0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

۷۳درصد پیروی از تحریم‌های آمریکا؛ اتریوم فاصله‌ای با سانسور کامل تراکنش‌ها ندارد

سهم بلاک‌هایی که با پیروی از تحریم‌های آمریکا در شبکه اتریوم ساخته می‌شوند به‌تازگی به ۷۳درصد افزایش یافته است. اگر رشد این نرخ همین طور ادامه داشته باشد، تسلط سرویس‌هایی که اقدام به سانسور تراکنش‌ها در شبکه این ارز دیجیتال می‌کنند، می‌تواند عاملی تأثیرگذار بر ماهیت بلاک چین اتریوم باشد.

به گزارش کوین تلگراف، اعمال سانسور در سطح پروتکل عاملی منفی بر سر راه اکوسیستم ارزهای دیجیتال برای دستیابی به خدمات مالی باز و دردسترس است. به همین خاطر، مدتی است جامعه ارزهای دیجیتال رشد میزان انطباق شبکه اتریوم با تحریم‌های اقتصادی آمریکا را زیرنظر دارد.

طبق آمارهای موجود در وب‌سایت mevwatch.info طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳درصد از بلاک‌های شبکه اتریوم با استفاده از سرویس‌هایی ساخته شده‌اند که از تحریم‌های آمریکا پیروی می‌کنند.

۷۳درصد پیروی از تحریم‌های آمریکا؛ اتریوم فاصله‌ای با سانسور کامل تراکنش‌ها ندارد
سهم بلاک‌های سازگار با تحریم‌های آمریکا از کل بلاک‌های ساخته‌شده طی ۲۴ ساعت اخیر.

اواخر مهرماه گزارشی در رابطه با افزایش سهم بلاک‌های منطبق با تحریم‌های آمریکا به ۵۱درصد در وب‌سایت ارزدیجیتال منتشر شده بود. اکنون اما این نرخ طی مدتی نسبتاً کوتاه به ۷۳درصد رسیده است.

۷۳درصد پیروی از تحریم‌های آمریکا؛ اتریوم فاصله‌ای با سانسور کامل تراکنش‌ها ندارد
رشد سهم بلاک‌های منطبق با تحریم‌های آمریکا در شبکه اتریوم.

سرویس‌هایی که ابتدا درباره آنها صحبت شد «MEV-Boost relays» نام دارند و آنهایی که پیرو تحریم‌های آمریکا هستند، در فعالیت‌های خود تراکنش‌های مشخصی را (مثل تراکنش‌های مرتبط با میکسر تورنادو کش) سانسور می‌کنند. بنابراین، اتریوم برای حفظ بی‌طرفی در شبکه نیاز به سرویس‌هایی دارد که به سانسور تن نمی‌دهند.

اعتبارسنج‌های اتریوم این امکان را دارند تا سرویس‌هایی را که تراکنش‌ها را سانسور می‌کنند از پیکربندی MEV-Boostهای خود کنار بگذارند و از این طریق میزان پیروی از تحریم‌های آمریکا را در شبکه کاهش دهند.

به‌گفته وب‌سایت mevwatch.info، سرویس‌هایی که در حال حاضر تراکنش‌ها را سانسور نمی‌کنند عبارت‌اند از:

  • BloXroute Max Profit
  • BloxRoute Ethical
  • Manifold
  • Relayooor

تسلط سرویس‌های عامل سانسور بر شبکه، به دولت آمریکا این امکان را می‌دهد تا تحریم‌های اقتصادی و تجاری خود را در این بلاک چین اعمال کند. گفتنی است دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا پیش‌تر میکسر اتریومی تورنادو کش (Tornado Cash) و چند آدرس کیف پول را تحریم کرده بود.

این را هم اضافه کنیم که از زمان اجرای به‌روزرسانی مرج در شبکه اتریوم، ۴۵درصد از کل بلاک‌های شبکه با پیروی از تحریم‌های آمریکا ساخته شده‌اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.