0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

License

مجوزهای لازم برای راه اندازی سایت

قانونی برای اخذ مجوزهای کسب‌وکار اینترنتی در کشور وضع نشده و اگر شما یک کسب‌وکار اینترنتی داشته باشید، کسی شمارا به‌عنوان مدیر وب‌سایت یا آن سیستم جریمه نخواهد کرد. مگر این‌که از شما شکایت شود که تازه اول ماجرا خواهد بود.

اما باید بدانید با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته از سوی پلیس فتا برای خرید مردم از کسب‌وکارهای مورد تأیید و دارای مجوز و ای نماد کار شما با نداشتن مجوز و ای نماد کمی مشکل خواهد شد.

با این‌که ممکن است شما در یک حوزه کسب‌وکاری آنقدر مرجع باشید که بدون ای نماد هم مردم از شما خرید کنند اما در هر صورت باید سعی کنید مجوزها و نماد های لازم  را بگیرید.

 

مجوز و نماد های لازم برای فروشگاه اینترنتی

با توجه به بحث فیلترینگ و اعتماد شما باید حداقل دو مجوز را بگیرید تا سایت شما فیلتر نشود و یا اگر مشکلی داشت به شما قبل از فیلتر شدن از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی شود. اما به‌صورت کلی مجوزهای زیر را می‌توانید اخذ کرده و با خیال راحت کسب‌وکار اینترنتی خود را شروع کنید.

1-اینماد و روش دریافت آن

اینماد

 

برای دریافت نماد اعتماد باید وارد سایت Enamad.ir شوید و مشخصات خود را وارد کرده و درخواست بررسی سایت خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست شما برای شما احرازهای هویتی محلی، تلفنی و… انجام می‌گردد  و سپس وارد بخش ثبت رسانه می‌شوید و دامنه و اطلاعات سایت خود را وارد می‌کنید و همچنین مجوز کسب کار اینترنتی خود را به اینماد ارائه می دهید. بعد از چند روز پاسخ تأییدیه به اطلاع شما می رسد . اگر تایید نشد باید خطاهای  و بسایت فروشگاهی خود  را بررسی کرده و آن‌ها را رفع کنید.

این نکته را بخاطر داشته باشید دریافت اینماد فقط برای وب سایت های فروشگاهی است

 

2-دریافت نماد ساماندهی

ساماندهی یکی از وب‌سایت‌های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد است که کار ساماندهی سایت‌ها را انجام می‌دهد. حتماً این مجوز را اخذ کنید و وب‌سایت خود را در ساماندهی ثبت کنید تا اگر محتوای نامطالوب و مغایر با دستورات فرهنگی در سایت شما دیده شد یا ربات‌های این وب‌سایت به‌اشتباه این مطالب را غیراخلاقی و برخلاف قانون خواندند قبل از فیلتر کردن و از دسترس خارج کردن وب‌سایت شما به شما ایمیل دهند. با این ایمیل قبل از فیلتر شدن سایت شما، به شما اخطاری داده شود که این محتوای وب سایت شما مشکل دارد یا ویرایش کنید یا حذف کنید . مراقب باشید اگر سایت شما فیلتر شد به راحتی رفع فیلتر نخواهد شد

مجوز نظام صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی

 

مجوز نظام صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی

اگر کسب‌وکار شما به قدری قوی شده است که می‌خواهید چند کارمند داشته باشید باید به سراغ اخذ  مجوز صنفی کسب‌وکارهای رایانه‌ای کشور را دریافت کنید تا بتوانید به کارمندان خود حقوق و بیمه پرداخت کنید.

برای بیمه کارمندان باید این را بدانید که امر بیمه در اداره کار کشور اجباری است و اگر کارمندی ادعای دریافت بیمه کرد شما باید آن را پرداخت کنید در غیر این صورت کسب‌وکار شما جریمه می‌شود.

ثبت برند به صورت آنلاین

 

برند

 

شما می‌توانید در سامانه ثبت‌برند، ثبت‌نام کنید و سپس برند خود را ثبت کنید. اگر برند خود را ثبت نکنید،  ممکن است شخصی این کار را انجام دهد  و ادعای مالکیت برند شما را کند.

برای این کار می‌توانید با شرکت‌های ثبت‌برند کارکنید و از آن‌ها بخواهید شرکت شمارا ثبت کنند. البته پیشنهاد می‌کنیم خودتان این کار را انجام دهید چون با توجه به اینترنتی شدن فرایند ثبت برند، کار سختی محسوب نمی‌شود.

 

 

‏0 نظرات

  • Author's gravatar
    مهدی اکبری مطلق 20ام فروردین 1399 , 8:17 ق.ظ

    با سلام و خسته نباشید ، بسیار مطلب خوب و کاربردی بود

    پاسخ

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.