0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

403

خطای ۴۰۳ مشکلی که حتما برای شما هم پیش آمده است. ممکن است تا سایت خود را باز کنید ببینید که خطایی در سایت به طور اتفاقی رخ داده  است و هیچ چیز با هم جفت و جور نیست.در این مقاله قصد داریم تا پیرامون خطای ۴۰۳ یا همان FORBIDDEN که بسیار هم رایج هست بحث کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

ارور ۴۰۳ در وردپرس

ارور403

زمانیکه که خطای ۴۰۳ در سایت وردپرسی و یا سایتی با هر نوع CRM نمایش داده می شود به این معنی است که سرور دسترسی لازم برای بارگزاری صفحهمذکور را نمی دهد، به عبارت دیگر مشکل از همان فایل های پرمیژن (دسترسی)می باشد. این خطا معمولا با متن زیر نمایش داده می شود.

[php]
۴۰۳ Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server.
<code class="php plain">Additionally, a ۴۰۳ Forbidden error was encountered&nbsp;</code><code class="php keyword">while</code> <code class="php plain">trying to&nbsp;</code><code class="php keyword">use</code> <code class="php plain">an ErrorDocument to handle the request</code>
[/php]

دلایل زیادی ممکن است باعث شود که خطای ۴۰۳ در هاست به وجود بیایند که رایج ترین صفحاتی که ممکن است در آن مواجه شوید عبارتند از:

عدم دسترسی به پوشه wp-admin و یا فایل wp-login

خطا در هنگام نصب وردپرس

مشاهده خطا در صفحه خاصی از وردپرس

عدم دسترسی به دامنه

و..

حال که با بخشی از صفحات رایجی که با خطای ۴۰۳ رو به رو هستند آشنا شدید، به سراغ حل مسئله می رویم.

رفع ارور ۴۰۳ در وردپرس

قبل ازشروعبه انجام هر کاری در ابتدا یک فول بک آپ از هاست خود تهیه کنید تا در صورت اینکه مشکل دیگری بوجود آمد بتوانید ان را به راحتی رفع کنید.

رفع خطای ۴۰۳ وردپرس که توسط افزونه ایجاد شده

افزونه هایی که تداخلی در برخی از فایلهای سایت ایجاد میکنند یکی از دلایل اصلی که می توانند در ایجاد خطای ۴۰۳ در وردپرس دخیل باشند هستند. برای این منظور میتوانید افزونه ای را که اخیرا نصب کرده اید را غیرفعال کنید، اگر خطا رفع نشد تمامی افزونه ها را غیرفعال کنید سپس یک به یک آنها را فعال کرده و سایت را در هر مرحله مشاهده نمایید تا به افزونه ای که باعث بوجود آوردن مشکل شده است برسید و خطا را برطرف کنید.

چگونه خطای ۴۰۳ در وردپرس که توسط عدم دسترسی ایجاد شده است را برطرف کرد؟

دلیل دیگری که می تواند باعث ایجاد خطای ۴۰۳ در وردپرس شود از سمت فایل htaccess. و یا دسترسی نداشتن به یکی از فایل های وردپرس (permissions) می باشد.

برای رفع خطا وارد هاست خود شوید و مطابق تصویر زیر فایل htaccess. خود را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید تا یک نسخه بک آپ از آن داشته باشید. در صورتی که فایل مذکور را نتوانستید پیدار کنید می توانید بر روی گزینه setting در سی پنل کلیک کنید و تیک گزینه show hidden files را فعال کنید تا فایل های مخفی نیز به شما نشان داده شوند. سپس فایل را از روی هاست خود حذف کنید.

خطای 403

پس از اینکه فایل htaccess. را حذف کنید خطای ۴۰۳ از سایت حذف می شود، اما لازم است تا اقدام به ساخت مجدد این فایل کنید. برای این منظور در بخش پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کنید و یک بار پیوند یکتا وردپرس خود را ذخیره نمایید تا فایل جدید htaccess. در آن ساخته شود.

رفع خطا ۴۰۳ در صورت عدم دسترسی

در صورتی که خطای ایجاد شده در صورت عدم دسترسی و ست نبودن پرمیژن فایل های وردپرسی صورت گرفته باشد وارد هاست خود شوید و سطح دسترسی برای فایل های وردپرس را بررسی کنید. و فایلی که دسترسی لازم را ندارد را تنظیم کنید. برای این منظور مطابق تصویر زیر وارد هاست خود شده و فایل خود را انتخاب کنید، سپس بر روی ان راست کلیک کرده و بر روی گزینه change permissions کلیک کنید و مطابق نمونه تیک گزینه های مربوطه را بزنید.

خطای 403

سطح دسترسی پوشه ها و فایل ها در وردپرس

سطح دسترسی برای تمامی پوشه ها در وردپرس عدد ۷۴۴ یا ۷۵۵ می باشد.

سطح دسترسی برای تمامی فایل ها در وردپرس ۶۴۰ یا ۶۴۴ می باشد.

همچنین می توانید سطح دسترسی روت public_html را نیز بررسی کرده و آن را روی ۷۴۴ یا ۷۵۵ قرار دهید تا مشکل رفع گردد.

 

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.