0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

Site-Kit-Google

اینکه وب سایتی را طراحی  کنیم و و در آن فعالیتی نداشته باشیم  . و یا  فعالیت خوبی هم روی آن داشته باشیم ولی آن را مورد بررسی و آنالیز قرار ندهیم باز هم سودی ندارد. این به این خاطر است که تا سایت را مورد تجزیه و تحلیل و نظارت قرار ندهیم با مشکلات و روند حرکتی آن مواجه نشده و نمی‌توانیم پیشرفت کنیم. در این آموزش سعی می کنیم با فعال کردن افزونه گوگل در وردپرس برای نظارت کامل بر سایت کمکتان کنیم. Google Site Kit افزونه جدیدی برای این امر بوده است که توسط گوگل توسعه یافته است. شما با نصب این افزونه به ۴ ابزار تحلیلی و بازاریابی در پیشخوان وردپرس خود دسترسی خواهید داشت که عبارت است از:

Search Console

Analytics

PageSpeed Insights

AdSense

پس از اتصال می‌­توانید عملکرد مواردی چون جستجو، آنالیز، سرعت بارگذاری صفحات و داده­‌های دیگر را به صورت مستقیم از داشبورد وردپرس خود و به ازای هر پست و صفحه مشاهده کنید. این کار کمک زیادی به شما کمک می­‌کند تا بتوانید مستقیما تجزیه و تحلیل سایت وردپرسی خود را داشته باشید.

توجه:  Site Kit به یکی از ویژگی­‌های سرویس گوگل اشاره دارد، بنابراین در ادامه این مقاله از عبارت­‌های “سرویس‌­های گوگل” و “ویژگی­‌ها” به جای یکدیگر استفاده کرده‌­ایم.

بررسی Google Site Kit در وردپرس

در حالت ایده‌آل، شما باید از قبل هر دو سرویس Search Console و Google Analytics را به سایت وردپرسی خود وصل کرده باشید. اگر این طور نیست، به شما توصیه می‌­کنیم قبل از نصب Google Site Kit، در ابتدا Google Analytics و Search Console را متصل کنید.

در حالی که Google Site Kit می‌­تواند یک حساب کاربری جدید برای برخی از ویژگی‌­ها مانند Search Console ایجاد کند، اما شما باید از انجام این کار خودداری کنید. ما به شما توصیه می­کنیم هر دو سرویس Analytics و Search Console را به صورت دستی نصب کنید، چرا که نصب دستی، درک بهتری از روش کار ابزار آنالیز بازاریابی به شما داده و تجزیه و تحلیل سایت وردپرسی را آسان می‌کند.
در ادامه مواردی که باید انجام دهید را به صورت مختصر بررسی می­‌کنیم و سپس روش نصب افزونه Google Site Kit در وردپرس را توضیح می­‌دهیم:

افزونه Google Site Kit را به صورت دستی نصب کنید.

یک پیکربندی جدید کلاینت ایجاد کرده و پیوند دهید. یک کار ساده از طریق کلیک-کلیک-کپی و چسباندن است، البته گوگل بیشتر کارهای پیچیده را برای شما انجام می‌­دهد.

ویژگی­‌های گوگل (سرویس‌­های گوگل) مانند Google Search Console و Google Analytics را به Site Kit پیوند بزنید

آموزش نصب افزونه Site Kit Google

نصب افزونه Site Kit Google به راحتی از طریق مخزن وردپرس امکان پذیر است. این افزونه در حال حاضر کاملاً رایگان ارائه شده و کافی است به پنل مدیریت وردپرس مراجعه کنید و از بخش افزونه ها>> افزودن ، نام Site Kit را جستجو کنید و افزونه مربوط به شرکت گوگل را نصب و فعالسازی کنید.

plugin-site-kit-google

پس از فعالسازی این افزونه اعلانی بالای صفحه شما نمایش داده میشود که از شما میخواهد ارتباط بین وردپرس و گوگل را برطرف کنید، شاید برای اولین بار نیازمند این باشید که با ابزارهای تغییر آی پی مراحل اتصال حساب خود به وردپرس را انجام دهید اما از دفعات بعدی نیازی نیست.

با فعال کردن هر یک از چهار ابزار گوگل در بخش داشبورد این افزونه اطلاعات برای شما در دسترس قرار میگیرد.

چنانچه بدرستی مراحل ست کردن اکانت خود را دنبال کرده باشید زیر هر یک از ابزار ها علامت سبز رنگ و Connected نمایش داده میشود.

این ابزار در حال حاضر بخشی از آمارهای مهم را به پنل وردپرس شما اضافه میکند و شاید در بروزرسانی های بعدی این افزونه کمپانی گوگل امکانات بیشتری داشته باشد و آمار و اطلاعات بیشتری برای شما در پنل وردپرس به ارمغان آورد.

 

نکته بسیار مهم :

این ابزار بسیار کاربردی و مهم بدون محدودیت در دسترس شماست، اما وب سایت های که از هاست و یا سرورهای داخلی (ایران) استفاده می‌کنند دسترسی به داده های گوگل نخواهند داشت زیرا همانطور که می‌دانید از طرف گوگل تحریم ایران تحریم است و وب سایت های که هاست و سرور آنها خارج از کشور هست فقط می‌توانند به این ابزار دسترسی داشته باشند. مثلاً زمانی که سرور یا هاست اشتراکی شما در آلمان باشد دسترسی به داده ها مشکلی نخواهد داشت.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.