0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

دسته بندی وردپرس

یکی از بحث برانگیز‌ترین مواردی که در وردپرس وجود دارد مقایسه دسته و برچسب در وردپرس و میزان تاثیرگذاری آن‌ها بر سئو است. آیا شما می‌دانید چه تفاوتی بین دسته و برچسب وجود دارد؟ تعداد مطلوب برای دسته به چه میزان است؟ آیا یک نوشته را می‌توان به چندین دسته اختصاص داد؟ آیا محدودیتی در استفاده از برچسب‌ها وجود دارد؟ آیا کلمه کلیدی می‌تواند به عنوان یک برچسب نیز قرار گیرد؟ و صدها سوال که پاسخ به تمامی آن‌ها را می‌توانید با کمک مقاله امروز بدهید.

دسته بندی در وردپرس

 

قیاس دسته و برچسب در وردپرس

قبل از ورود یه مبحث اصلی یعنی مقایسه دسته و برچسب در وردپرس باید بدانیم دسته و برچسب در وردپرس چیست؟
در وردپرس هر دو گزینه دسته و برچسب نوعی طبقه‌بندی به حساب می ایند. در واقع امکان نظم‌دهی مطالب و محتوای سایت را برای استفاده اسان و راحت شما فراهم می‌کنند. زمانی که کاربر وارد وبسایت شما می‌شود به کمک همین دسته‌ها و برچسب‌ها می‌تواند مطلب مورد نظر خود را جستجو کرده و به سادگی پیدا کند.

تفاوت بین دسته و برچسب در چیست؟

دسته‌ها برای گروه‌بندی وسیعی از محتوای وبسایت استفاده می‌شوند.در واقع افراد باید بامشاهده  دسته ها به هدف اصلی سایت شما پی ببرند دسته‌ها باید همان موضوعات اصلی و عمومی سایت شما باشند. در واقع کاربران با کمک آن‌ها به راحتی به هدف اصلی خود رسیده و مطلع هستند که در چه زمینه‌ای مطالعه می‌کنند. دسته‌ها بصورت سلسله مراتبی هستند پس شما امکان ساخت زیر دسته یا همان دسته فرزند را نیز دارید.

برچسب‌ها در واقع جزئیاتی از مطلب و محتوای شما را تشریح میکنند. برچسب‌ها را به عنوان کلمات موجود در فهرست سایت خود در نظر بگیرید. آن‌ها را می‌توان یک دسته‌بندی کوچک و داخلی در سایت در نظر گرفت که امکان سلسله مراتبی بودن ندارند.

برای  درک بهتر این مطلب در مورد  مقایسه دسته و بر چسب در وردپرس  و توضیح بیشتر نظر شما را به مثال در این زمینه جلب می‌کنیم…

مثالی از تفاوت دسته و برچسب در وردپرس

دسته بندی وردپرس

فرض کنید بلاگی شخصی دارید که در آن درباره زندگی خود می‌نویسید. دسته‌بندی‌های شما می‌تواند شامل: موسیقی، غذا، مسافرت، مطالعه، کار و… باشد. حال فرض کنیم مقاله‌ای را درباره موسیقی روزانه خود می‌نویسید. مسلما باید دسته موسیقی را به ان اختصاص دهید و اما برچسب‌هایی مانندموسیقی پاپ، موسیقی سنتی،موسیقی کلاسیک و… را برای آن در نظر می‌گیرید.

بزرگترین تفاوت دسته با برچسب

در مقایسه دسته و برچسب در وردپرس، بزرگ‌ترین تفاوتی که به چشم می‌خورد این است که حتما باید از دسته‌ها استفاده کنید اما استفاده از هر برچسبی ضروری نیست! زمانی که شما از هیچ دسته‌ای استفاده نکنید، مطلب شما با گزینه دسته‌بندی نشده مواجه می‌شود. گاهی افراد این گزینه را به سایر یا کلمات این‌چنینی تغییر می‌دهند؛ اما به هر حال با این‌کار شما محتوای خود را میان آسمان و زمین رها کرده‌اید و به آن اهمیتی نمی‌دهید.

تفاوت چشم‌گیر دیگری در مقایسه دسته و برچسب در وردپرس، وجود دارد آن هم تفاوت در آدرس آنهاست.زمانی که از یک ساختار پیوند یکتای استاندارد در وردپرس استفاده کنید، در دسته و برچسب با پسوندی رو به رو خواهید شد که به عنوان مثال میبینید

http://yoursite.com/category/food/

http://yoursite.com/tag/food/

همان‌طور که مشاهده می‌کنید کلمه category برای دسته و کلمه tag برای برچسب قبل از نامک اصلی می‌آید.

