0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

seo

پیاده کردن ساختار منظم و خوب در سایت یکی از موارد بسیار مهم و موثر در سئو است.  ما باید ساختار سایت را به نحوی پیاده کنیم که دسترسی ها به بخش های دیگر در بهترین شکل ممکن باشد. در این مطلب راهکارهای پیاده سازی ساختار ایده آل بر روی سایت را به شما آموزش داده و تاثیر ساختار سایت بر سئو را مطرح خواهیم کرد.

دلیل اهمیت ساختار سایت

نکته کلیدی در اینجا میزان راحتی در دسترسی است. دسترسی راحت به بخش های مختلف سایت اهمیت بسیار بالایی دارد. کاربران دقیقا نمی دانند موضوع مورد علاقه آنها در کجای وب سایت شما قرار دارد. این شما هستید که باید سایت را طوری طراحی نمایید که کاربر به محض ورود به سایت، ارتباطی بین موضوع مورد نظر و مسیر دسترسی پیدا کند. برای مثال اگر بازدیدکننده در یک سایت فروشگاهی به دنبال خرید لباس می باشد ما می بایست از طریق رابط کاربری امکان دسترسی را برای آن ایجاد نماییم. اگر این دسترسی بصورت کاملا مستقیم نیز نباشد حداقل باید مسیری نزدیک به آن را در سایت ایجاد کنیم.

برای نمونه در تصویر زیر به منوی سایت دیجی کالا توجه کنید:

 

دیجی کالا

 

 

 

کاربری که به دنبال خرید مانیتور است به راحتی در منوی اصلی، کالای دیجیتال را دیده و در زیرمنو گزینه مانیتور را پیدا می کند. این دسترسی موجب می شود تا کاربر به راحتی در عرض چند ثانیه به صفحه مورد نظر خود هدایت شود. این موضوع در اصل یکی از فاکتورهای تجربه کاربری می باشد که از طریق رابط کاربری برای کاربر فراهم می گردد.

ایده های پیاده سازی ساختار ایده آل

بهترین زمان ایجاد ساختار ایده آل برای سایت زمان طراحی و راه اندازی سایت می باشد. پیشنهاد می کنیم صفحات، دسته ها، زیر دسته ها و تمامی موارد را بصورت مجازی تشکیل دهید و طرح نهایی را بر روی سایت منتقل نمایید. اما اگر چنانچه سایت شما از مدت ها قبل راه اندازی شده و وضعیت مطلوبی به لحاظ ساختار ندارد می توانید اقدام به تصحیح ساختار سایت نمایید. لازم به ذکر است تصحیح ساختار سایت کاری بسیار حساس و سخت می باشد. همچنین باید توجه داشت در صورت تغییر صفحات می بایست از ریدایرکت 301 برای انتقال صفحات بهره گرفت.

تشریح تاثیر ساختار سایت بر سئو

گوگل در صفحه Search Engine Optimization (SEO) Starter Guide بصورت مقدماتی بر روی مفاهیم سئو بحث می کند. اگر کمی با دقت مطالعه نمایید خواهید دید که در بسیاری از موارد این ساختار ایده آل است که گوگل آن را مطرح می کند. از موارد گفته شده گوگل برای مفاهیم مقدماتی سئو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهم بودن ساختار منظم در URL های سایت

مهم بودن مسیرهای دسترسی به بخش های مختلف سایت

اهمیت پیاده نمودن ساختارهای نشانه گذاری مانند Schema Markup

پیاده سازی ساختار ایده آل با وردپرس

همانطور که در تصویر زیر ملاحظه میکنید سیستم مدیریت محتوای وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا است. وردپرس از لحاظ فنی و سئو، ساختار بسیار خوبی داشته و می توان ایده آل ترین وب سایت ها را با آن راه اندازی کرد.

محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا

برای پیاده سازی ساختار ایده آل در وردپرس انجام موارد زیر توصیه می شود:

تنظیم پیوندهای یکتا بصورتی که صفحات سایت آدرس و ساختار خوبی داشته باشند.

استفاده هوشمندانه از برچسب ها و دسته ها در وردپرس

استفاده از افزونه Yoast SEO برای ساماندهی صفحات سایت

استفاده از Schema Markup برای نمایش توجیه و هدایت بهتر کاربران و خزنده های موتورهای جستجوگر

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.