0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

fatal-eror

ممکن هست موقع کار با وردپرس یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری با خطای Allowed memory size of مواجه بشید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه این مشکل را حل کنیم با ما همراه باشید

ارور Fatal error: Allowed memory size

این خطا زمانی بوجود میاد که با کمبود رم مواجه شویم! در واقع برای هر پروسه در PHP شما تنظیم شده فقط ۶۴ مگابایت رم باشه. ما می‌تونید این میزان رو افزایش بدید.

خطا به این شکل در سایت شما مشاهده خواهد شد:

Fatal error: Allowed memory size of 32321532 bytes exhausted (tried to allocate 2331617 bytes) in /home/themeoff/public_html/wp-includes/plugin.php on line 400

افزایش PHP Memory Limit در سایت وردپرسی

برای رفع این خطا کافیست وارد فایل منیجر هاست خود شده و فایل wp-config.php را ویرایش کنید. خط زیر را در این فایل پیدا کنید. اگر نیست، پس این خط را اضافه کنید.

[php]
define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ )
[/php]

به همین راحتی! رم وردپرس به ۲۵۶ مگابایت افزایش پیدا کرد و می‌توانید سایتتان را بدون مشکل باز کنید. اگر با روش اول حل نشد سراغ روش دوم می رویم.

چطور میزان PHP Memory Limit را افزایش دهیم؟

برای حل این مشکل اگر مدیر سرور هستید یا روی لوکال هاست با وردپرس کار می‌کنید کافیست وارد فایل php.ini شوید. مسیر این فایل معمولا در پوشه php شماست اما با یک سرچ ساده در سیستم خود می‌توانید این فایل را پیدا کنید.

اگر به WHM دسترسی دارید می‌توانید وارد بخش Multi PHP INI Editor شوید و این فایل را مستقیما از پنل سرور خود تغییر دهید.

اگر به DirectAdmin مدیر هاست دسترسی دارید می‌توانید از بخش File Editor این فایل را مستقیما تغییر دهید.

بعد از اینکه فایل را پیدا کردید کافیست به دنبال خط زیر باشید:

[php]
memory_limit = 256M
[/php]

ممکن هست بسته به تنظیمات وب سرور شما مقدار 256 در کد بالا متغیر باشد. در هر صورت می‌توانید این مقدار را به 512M یا بیشتر افزایش دهید و دوباره از سایت خود استفاده کنید.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.