0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

db8cd8a7d8afdaafdb8cd8b1db8c d9bed8a7db8cd8aad988d986 d8a7d8b2 d8b5d981d8b1 d8a8d8a7 d8a2d985d988d8b2d8b4 d987d8a7db8c d8aad985 d8a2d981 653578ee8fa30

پایتون زبان برنامه نویسی بسیار کاربردی و حائز اهمیتی است و در زمینه‌های زیادی از جمله توسعه و برنامه نویسی وب، «هوش مصنوعی» (Artificial Intelligence | AI)، شبکه و امنیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این‌رو، یادگیری پایتون از صفر با تم آف به افراد این امکان را می‌دهد تا در زمینه‌های مختلفی فعالیت داشته باشند. در این مطلب سعی شده است به طور جامع همه مراحل یادگیری برنامه نویسی پایتون ارائه شود. همچنین، این مسیر یادگیری با استفاده از آموزش‌های تم آف به علاقه‌مندان و دانشجویان معرفی شده است. وب سایت تم آف مجموعه کاملی از آموزش‌های برنامه نویسی پایتون و کاربردهای آن در زمینه‌های مختلف دارد.

فهرست مطالب این نوشته
یادگیری پایتون از صفر با تم آف

یادگیری پایتون از صفر چگونه است؟

یادگیری اصول و مبانی برنامه نویسی پیش از شروع یادگیری پایتون

یادگیری پایتون در سطح مقدماتی

یادگیری پایتون همراه با مثال های عملی

یادگیری برنامه نویسی شی گرا در پایتون

یادگیری پایتون از صفر برای نوجوانان چگونه است؟

یادگیری پایتون در سطح تکمیلی و پیشرفته چگونه است؟

یادگیری پایتون تکمیلی

یادگیری پایتون پیشرفته — ترفندهای پایتون

یادگیری پایتون پیشرفته — افزایش سرعت اجرای برنامه ها

یادگیری پایتون پیشرفته — الگوهای طراحی در پایتون

یادگیری پایتون پیشرفته — فرا برنامه نویسی

یادگیری پایتون برای کاربردها و حوزه های مختلف

یادگیری ساختمان داده ها با پایتون

یادگیری پایگاه داده با پایتون

یادگیری پایتون برای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی

یادگیری هوش مصنوعی در سطح مقدماتی

یادگیری ماشین با پایتون به وسیله آموزش های تم آف

یادگیری پایتون برای هوش مصنوعی — کتابخانه Scikit-Learn

یادگیری پایتون برای هوش مصنوعی — یادگیری شبکه های عصبی مصنوعی با پایتون

یادگیری عمیق با پایتون

یادگیری پردازش تصویر با پایتون

یادگیری پردازش زبان طبیعی با پایتون

یادگیری هوش مصنوعی برای پزشکی پایتون

یادگیری پایتون با تم آف برای برنامه نویسی وب

یادگیری پایتون برای برنامه نویسی وب — فریمورک جنگو (Django)

