0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

tagh1

یک صفحه از وب سایت مجموعه المان هایی نظیر عنوان، URL ، محتوا، توضیحات و غیره را در خود جای داده است. یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشیم تگ H1 می باشد. همانطور که می دانید تیترها از H1 تا H6 وجود دارند و هر کدام از آنها کاربرد بخصوصی در میان محتوا دارند. موضوعی که باید به آن دقت کرد این است که تگ H1 در هر صفحه تنها می بایست یکبار مورد استفاده قرار گیرد و بیش از آن یک اشتباه محسوب می شود. در ادامه ویژگی ها و جزئیات مربوط تگ H1 را تشریح کرده و دلیل اینکه چرا نباید بیش از یکبار از آن استفاده کنیم توضیح خواهد داده شد.

در مقاله ی منتشر شده قبلی تقاوت تگ h1 و عنوان سئو نیز کاملا شرح داده شده.

کاربرد تگ H1

تگ های H به معنی HTML Headings Tags می باشند که معنی فارسی آنها تیتر می باشد. به لحاظ نگارشی ما ملزم به استفاده از تیترها در محتوا هستیم زیرا با استفاده از آنها به محتوا نظم داده و توجه مخاطب را جلب می نماییم. همچنین کاربرد تیترها دادن اطلاعات خلاصه از محتوای مربوط به آن است. یعنی در واقع با تیتر، موضوع محتوای مربوط به آن را به مخاطب اعلام می کنیم. اگر بخواهیم H1 را تعریف کنیم عبارت عنوان اصلی یا عنوان شاخص ترین است.

در تصویر زیر جایگاه H1 بخوبی قابل فهم می باشد:

 

تگ h1

 

استفاده بیش از یک بار H1 در صفحه باعث ضعف ساختاری در بحث سئو و بهینه سازی وب سایت می شود. ب

تاثیر تگ H1 در سئوی سایت

استانداردهایی در وب وجود دارد که مانع فیزیکی برای عدم استفاده از آنها وجود ندارد. برای مثال شما می توانید از H1 به دفعات نامحدودی در صفحات وب سایت خود استفاده نمایید اما قطعا اینکار عاقلانه نیست. تگ H1 برای گوگل اهمیت بالایی دارد. در واقع با H1 به گوگل می گوییم موضوع محتوای ما چیست. می بایست مقدار H1 (تیتر شاخص محتوا) را به نحوی انتخاب نماییم که خصوصیات زیر را با خود داشته باشد:

موضوع محتوا را بخوبی به مخاطب برساند.

نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند.

از کلمات کلیدی در آن بصورت هوشمندانه ای استفاده شود.

مخاطب را به مطالعه محتوا ترغیب نماید.

آنالیز تعداد تگ H1 استفاده شده در صفحه سایت

چند راه برای اینکار وجود دارد ولی بهترین راه نصب افزونه MozBar بر روی مرورگر کروم می باشد رای اینکار کافیست با مروگر گوگل کروم به این لینک رفته و بر روی لینک Download MozBar Free کلیک کرده و آن را نصب نمایید.

برای مثال در زیر به یکی از سایت های بزرگ ایرانی به نام دیجیاتو که چنین اشکالی در استفاده از تگ h1 در سایت خود دارد اشاره می کنیم:

 

 

دیجیاتو

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.