وسیعی از پالت‌های رنگی از پیش طراحی شده می‌باشد که آن‌ها را به صورت پاستل در اختیار شما قرار می‌دهد و کلیه آن‌ها مطابق با استانداردهای AAA دارای کنتراست هستند، همچنین امکان انتخاب رنگ پس‌زمینه پوسته را برای شما فراهم می‌کند و مطابق با رنگ پس‌زمینه تعیین شده به طور خودکار رنگ متن را برای شما انتخاب می‌کند.

گسترش سیستم بروزرسانی‌های خودکار

سالها است که فقط توسعه دهندگان برنامه قادر به بروزرسانی خودکار وردپرس هستند، اما اینک این گزینه در پیشخوان وردپرس شما موجود است و زمانی که نسخه جدیدی از وردپرس وپلاگین‌ها در دسترس باشد در بخش بروزرسانی‌ها به شما نمایش داده می‌شود.

بیانیه دسترسی

در صورتی که حرفه‌ای نباشید به سادگی و تنها با کلیک بر روی یک دکمه می‌توانید دیگران را در مورد تعهد سایت خود نسبت به دسترس‌پذیری اطلاعات آگاه کنید. ویژگی افزونه جدید شامل قالب کپی برای ویرایش، آپدیت تغییرات و انتشار می‌باشد که این ویژگی برای پشتیبانی از تمام زمینه‌ها و حوزه‌های قضایی مختلف تهیه شده است.

الگوهای داخلی

اگر هنوز فرصت بررسی و تست الگوهای بلوک را نداشته‌اید اکنون کلیه پوسته‌های پیش‌فرض وردپرس دارای طیف وسیعی از الگوهای بلوک هستند که به شما امکان می‌دهند در کمترین زمان و بیشترین سرعت تمام طرح‌های پیچیده در بلوک‌ها را بشناسید و یا الگوها را به دلخواه خود شخصی‌سازی کنید.

 

وردپرس 5.6 برای توسعه‌­دهندگان

احراز هویت REST API با گذرواژه‌های برنامه

APIها ارتباط بین سرویس‌ها و سایت‌های مختلف را فراهم می‌کنند که در نسخه 5.6 امکان تعریف کلمات عبور API افزوده شده است. برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث می‌توانند به صورت یکپارچه و ایمن به سایت شما متصل شوند و ویژگی جدید REST API این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا متوجه شوید چه برنامه‌هایی به وبسایت شما متصل هستند، همچنین عملکرد هر کدام از آن‌ها را کنترل کنید.

پشتیبانی بیشتر از PHP 8

وردپرس 5.6 از آخرین ورژن PHP که PHP 8 نام دارد پشتیبانی می‌کند، سرعت پردازش اطلاعات در آخرین نسخه PHP بسیار افزایش داشته است.

بروزرسانی jQueryها

بروزرسانی‌های jQuery وردپرس در سه نسخه 5.5 ، 5.6 و 5.7 صورت می‌گیرد که اکنون در نقطه مرکزی این نسخه قرار داریم، افزونه Test jQuery Updates را جهت بررسی سایت و یافتن خطاهای زودتر از موعد، اجرا کنید و چناچه در نمای وبسایت خود مشکلی (مانند کار نکردن اسلایدر، دکمه و …) پیدا کردید بهترین راه این است که به علت وجود مشکلات امنیتی و عملکرد آن‌ها، آنها را بروزرسانی کرده و یا از آن‌ها استفاده نکنید، اما راه غیراصولی استفاده مجدد از آن‌ها نصب پلاگین jQuery Migrate می‌باشد.

 

 اضافه شدن بروزرسانی ویرایشگر بلوک از افزونه Gutenberg

بهبود ویرایشگر بلوک وردپرس (Gutenberg نیز نامیده می شود) دوباره در وردپرس 5.6 ادامه دارد.

در واقع، وردپرس 5.6 هفت نسخه از جدیدترین نسخه های افزونه وردپرس گوتنبرگ را بسته بندی می کند (8.6 تا 9.2).

نمونه هایی از پیشرفت ویرایشگر بلوک موجود در وردپرس 5.6 شامل این موارد است:

انعطاف پذیری بیشتر در طرح

الگوهای بلوک بیشتر

آپلود زیر نویس ویدیوها مستقیما در ویرایشگر بلوک

 

کنترل موقعیت بلوک کاور فیلم

اکنون می توان موقعیت پس زمینه های ویدئو را در بلوک Cover تنظیم کرد. پیش از این، این کنترل های موقعیت یابی فقط برای تصاویر پس زمینه در دسترس بودند.

 

82595085 05daef80 9b73 11ea 9a2c d2560084b371

 

شمارش کاراکترها

اکنون می توانید شمارش کاراکترها برای نوشته یا برگه خود را در پانل اطلاعات مشاهده کنید. پانل اطلاعات در حال حاضر شامل تعداد کلمات، عنوان ها، پاراگراف ها و بلوک ها، و همچنین یک طرح کلی سند با عناوین است.

wordpress character count

با کلیک روی نماد “i” در نوار ابزار ویرایشگر بلوک می توانید پانل اطلاعات را مشاهده کنید.

 چندین بلوک را به بلوک ستون تبدیل کنید

یک ویژگی عالی که در وردپرس 5.6 اضافه شده است، توانایی تبدیل چندین بلوک به بلوک ستون است. به عنوان مثال، می توانید سه تصویر را انتخاب کنید و آنها را به یک بلوک سه ستونی تبدیل کنید.

transform to cols

 پشتیبانی از زیرنویس های ویدیویی

برای کمک به شما در افزودن زیرنویس یا عنوان‌ها در ویدئوهایتان، شما هم‌اکنون می‌توانید آنها را در نوشته یا برگه‌تان بارگذاری نمایید. این کار باعث سهولت بیشتر از همیشه این می‌شود که ویدئوهایتان برای هرکسی که نیاز دارد یا ترجیح می‌دهد از زیرنویس استفاده کند، دسترس‎پذیر باشد.

 تنظیمات جدید در حالت تنظیمات برگزیده

اگر از منوی کوچک 3 نقطه ای در بالا سمت جپ ویرایشگر پست یا صفحه استفاده می کنید، یک حالت تنظیمات جدید برای “تنظیمات” ظاهر می شود. این حالت شامل برخی از تنظیمات مفید جدید مانند چک لیست پیش انتشار، صفحه کلید و تنظیمات ظاهر و سفارشی سازی برای تنظیمات سند است که می تواند به شما در کاهش گزینه هایی که در ویرایشگر بلوک مشاهده می کنید، کمک کند.

 

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.