یادگیری پایتون با تم آف برای برنامه نویسی وب — ساخت خزشگر وب

یادگیری پایتون با تم آف برای برنامه نویسی وب — Web Scraping

یادگیری پایتون با تم آف برای ساخت بازی های کامپیوتری

یادگیری پایتون برای بازی سازی با Pygame

یادگیری پایتون برای بازی سازی با Turtle

یادگیری پایتون برای بازارهای مالی با تم آف

یادگیری پایتون برای حل مسائل فیزیک با تم آف

یادگیری پایتون — کتابخانه ها و فریمورک های کاربردی و مهم با تم آف

یادگیری کتابخانه استاندارد پایتون

یادگیری NumPy و Matplotlib

یادگیری فریمورک کیوی پایتون برای برنامه نویسی موبایل

یادگیری پایتون برای محاسبات علمی — کتابخانه SciPy با تم آف

یادگیری پایتون برای ساخت رابط گرافیکی با آموزش های تم آف

یادگیری پایتون با آموزش های پروژه محور و کاربردی تم آف

جمع‌بندی

faradars mobile

یادگیری پایتون از صفر با تم آف

دوره‌های آموزش ویدیویی در وب‌سایت تم آف بر اساس موضوع در قالب مجموعه‌های آموزشی مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. یکی از این مجموعه‌ها مربوط به آموزش زبان پایتون در سطح‌های مقدماتی تا پیشرفته، همراه با انواع کاربردها و آموزش‌های پروژه‌محور است. وب سایت تم آف برای یادگیری زبان برنامه ‌نویسی پایتون از پایه‌ای‌ترین مفاهیم، دارای یک مجموعه آموزشی بسیار جامع و کاربردی از مفاهیم مقدماتی تا پیشرفته است که می‌توان با استفاده از آن به راحتی همه اطلاعات مورد نیاز برای کسب مهارت برنامه نویسی پایتون را در زمینه‌های گوناگون به دست آورد.

این مجموعه علاوه بر داشتن آموزش‌هایی در ارتباط با یادگیری اصول برنامه نویسی پایتون از مباحث مقدماتی گرفته تا اصول «برنامه نویسی شی گرا» (Object Oriented Programming | OOP) و آموزش پروژه محور و همراه با مثال، دوره‌های آموزشی برای انواع کتابخانه‌ها و فریم‌ورک‌های مختلف پایتون و کاربردهای آن در حوزه‌های مختلف نیز دارد. در ادامه تصویری از برخی آموزش‌های این مجموعه آموزشی پایتون ارائه شده است.

یادگیری پایتون از صفر با مجموعه آموزش های پایتون تم آف

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود، در این مجموعه آموزش‌های ویدیویی برنامه نویسی پایتون در زمینه‌های بسیار متفاوت با یکدیگر ارائه شده‌اند و می‌توان گفت که در این مجموعه تقریباً همه حوزه‌های استفاده از زبان پایتون پوشش داده شده‌اند. همچنین این مجموعه بسیار به‌روز است و آموزش‌های دیگری از کاربردها و زمینه‌های متفاوت دیگر پایتون نیز در آینده به آن اضافه خواهند شد.

در ادامه مسیر یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف سعی شده است که به طور کامل مسیر آموزشی از وب سایت تم آف برای یادگیری برنامه نویسی پایتون به علاقه‌مندان و دانشجویان از پایه تا پیشرفته معرفی شود. در ادامه ابتدا مسیر یادگیری پایتون از صفر ارائه می‌شود.

یادگیری پایتون از صفر چگونه است؟

پایتون زبان برنامه نویسی شی گرا و سطح بالا به حساب می‌آید که کاربردهای فراوانی دارد. این زبان به دلیل سادگی در درک، سینتکس آسان و جذابیت بالایی که دارد، مورد توجه برنامه نویسان بسیاری قرار گرفته است. برای شروع یادگیری پایتون از صفر اگر فرد تا کنون با برنامه نویسی سر و کار نداشته و قصد شروع از ابتدا را دارد بهتر است قبل از شروع یادگیری پایتون ابتدا دوره آموزش اصول و مبانی برنامه نویسی را بگذراند.

یادگیری پایتون از صفر

یادگیری اصول و مبانی برنامه نویسی پیش از شروع یادگیری پایتون

وب سایت تم آف در فیلم آموزش اصول و مبانی برنامه نویسی همه مفاهیم مورد نیاز از جمله چیستی برنامه نویسی سطح بالا و سطح پایین، «کامپایلر» (Compiler)، «مفسر» (Interpreter)، «تابع» (Function)، «کلاس» (Class)، «متغیر» (Variable)، «شی» (Object)، «آرایه» (Array)، «انواع داده‌ها» (Data Type) و بسیاری موراد دیگر پوشش می‌دهد.

