0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

p55

چگونه فایل htaccess را در وردپرس پیدا کنیم؟

فایل htaccess در وردپرس یک فایل پیکربندی قدرتمند است که با کمک آن می‌توانید بدون افزونه بعضی از نیاز های خود را رفع کنید. این فایل برای پیکربندی تنظیمات سرور مورد استفاده است که مدیریت سرور را نسبت به انجام کارهای مختلف بر روی وبسایت بر عهده دارد. برای نمونه، اعمال محدودیت برای پوشه wp-adminوردپرس ، چگونگی ارجاع کاربران و محافظت از امنیت دایرکتوری‌های مختلف همگی بخشی از وظایف این فایل مهم هستند. گاهی برای پیدا گردن فایل htaccess در وردپرس به مشکل میخوریم و دسترسی به آن سخت است با وجود اینکه این فایل در روت پوشه‌ی وردپرس، یعنی جایی که فایل های وردپرس قرار گرفته‌اند، وجود دارد. اما افراد نمی‌توانند آن را بیابند. دلیل این امر چیست و چگونهمی توان به این فایل دسترسی داشت؟ با ما باشید تا در این مقاله به این سوالات پاسخ دهیم.

فایل htaccess وردپرس

چگونه فایل htaccess را در وردپرس پیدا کنیم؟

دو حالت ممکن است اتفاق افتاده باشد

  1. این فایل کلا وجود ندارد.
  2. ممکن است این فایل توسط کنترل پنل شما مخفی شده باشد

در هر صورت هر دو مورد قابل حل می باشد.

1- در حالتی که فایل htaccess. وجود ندارد.

ممکن است که این فایل توسط وردپرس هنوز ساخته نشده است و وردپرس به صورت خودکار این فایل را می‌سازد زیرا از آن برای مدیریت پیوندهای یکتا در وردپرس استفاده می‌کند.

در این حالت ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس شده و از قسمت تنظیمات، به قسمت پیوندهای یکتا وارد شوید و بدون اینکه چیزی را تغییر دهید، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید؛حال وردپرس ساختن فایل htaccess. را شروع می‌کند.

htaccess.
htaccess.

اما گاهی شما باید به صورت دستی این فایل را بسازید زیرا گاهی اوقات وردپرس قادر بهساختن خودکار این فایل نیست و در پایان صفحه مدیریت پیوندهای یکتا، پیامی مبنی بر عدم توانایی تولید فایل htaccess وردپرس نشان داده خواهد شد.

htaccess.
htaccess.

برای ساختن این فایل می بایست کدهایی که در این صفحه وجود دارد را کپی کنید. سپس وارد کنترل پنل خود شوید و روی +File کلیک کنید و در قسمت New File Name، .htaccess را تایپ کنید و سپس روی Create New File کلیک کنید تا ساخت فایل انجام شود.

در آخر با استفاده از دکمه Edit،  کدی را که کپی کرده بودید را در این قسمت قرار دهید و تغییرات را ذخیره نمایید.

2- نرم افزار مدیریت FTP شما فایل‌های مخفی را نشان نمی‌دهد

دلیل وجود نقطه ای که قبل از نام فایل htaccess. می باشد این است که این نقطه نشان دهنده این است که این فایل جزء فایل‌های مخفی هاست شما محسوب می‌شود.اگر نرم افزارهای مدیریت FTP مثل FileZilla را مورد استفاده قرار میدهید، ممکن است در این نرم افزارها فایل‌های مخفی نمایش داده نشوندکه برای نمایش فایل‌های مخفی باید یک سری تنظیمات را در این نرم افزارها اعمال کنید.برای مثال در نرم افزار FileZilla باید به سربرگ Server بروید و گزینه Force showing hidden files را فعال کنید. در این صورت فایل‌های مخفی مثل htaccess نمایش داده خواهند شد.

htaccess.
htaccess.

اگر از کنترل پنل cPanel استفاده می‌کنید، کافیست روی دکمه Settings در بالای صفحه و سمت راست کلیک کنید و سپس در پنجره ای که باز می شود، تیک گزینه Show hidden files را بزنید.

htaccess.
htaccess.

اگر از نرم افزار مدیریت FTP و یا کنترل پنل دیگری استفاده می‌کنید، قسمت تنظیمات را بررسی کنید قطعا برای نمایش فایل‌های مخفی گزینه‌ای وجود دارد.

جمع بندی

فایل htaccess. برای اکثر کسانی که با وردپرس کار میکنند آشناست. اما برخی در پیدا کردن این فایل به مشکل می‌خورند. که دلایل آن بررسی شد.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.