چه استانداردی در تعداد دسته‌ها وجود دارد؟

تا وردپرس ۲٫۵ هیچ پشتیبانی از برچسب‌ها نمی‌شد و در اصل وجود نداشتند. به همین دلیل افراد مجبور بودند از دسته‌ها برای توضیح جزئیات یک نوشته استفاده کنند. با اضافه شدن امکان برچسب گذاری، امکان خوبی برای بهبود محتوا ایجاد شد.
بعد از ان در انتخاب و ساخت دسته‌ها محدودیتی ایجاد شد که تعداد آن با توجه به پیچیدگی سایت شما متفاوت است. در واقع دسته، گروهی از نوشته‌ها را شامل می‌شود اما برای اینکه بتوانید بصورت بهینه عمل کنید حتما از زیر دسته‌ها نیز کمک بگیرید. حتما نباید سایت خود را پر از دسته‌ها کنید بلکه می‌توانید از زیر دسته‌ها نیز استفاده نمایید. این موضوع در رشد وبسایت نیز موثر است.

داشتن ۳۰ دسته که هر کدام دارای یک الی دو پست هستند، بی‌معنیست! بهتر است ۵ دسته مطلوب ایجاد کنید که به نوشته‌های شما اختصاص یابند. (این یک مثال است!). با توضیحات این بخش نیز در مقایسه دسته و برچسب در وردپرس به نتایج جالبی رسیدیم. اینکه برچسب‌ها به نوعی می‌توانند مکمل دسته باشند و از به کار بردن اضافه آن جلوگیری کنند.

 

دسته بندی وردپرس

 

چه زمانی می‌توان از زیردسته‌ها استفاده کرد؟

گاهی درباره موضوعی می‌نویسید و به مرور زمان تعداد این نوشته‌ها خیلی زیاد می‌شود به گونه‌ای که مثلا ۲۰ برچسب در یک زمینه خاص یافت می‌شود. در این موارد می‌توانید زیر دسته برای آن ایجاد کنید که راحت‌تر جستجو شده و پیدا شود.

نحوه اختصاص دادن یک نوشته به چند دسته

در برخی سایت ها گفته می‌شود که اختصاص دادن چندین نوشته به یک دسته خاص به سئوی سایت ضربه جدی وارد می‌کند. اما این موضوع به هیچ‌وجه درست نیست! زمانی که ما نوشته خود را با دسته‌های مختلف مشخص می‌کنید، در واقع به کاربر این اجازه را می‌دهیم تا مطالب را به راحتی بیابد.

محدودیت یا عدم محدودیت در دسته بندی و برچسب ها

در واقع هیچ محدودیتی برای تعداد در دسته بندی وجود ندارد. شما به راحتی می‌توانید بیش از ۱۰۰۰ برچسب یا بیشتر داشته باشید و هیچ محدودیتی برایتان مشخص نشده است. هر چند این را باید در نظر داشت که هدف برچسب‌ها برای مرتبط کردن مطالب به یکدیگر است و نیازی نیست برای هر نوشته تعداد غیراستاندارد برچسب را به کار ببرید. معمولا ۴ الی ۵ برچسب در هر نوشته میزان استانداردی است و نیاز شمارا براورده میکند.

شباهت کلمات کلیدی و برچسب

بسیاری افراد برچسب را با کلمه کلیدی اشتباه می‌گیرند به همین دلیل تلاش میکنند تا جایی که می‌شود برچسب‌های مشابه و یکسان با کلمه کلیدی انتخاب کنند. اما اشتباه می‌کنند. کلمه کلیدی یکی است و هدف مقاله شما را روشن می‌کند اما برچسب با آن متفاوت است. برچسب‌ها برای ارتباط دادن مطالب به کار می‌روند.

تاثیر دسته بندی و برچسب در سئو

یکی از سوالاتی که کاربران در مقایسه دسته و برچسب در وردپرس همیشه مطرح می کنند مبحث سئو است. اینکه این دو مورد تاثیری روی سئوی وردپرس می‌گذارند؟ پاسخ ساده به این سوال “خیر” است. این دو گزینه در وبسایت با یکدیگر کار می‌کنند تا مسیر و جهت خوبی را به کاربران خود ارائه دهند.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.