یادگیری پایتون در سطح مقدماتی

حال پس از آشنایی با اصول و مبانی برنامه نویسی، برای یادگیری مفاهیم ابتدایی پایتون از صفر می‌توان از فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون Python – مقدماتی تم آف استفاده کرد. در این دوره برنامه نویسی پایتون سعی شده است همه مقدمات مورد نیاز برای این زبان آموزش داده شوند. نیازی نیست که مخاطبان این دوره از قبل دانش برنامه نویسی داشته باشند و همه مفاهیم از صفر آموزش داده شده‌اند. پس از اتمام این دوره آموزشی می‌توان به راحتی با پایتون در سطح متوسط برنامه نویسی کرد.

آموزش برنامه نویسی پایتون Python – مقدماتی
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون Python – مقدماتی در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون همراه با مثال های عملی

پس از یادگیری پایتون از صفر می‌توان برای تمرین بیشتر و درک این زبان برنامه نویسی از آموزش‌هایی استفاده کرد که دارای مثال‌های عملی هستند. همان‌طور که مشخص است، هیچ مهارتی بدون تمرین و انجام فعالیت‌های عملی و واقعی کامل نمی‌شود. بنابراین در این مرحله فیلم «آموزش برنامه نویسی پایتون + مثال های عملی در Python» به دانشجویان و علاقه‌مندان معرفی می‌شود. همچنین اگر مخاطب این دوره آموزشی هیچ دانش قبلی از برنامه نویسی پایتون نداشته باشد هم می‌تواند پایتون را از صفر به همراه مثال‌های عملی در این دوره آموزشی بیاموزد.

آموزش برنامه نویسی پایتون + مثال های عملی در Python
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون + مثال های عملی در Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری برنامه نویسی شی گرا در پایتون

از آن‌جایی که زبان پایتون، رویکرد برنامه نویسی شی گرایی به حساب می‌آید، در یک آموزش به صورت جداگانه می‌توان اصول برنامه نویسی شی گرای مرتبط با پایتون از جمله شیء، کلاس، «متُد» (Method)، «ویژگی» (Attribute) و چهار اصل شی گرایی «انتزاع» یا «تجرید» (Abstraction)، «وراثت» یا «ارث بری» (Inheritance)، «کپسوله سازی» یا (Encapsulation) و «چند ریختی» یا «پلی مورفیسم» (Polymorphism) را یاد گرفت. این آموزش در ادامه مشاهده می‌شود:

آموزش برنامه نویسی شی گرا در پایتون Python
فیلم آموزش برنامه نویسی شی گرا در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

برای یادگیری پایتون از صفر، ۲ دوره آموزش پایتون مختص نوجوانان هم در پلتفرم تم آف موجود است که در ادامه به معرفی آن‌ها پرداخته می‌شود.

یادگیری پایتون از صفر برای نوجوانان چگونه است؟

زبان پایتون به علت سادگی و پرکاربرد بودن، یکی از مناسب‌ترین زبان‌ها برای شروع برنامه‌نویسی به حساب می‌آید، بنابراین زبان مناسبی برای نوجوانانی است که هیچ آشنایی قبلی با برنامه نویسی ندارند. پلتفرم آموزشی تم آف ۲ دوره آموزش پایتون مخصوص نوجوانان را نیز ارائه کرده است که در بخش اول آن مفاهیم الگوریتم و فلوچارت و سپس مفاهیم برنامه‌نویسی به تدریج ارائه می‌شوند و در انتها این علاقه‌مندان مهارت‌های لازم را به حدی پیدا خواهند کرد که بتوانند در سطح قابل قبولی با پایتون برنامه نویسی کنند.

آموزش برنامه نویسی پایتون ویژه نوجوانان – بخش یکم
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون ویژه نوجوانان – بخش یکم در تم آف

کلیک کنید

برای تکمیل آموزش فوق، در ادامه آموزش دیگری به نام «آموزش برنامه نویسی پایتون ویژه نوجوانان – بخش دوم» در وب سایت تم آف ارائه شده است که در آن ادامه مفاهیم زبان پایتون که کمی پیشرفته‌تر هستند، از جمله مفاهیم تابع، تابع بازگشتی، فایل‌ و شی گرایی آموزش داده شده‌اند. همچنین در این دوره آموزشی کتابخانه‌های NumPy ،Pandas و Matplotlib در حد آشنایی برای نوجوانان و علاقه‌مندان آموزش داده می‌شوند.

