0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

host-seo

در واقع  هاست به عنوان زیرساخت سایت، نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند. بسیاری از وبمستران به دنبال این موضوع هستند که تاثیر هاست بر سئو سایت چقدر است؟ آیا واقعا تاثیر دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا می بایست بدانیم با توجه به اینکه عواملی نظیر سرعت، آپتایم و امنیت سایت تاثیر مستیمی در سئو دارند و همه اینها تا حد زیادی به هاست وابسته است پس می توان نتیجه گرفت هاست بر روی سئو تاثیر دارد. اینکه تاثیر مثبت است یا منفی؟ کم است یا زیاد؟ در ادامه جزئیات موضوع را مطرح کرده و به سوالات مرتبط در این خصوص بصورت کامل پاسخ خواهیم داد.

میزان تاثیر هاست بر سئو سایت

برای اینکه مشخص کنیم هاست تا چه حدی بر روی سئو سایت تاثیر دارد می بایست به موارد زیر توجه داشته باشیم:

تاثیر هاست بر سئو سایت می تواند بصورت مثبت و یا منفی باشد.

تامین بودن مناسب مواردی نظیر آپتایم تاثیر مثبتی ندارد اما تامین نبودن آن تاثیر منفی زیادی دارد.

به هیچ عنوان نمی توان میزان دقیق اثر مثبت یا منفی موارد مربوط به هاست را در سئو مشخص نمود.

رقابت در سئو علاوه بر خود سایت منوط به شرایط رقبای دیگر وب سایت است.

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که رقابت در سئو برای کسب رتبه خوب در نتایج مانند مسابقات ورزشی است! به این صورت که وضعیت و سطح رقبا تاثیر بسیار زیادی در نتایج خواهد که شما نیز جزو آنها هستید. پس می توان گفت معیار خاص و مشخصی برای اینکار وجود ندارد. معیار میزان رقابت موجود و شرایط رقبا می باشد.

منظور از سرعت سایت چیست؟

میزان سرعت سایت وابسته به وضعیت ساختار سایت و هاست می باشد. در واقع این دو عامل در کنار هم سرعت سایت را مشخص می کنند. نمی توان گفت چون سرعت هاست در ایده آل ترین شرایط ممکن است پس سرعت سایت نیز خوب است و یا باز نمی توان گفت چون ساختار سایت ایده آل است و در بهینه ترین حالت ممکن قرار دارد سرعت سایت مطلوب است. این دو عامل مکمل یکدیگر بوده و ضعف یکی از آنها موجب لطمه زدن به سرعت کلی سایت می شود. برای سنجش سرعت سایت می توانید از دو سایت زیر کمک بگیرید. لازم به ذکر است زمان نمایش سایت اهمیت بسیار بالایی دارد و می بایست تلاش کنید بیش از هر چیز مقدار آن را کاهش دهید. میزان ثابت و استانداردی وجود ندارد ولی پیشنهاد می کنیم حتما کمتر از ۵ ثانیه باشد.

Google PageSpeed Insights  /  GTmetrix

در زیر نتیجه بررسی سایت Gtmetrix برای صفحه اصلی سایت گوگل را مشاهده می کنید. مقدار زمان نمایش کامل صفحه کمتر از یک ثانیه می باشد که ایده آل ترین حد ممکن است.

مشخصات هاست مناسب برای سئو

پس از اینکه مشخص شد هاست مناسب تاثیر مسقیمی روی سئو دارد بهتر است موارد را به این صورت مطرح نماییم که یک هاست ایده آل چه شرایطی می بایست داشته باشد که تاثیر مثبتی در سئو داشته و یا حداقل تاثیر منفی نداشته باشد!

برخورداری از سرعت بالا

برخورداری از پایداری حداقل ۹۹.۹ %

برخورداری از امنیت بالا

سازگاری کامل هاست با سایت

پشتیبانی مناسب و سریع هاستینگ از سرویس مورد ارائه

 

gtmetrix

 

 امنیت سایت

 

امنیت سایت

امنیت سایت متاثر از امنیت هاست و محتوای موجود در آن است. لازم است اقدامات لازم جهت تامین امنیت سایت بصورت کامل صورت گیرد چون در صورت بروز مشکلات امنیتی، تاثیر بسیار بدی روی سئو سایت خواهد داشت. همچنین یکی از اقدامات موثر که تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارد نصب و استفاده از گواهی امنیتی SSL در سایت است.

