0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

گوتنبرگ

وردپرس در حال تغییر در یک راه بزرگ است. پس از چند ماه تست و آزمایش این پلت فرم، یکی از مهمترین تغییرات در تاریخ وردپرس به شمار می رود. تغییری که ممکن است باعث برهم زدن بسیاری از افراد شود، اما می تواند یک وب سایت را برای بسیاری از افراد ایجاد کند. این پلت فرم گوتنبرگ نام دارد.

Classic WordPress

در اصل، صاحبان وب سایت برای ایجاد یک وب سایت وردپرسی، و تبدیل آن به چیزی که مناسب یک نام تجاری است، نیاز به یک توسعه دهنده و طراح، و یا نیاز به دانش کدنویسی دارند. صاحبان وب سایت ها نیاز به ایجاد یک تم یا خرید از یک سایت مانند تم فارست یا مارکت های ایرانی و سفارشی کردن آن دارند. و در اغلب موارد، برای سفارشی کردن بیشتر، به کمک آنها نیاز خواهند داشت.

Page Builders

این فرایند پیچیده کمک به ساختن و طراحی صفحه بدون دانش کدنویسی، یک دسته افزونه ای ایجاد کرده که باعث می شود وبسایت های وردپرس را ویرایش کنید، با استفاده از یک تم سازگار، بصری بیشتری را بازکنید. محصولاتی مانند ویژوال کامپوزر و Elementor کل کسب و کار را برمبنای سایت های وردپرس آسان تر می کند. آنها یک صفحه وب را به صورت بصری تعاملی کامپایل می کنند و به شما امکان می دهند کل سایت ها، در بعضی موارد، با قابلیت کشیدن و رها کردن ایجاد کنید. Page Builders شما را با آنچه “بلوک” در منوی سمت چپ نامیده می شود ارائه می دهد. هر بلوک سطح محتوا را نمایش می دهد، متن آن، عکس ها، ویدئو و غیره. بلوک انتخاب شده را به بوم اصلی بکشید و از آنجا می توانید ظاهر و قابلیت آن را سفارشی کنید. شما می توانید بلوک ها را ترکیب کنید و حتی آنها را به عنوان قالب هایی که به سفارشی های شما بستگی دارند و از تداوم آن اطمینان حاصل کنید. یا، اگر شما ترجیح می دهید، می توانید هر یک از بلوک های فرد را به طور کاملا متفاوت متفاوت کنید. صفحه Builder این را کاملا امکان پذیر می کند و فوق العاده آسان است. برای به دست آوردن همین کار با استفاده از ویرایشگر کلاسیک وردپرس، نیاز به دانش خاصی در مورد کد کوتاه پیچیده وجود دارد.

اصلا گوتنبرگ چیست؟!

به روز رسانی مهم  وردپرس معرفی نسخه ویرایشگر گوتنبرگ است. که شبیه به صفحه سازی است که در قبل در باره آن نوشتیم. صفحات به راحتی با کشیدن و رها کردن(ِDrag & Drop) درست می شوند، می توانید به راحتی آن ها را ویرایش کرده و نیز رنگ و استایل به آن بدهید. آیا می خواهید فونت را تغییر دهید؟ شما می توانید این کار را انجام دهید و نتیجه را بلافاصله مشاهده کنید. می خواهید یک تصویر را تغییر دهید، می توانید این کار را انجام دهید و بلافاصله آن را ببینید. قرار دادن یک پخش کننده تصویری، گالری عکس، دکمه ها یا تغییر طرح رنگ می تواند بسیار ساده تر انجام شود. و این در حالیست که برخی از توسعه دهندگان به ویرایشگر کلاسیک وردپرس گله مند بودند. بالطبع بسیازی از قالب های وردپرس از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.اما نگران نباشید.روز به روز با آپدیت شدن سریع قالب ها این مهم رفع می شود.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.