0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

weblog-website

وبلاگ چیست؟
وبلاگ نوعی وبسایت است که در آن معمولا ابتدا جدیدترین مطالب و مقاله‌ها نمایش داده می‌شوند و سپس بقیه مطالب که در گذشته منتشر شده‌اند به نمایش در می‌آیند. در بخش وبلاگ، جایگاهی برای دیدگاه‌ها و نظرات کاربران وجود دارد تا آن‌ها بتوانند نظر خود را نسبت به مقاله‌ای که خوانده‌اند منتشر کنند. به عنوان مثال نگاهی به بخش وبلاگ سایت تم آف می‌اندازیم که دقیقا نمونه کاملی از یک وبلاگ وردپرسی است.

تفاوت وبلاگ با وبسایت چیست؟

وبلاگ نوعی وبسایت است؛ تنها تفاوتی که بین یک وبلاگ وردپرسی و انواع دیگر سایت‌ها وجود دارد این است که وبلاگ‌ها بر مبنای محتوا هستند و به طور معمول، مقالات جدید در ابتدای سایت نمایش می‌دهند یا به عبارتی، ترتیب نمایش مقاله ها از جدید به قدیم است. این در حالی است که وبسایت‌های استاتیک، ممکن است دارای تعداد محدودی مقاله باشند که معمولا اینگونه سایت‌ها بروزرسانی نمی‌شوند؛ مثل سایت‌های شرکتی. اما یک وبلاگ، داینامیک و پویا است و معمولا بروز می‌شود. برخی از بلاگرها روزانه چندین مقاله روی وبلاگ خود منتشر می‌کنند.

کاربران می‌توانند با استفاده از سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس، هر دو وبلاگ و وبسایت را در کنار یکدیگر داشته باشند. به همین دلیل است که خیلی از افراد، وردپرس را برای راه اندازی سایت خود انتخاب می‌کنند و این قدرت وردپرس را نشان می‌دهد. در سایت تم آف، قسمت مقالات آموزش، وبلاگ سایت محسوب می‌شود اما بخش‌های تماس با ما و درباره ما و اینگونه صفحات، بخش‌هایی از وبسایت تم آف هستند.

تاریخچه وبلاگ

تاریخچه وبلاگ به اواسط دهه ۹۰ میلادی بر می‌گردد. در آن زمان کاربران اینترنت صفحاتی را اداره می‌کردند که در آن‌ها تجربیات شخصی و روزمره خود، خاطرات و به نوعی تجارب مختلف زندگی شخصی خود را می‌نوشتند. این کلمه در آغاز web log بود و سپس به weblog و پس از مدتی به we blog تبدیل شد؛ در نهایت امروزه به آن blog می‌گویند.

با توجه به افزایش این نوع صفحات در اینترنت، رفته رفته ابزارهایی ارائه شد تا کاربران بتوانند به راحتی و بدون دانش کد نویسی، وبلاگ وردپرسی شخصی خود را راه اندازی کنند و افرادی را برای مشاهده وبلاگ خود جذب کنند. به عنوان مثال، سایت‌هایی مثل بلاگفا و میهن بلاگ در زمینه وبلاگ‌دهی شروع به کار کردند که در این میان سایت wordpress.com نیز از سیستم وبلاگ‌دهی به نام WordPress رونمایی کرد.

وبلاگ بهتر است یا وب سایت؟

وبلاگ

این که بین وبلاگ و وبسایت کدام یک برای شما بهتر است، کاملا بستگی به اهداف شما دارد. سایت‌هایی وجود دارند که تنها برای معرفی شخص، ارگان یا شرکتی خاص هستند و هیچ گاه بروز نمی‌شوند و چیزی به عنوان وبلاگ در آن‌ها وجود ندارد. از طرفی دیگر، سایت‌های بسیاری وجود دارند که اهمیت محتوا و نوشتن مقاله برای جذب بازدید کننده از موتورهای جست و جو را فهمیده‌اند و بخش وبلاگ را نیز به وبسایت خود اضافه کرده‌اند. پس شما هم بهتر است یک وبلاگ در کنار وبسایت خود داشته باشید تا بتوانید از سوی موتورهای جست و جو مثل گوگل، ترافیک رایگان دریافت کنید.

