0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

kode-mpkhareb

اگر تا به حال تجربه کار کردن با ورد پرس و افزونه‌های آن را داشته باشید ممکن است بارها در شرایطی قرار گرفته باشید که کدهای مخربی مانع از ادامه کار شما شوند یا امنیت وب سایت شما را تهدید کنند. اگر برایتان سوال پیش آمده که چطور می‌توانید این کدهای مخرب را پیدا کرده و مشکل را حل کنید، باید گفت که ابزارهای حرفه‌ای وجود دارند که کاملا به صورت رایگان با اسکن و بررسی سایت شما این کدها مخرب را پیدا کرده و باعث افزایش امنیت وردپرس و سایت شما می‌شوند. مشکل اصلی برای رفع این کدهای مخرب این است که این کدها در اکثر مواقع از دید شما پنهان خواهند بود به همین دلیل برای افزایش امنیت وردپرس خود، شما باید به صورت مداوم سایت را اسکن کنید. در این مقاله نیز به بررسی بهترین ابزارهای موجود برای افزایش امنیت وردپرس و پیدا کردن این کدهای مخرب خواهیم پرداخت.

افزایش امنیت وردپرس و کدهای مخرب

هرگز کار افزایش امنیت وردپرس و شناسایی این کدهای مخرب را به بعد موکول نکنید. در همان ابتدای کار با افزونه‌های وردپرس، بهتر است یک ابزار امنیتی نیز نصب کنید تا با اسکن روزانه سایت شما این کدها در همان ابتدای کار شناسایی شوند و افزایش امنیت وردپرس شما دو برابر شود. بهتر است برای افزایش امنیت وردپرس خود منتظر دیدن اولین نشانه‌های هک نشوید و از همین امروز برای اسکن و بررسی سایت خود با استفاده از ابزارهای امنیتی اقدام کنید.
حتی اگر تا به حال وب سایت شما مورد هک قرار نگرفته باشد بازهم اسکن وب سایت شما اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا نقش بسزایی در تامین و افزایش امنیت وردپرس شما دارد.

روش‌های اسکن وب سایت برای افزایش امنیت وردپرس

افزونه sucuri

افزونه sucuri

اولین افزونه مورد استفاده کاربران وردپرس که در دو نسخه پرمیوم و رایگان ارائه می‌شود. افزونه امنیتی sucuri است. نسخه رایگان این افزونه امنیت خوبی را برای وب سایت شما تامین می‌کند. تنها کاری که برای افزایش امنیت وردپرس خود با استفاده از این افزونه لازم است انجام دهید، این است که این افزونه را دانلود و نصب کنید و اجازه دهید بقیه کار را انجام دهد.
این افزونه با زیر نظر داشتن فایل‌های وب سایت شما هرگونه تغییری در آن ها را به اطلاع شما خواهد رساند. علاوه بر این با اسکن کدهای مخرب، لینک‌های مشکوک و iframeها و هرگونه مشکلی را به شما اطلاع داده و باعث افزایش امنیت وردپرس شما خواهد شد.
در صورتی که نسخه پرمیوم این افزونه را خریداری کردید امکانات بیشتری برای افزایش امنیت وردپرس در اختیارتان قرار خواهد گرفت. یکی از این موارد وجود فایروال در نسخه پرمیوم است. در صورتی که وب سایت شما مورد حمله و هک قرار بگیرد، متخصصان پشتیبانی این افزونه بدون دریافت هزینه سایت شما را پاکسازی می‌کنند.

افزونه wordfence

افزونه wordfence
یکی دیگر از محبوب‌ترین افزونه‌های مورد استفاده برای افزایش امنیت وردپرس، افزونه امنیتی wordfence است. این افزونه به آسانی در پشت صحنه سایت شما را اسکن می‌کند و وجود هرگونه لینک مشکوک، کدهای مخرب و الگوهای نامناسب را شناسایی می‌کند و شما در صفحه اسکن می‌توانید روند این اسکن را در جعبه‌های زرد رنگ مشاهده کنید و پس از اتمام فرآیند اسکن نتیجه را مشاهده کنید.

افزونه Anti-Malware Security

2

افزونه Anti-Malware Security یکی از قدرتمندترین افزونه‌های موجود در افزایش امنیت وردپرس و شناسایی کدهای مخرب است. این افزونه نه تنها کدهای مخرب بلکه بدافزارها را نیز تشخیص می‌دهد.
این افزونه به دلیل اسکن جامع و کاملی که وب سایت شما و شناسایی کلیه مشکلات و فعالیت‌های مشکوک در وب سایت انجام می‌دهد، ممکن است باعث شود روند اسکن و شناسایی مشکلات به طول بیانجامد اما کمی صبر کردن ارزش افزایش امنیت وردپرس شما تا دو برابر حد ممکن را دارد.
متخصصان طراح این افزونه هر روزه با شناسایی راه‌های نفود به وب سایت‌های دیگر در نظر دارند که این افزونه را نسبت به هرگونه مشکل امنیتی مقاوم کنند و نسخه جدید آن را بسیار کامل و جامع ارائه دهند.
این افزونه ممکن است هشدارهای زیادی به شما نشان دهد که کاذب هستند و شما باید در مرحله اول فایل‌های سایت را با فایل اصلی خود مقایسه کنید و تغییرات را بررسی کنید. این افزونه دارای فایروال نیز هست اما این فایروال از DNS Firewall کمی ضعیف‌تر است.

راهنمای حذف کدهای مشکوک از وردپرس

چگونه بدافزارها یا کدهای مشکوک را از وردپرس پاک کنیم؟

در مرحله اول اگر آثاری از کدهای مشکوک دیدید باید تمامی رمزهای عبور وردپرس خود را تغییر دهید. در واقع باید FTP را انجام دهید. این کار شامل تغییر رمز عبور کلیه کاربران سایت، هاست و دیتابیس یا پایگاه داده‌ای شما است. این کار به دلیل آن است که اگر یکی از رمز عبورهای SSH در معرض هک یا خطر بود و بقیه کاربران از آن باخبر بودند، دیگر از این مرحله به بعد نتوانند از آن استفاده کنند و تغییر رمز عبور تضمینی برای افزایش امنیت وردپرس شما در مقابل این کدهای مشکوک خواهد شد.
در مرحله بعدی برای افزایش امنیت وردپرس خود باید یک نسخه پشتیبانی (backup) بگیرید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از افزونه‌های مربوطه انجام دهید یا به صورت دستی با استفاده FTP و phpMyadmin کامل کنید. این کار برای آن است که اگر در روند اسکن و پاکسازی وب سایت مشکلی برای شما به وجود آمد به راحتی فایل‌های خود را بازگردانید و اطلاعات با ارزش را از دست ندهید.
در مرحله آخر بهتر است برای افزایش امنیت وردپرس و رفع مشکلات این چنینی از یک متخصص تامین امنیت کمک بخواهید تا برای همیشه سایت شما را در برابر کدهای مخرب و مشکلات احتمالی محافظت کند.
این متخصص می‌تواند کار خود را به صورت غیرحضوری انجام دهد، مشابه کاری که با خرید نسخه پرمیوم افزونه sucuri متخصصان امنیتی این افزونه برای شما انجام می‌دهند.
حتی می‌توانید خودتان دست به کار شوید و سایت را از کدهای مخرب پاکسازی کنید شاید این کار برایتان کمی وقت گیر باشد اما در نهایت با دقت و تلاش می‌توانید با موفقیت آن را به اتمام برسانید.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.