منظور از آپتایم سایت چیست؟

در این مورد نیز باید توجه داشت گوگل به عنوان بزرگترین و بهترین موتور جستجوگر دنیا که سئو را برای همه معنی کرده است بصورت مستقیم با آپتایم هاست کاری ندارد و آپتایم سایت برای گوگل مهم است. آپتایم سایت نیز غالبا وابسته به در دسترس بودن هاست می باشد. اما باید توجه داشته باشید در صورتی که هاست در دسترس بوده و خود سایت به لحاظ ساختاری با مشکل مواجه باشد و به همین جهت خزنده های گوگل نتوانند به سایت و صفحات آن دسترسی داشته باشند به معنی عدم وجود آپتایم است. این موضوع نیز همانند سرعت سایت وابسته به پایداری هاست و وضعیت ایده آل ساختار وب سایت می باشد.

منظور از سازگاری هاست با سایت چیست؟

هر هاست بسته به پیکربندی ساختار آن با یکسری سایت ها سازگاری دارد. این موضوع را می بایست قبل از خرید هاست مورد بررسی قرار داده و مطمئن شویم که هاست مورد نظر با سایت ما بخوبی سازگار است. در صورت عدم برقراری چنین وضعیتی احتمال از دسترس خارج شدن سایت یا بوجود آمدن مشکلات فنی بسیار زیاد است که قاعدتا تاثیر منفی بر روی سئو خواهد داشت.

تاثیر هاست پرسرعت در سئو سایت

استفاده از هاست پرسرعت موجب می شود بتوان شرایط ایده آلی را برای پایین آوردن زمان لود کامل سایت فراهم نمود. البته همانطور که گفته شد می بایست برای اینکار وضعیت ساختار سایت در حالت ایده آل باشد.

تاثیر آپتایم بالای هاست در سئو سایت

آپتایم بالای هاست سبب می شود تا شرایط ایده آلی برای در دسترس بودن سایت فراهم شود. این موضوع نیز در صورتی قابل تامین است که سایت از لحاظ ساختاری مشکلی نداشته باشد.

تاثیر امنیت بالای هاست در سئو سایت

امنیت بالای هاست موجب خواهد شد زیرساخت لازم برای میزبانی ایده آل و امن برای محتوای سایت فراهم شود. در واقع با تامین بودن امنیت هاست، زمینه تامین بودن امنیت کلی سایت فراهم می شود.

تاثیر سازگاری مناسب هاست بر سئو سایت

سازگاری هاست و محتوای سایت یک اصل اجتناب ناپذیر است. در صورت تامین بودن سازگاری مشکلاتی نظیر مصرف بالا، اختلالات فنی و از دسترس خارج شدن سایت بدلیل موارد ذکر شده کاهش بسیاری خواهد داشت.

تاثیر پشتیبانی مناسب هاست بر سئو سایت

هر هاست خوب و ایده آل نیز در هر صورت در مواقعی به پشتیبانی نیاز دارد. صرفنظر از مشکلات که فوریت بالایی دارند مواردی نظیر ارتقا، بازیابی و مانند آنها می بایست توسط شرکت هاستینگ به سرعت انجام شود.

تاثیر هاست ایران بر سئو سایت

هاست ایران

یکی از موارد مهمی که بیشتر وبمستران عزیز در مورد آن سوال دارند این است که تاثیر هاست ایران بر سئو سایت چقدر است؟ آیا تاثیر دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم موقعیت هاست در سئو بخصوص سئوی محلی ( Local SEO ) بی تاثیر نیست اما تاثیر آن به قدری نیست که بیش از سرعت و پایداری اهمیت داشته باشد. معمولا در هاست داخل کشور با توجه به اینکه اغلب سرعت دسترسی بالاتری نیز وجود دارد می توان تاثیر مثبت هر چند کوچک هاست ایران با کیفیت را برای سئو در نظر گرفت.

 

 

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.