چه تفاوتی بین برگه با نوشته در وردپرس وجود دارد؟

همانطور که می‌دانید، وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و محبوب محسوب می‌شود. در وردپرس دو نوع فرمت محتوا وجود دارد؛ نوشته و برگه. بسیاری از کاربران مبتدی تفاوت این دو را نمی‌دانند و دچار سردرگمی می‌شوند.

نوشته‌ها در وردپرس بخش اصلی وبلاگ را تشکیل می‌دهد که در آن نوشته‌ها از جدیدترین به قدیمی‌ترین مرتب می‌شوند. اما برگه‌های وردپرس صفحاتی هستند که به نوعی استاتیک محسوب شده و بیشتر برای صفحاتی مانند صفحه تماس با ما یا درباره ما و از این قبیل صفحات کاربرد دارند.

بلاگرها چگونه کسب درآمد می کنند؟

اغلب افراد فکر می‌کنند بلاگرها نوشتن مقالات را به صورت تفننی انجام می‌دهند. البته تعدادی از بلاگرها اینگونه هستند اما اکثر این افراد از این طریق کسب درآمد می‌کنند. همین باعث می‌شود در ازای پولی که می‌گیرند، مقالات بهتر و دقیق‌تری تولید کنند. در زیر به چند روش کسب درآمد از طریق تولید محتوا اشاره می‌کنیم:

یکی از ساده‌ترین راه‌ها، تبلیغ در متن مقالات است. به این صورت که افراد محتلف برای تبلیغ کسب و کار خودشان، تمایل دارند بنر تبلیغاتی خود را در مقالات شما قرار دهند و شما هم در قبال اینکار مبلغی را دریافت خواهید کرد. البته اوایل کار قطعا چنین پیشنهاداتی برای شما ارسال نمی‌شود؛ بنابراین می‌توانید از سرویس‌هایی مثل Google AdSense استفاده کنید و تبلیغات دیگران را خودتان روی سایت خود نمایش دهید و به ازای آن مبلغی را دریافت کنید.

بسیاری از بلاگرها از طریق همکاری در فروش کسب درآمد می‌کنند. به این صورت که محصول شرکت دیگری را تبلیغ می‌کنند و در ازای خرید افراد، مبلغی تحت عنوان پورسانت دریافت خواهند کرد.

روش‌های دیگر کسب درآمد از طریق تولید محتوا، ساختن عضویت‌های ویژه و پولی، فروش دوره‌های مجازی و اضافه کردن فروشگاه به وبلاگ است

مزایای وبلاگ

افراد از وبلاگ برای اهداف مختلفی استفاده می‌کنند. بعضی از آن‌ها برای نوشتن خاطرات و تجربیات روزمره و بعضی دیگر همانند کسب و کارها، از آن برای آموزش کاربران و انتقال اخبار مربوطه استفاده می‌کنند. در هر صورت، نوشتن مقالات و داشتن وبلاگ یکی از اساسی‌ترین روش‌های بازاریابی است که می‌تواند باعث افزایش بازدید کننده و فروش شما شود. بلاگرها و تولید کنندگان محتوا دارای مهارت‌هایی هستند که از این طریق بدست آورده‌اند. در زیر به برخی از مزایای نوشتن مقاله برای وبلاگ اشاره می‌کنیم:

نظرات و عقاید شما را سازماندهی می‌کند.

می‌تواند مهارت‌ها، خلاقیت‌ها و استعدادهای خود را نشان دهد.

به افراد کمک می‌کند که کم کم به یک نویسنده خوب در زمینه کاری خود تبدیل شوند.

کمک می‌کند با افرادی که همفکر شما هستند به صورت آنلاین آشنا شوید.

بسیاری از نویسنده‌های محتوا از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

کسب و کارها برای جذب مخاطب بیشتر از روش بازاریابی محتوایی استفاده می‌کنند.

چگونه وبلاگ خود را راه اندازی کنیم؟

در ابتدای کار خیلی مهم است که از چه وبلاگ‌سازی استفاده می‌کنید. استفاده از سیستم نامناسب، یکی از اشتباهات رایج افراد مبتدی است. ما وردپرس را پیشنهاد می‌کنیم. بیش از ۳۰ درصد سایت‌های جهان با این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند ساخته شده است که نشان از محبوبیت آن دارد. کافیست وردپرس را نصب کرده و از آن لذت ببرید.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.