آموزش برنامه نویسی پایتون ویژه نوجوانان – بخش دوم
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون ویژه نوجوانان – بخش دوم در تم آف

کلیک کنید

پس از یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون در سطح مقدماتی تا متوسط،‌ در بخش بعدی از مطلب «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف» به یادگیری پایتون در سطح پیشرفته می‌پردازیم.

یادگیری پایتون در سطح تکمیلی و پیشرفته چگونه است؟

پایتون یا هر زبان برنامه نویسی دیگری دارای یک سری اصول خاص هستند که در ابتدا آموزش داده می‌شوند و به عنوان آموزش‌های مقدماتی تا سطح متوسط این زبان در نظر گرفته می‌شوند. اما برخی نکات و مفاهیم وجود دارند که تا حدی پیچیده‌تر هستند و در پروژه‌های بزرگ و دشوار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته – راهکارهای بهینه کردن کدها در Python
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته – راهکارهای بهینه کردن کدها در Python در تم آف

کلیک کنید

همچنین این مفاهیم اهمیت بالایی دارند و در بخش یادگیری پایتون پیشرفته قرار می‌گیرند. برخی از مفاهیم و موضوع‌های یادگیری پایتون در سطح پیشرفته در ادامه فهرست شده‌اند:

 • روش‌های استفاده از انواع کتابخانه‌های پایتون
 • تعریف متدهای کلاس و «نمونه» (Instance) در شی گرایی
 • توابع و ماهیت آن‌ها در پایتون
 • روش‌های توصیف مفهومی برای تعریف تکرارپذیرها
 • هش کردن و کاربردهای آن
 • توابع پرکاربرد داخلی (built-in) در پایتون
یادگیری پایتون

یادگیری پایتون تکمیلی

برنامه نویسی پایتون جنبه‌های مختلفی دارد و برخی از آن‌ها جزئی از برنامه نویسی پیشرفته در نظر گرفته می‌شوند. برای مثال می‌توان ساختمان داده‌ها و الگوریتم‌ها را هم در سطح مقدماتی و ساده یاد گرفت و هم برای یادگیری آن‌ها از الگوریتم‌های پیشرفته استفاده کرد. یک آموزش تکمیلی برای یادگیری پایتون از صفر در وب سایت تم آف وجود دارد که پس از آموزش ساختمان داده و الگوریتم‌ها، به بررسی پیشرفته و جامع «رشته» (String) و «متن» (Text) در این آموزش پرداخته شده است.

آموزش برنامه نویسی پایتون Python – تکمیلی – بخش یکم
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون Python – تکمیلی – بخش یکم در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون پیشرفته — ترفندهای پایتون

در وب سایت تم آف دوره‌های آموزشی یادگیری پایتونی وجود دارند که استفاده از ترفندها و مفاهیم پیشرفته پایتون را آموزش می‌دهند و می‌توان با استفاده از آن‌ها سطح برنامه نویسی خود را از متوسط به پیشرفته ارتقا داد. همچنین تمرین و تکرار این نکات و استفاده همیشگی از آن‌ها در پروژه‌های مختلف، ذهن افراد را برای نوشتن برنامه‌های بهتر، سریع‌تر، توسعه‌پذیرتر و حرفه‌ای‌تر آماده می‌کند. یکی از این آموزش‌ها «آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته — ترفندهای پایتون» نام دارد.

آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته – ترفندهای Python
فیلم آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته – ترفندهای Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون پیشرفته — افزایش سرعت اجرای برنامه ها

پس از یادگیری پایتون از سطح مقدماتی تا پیشرفته و یادگیری روش ساخت و اجرای برنامه‌های مختلف، یکی از مواردی که بهتر است به آن نیز توجه شود، سرعت اجرای برنامه‌ها در پایتون به حساب می‌آید. بنابراین به منظور اجرای این روند افزایش سرعت، آموزشی در وب سایت تم آف ارائه شده است که با استفاده از آن می‌توان سرعت بیشتری برای اجرای برنامه‌ها در پایتون به دست آورد.

آموزش افزایش سرعت اجرای برنامه ها در پایتون Python
فیلم آموزش افزایش سرعت اجرای برنامه ها در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون پیشرفته — الگوهای طراحی در پایتون

پایتون در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلفی کاربرد دارد و به صورت فوق‌العاده گسترده در حال پیشرفت و گسترش است. در مهندسی نرم افزار، برای حل مسئله و طراحی نرم افزار از الگوهای طراحی (Design Patterns) استفاده می‌شود. الگوهای طراحی، یکی از مسائل روز در طراحی نرم افزار هستند و آشنایی با آن‌ها در این حوزه بسیار اهمیت دارد. استفاده از پایتون، موجب کاهش زمان مورد نیاز برای ساخت و توسعه نرم افزار می‌شود.

آموزش الگوهای طراحی یا دیزاین پترن در پایتون Python
فیلم آموزش الگوهای طراحی یا دیزاین پترن در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون پیشرفته — فرا برنامه نویسی

در مهارت برنامه نویسی یکی از اصلی‌ترین رویکردها، تکرار نکردن است. به عبارت دیگر، در هر بخش از برنامه که نیاز بود کدهای قبلی مجدداً استفاده شوند، به جای کپی کردن کدها، بهتر است از روش دیگری برای استفاده از کدهای تکراری استفاده شود. معمولاً در زبان پایتون این مسائل در حوزه «فرا برنامه نویسی» (Metaprogramming) قرار می‌گیرند. به طور خلاصه Metaprogramming درباره ایجاد توابع و کلاس‌هایی است که هدف اصلی آن‌ها مدیریت کدها است. در دوره آموزش برنامه نویسی متای تم آف انواع روش‌های Metaprogramming بررسی می‌شوند و در کنار شرح و یادگیری آن‌ها، مثال‌هایی با زبان برنامه نویسی پایتون نیز ارائه شده‌اند.

آموزش برنامه نویسی متا Metaprogramming در پایتون
فیلم آموزش برنامه نویسی متا Metaprogramming در پایتون در تم آف

کلیک کنید

تا این بخش از مطلب «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف» روش یادگیری پایتون از صفر برای علاقه‌مندان و دانشجویان از سطح مقدماتی تا پیشرفته ارائه شد. در بخش‌های بعدی سعی می‌شود به طور جامع مسیر یادگیری آموزش‌‌های کاربردی برنامه نویسی پایتون در زمینه‌های مختلف بررسی شوند.

یادگیری پایتون برای کاربردها و حوزه های مختلف

همان‌طور که پیش از این نیز به آن پرداخته شد، پایتون زبانی همه منظوره است و در زمینه‌های بسیار متفاوتی کاربرد دارد. در این بخش این کاربردها دسته‌بندی شده‌اند و هر کدام از آن‌ها برای علاقه‌مندان و دانشجویان معرفی می‌شوند. ابتدا در بخش بعدی به بررسی کاربردهای پایتون در زمینه ساختمان داده و الگوریتم‌ها می‌پردازیم.

یادگیری ساختمان داده ها با پایتون

ساختمان داده یکی از درس‌های بسیار مهم و کاربردی در دانشگاه و در مقطع کارشناسی به حساب می‌آید. ساختمان داده روشی خاص برای سازماندهی داده‌ها در برنامه نویسی و کامپیوتر است تا بتوان به طور کارآمد از آن‌ها استفاده کرد. انواع ساختمان داده‌های بسیاری مانند «صف» (Queue)، «پشته» (Stack)، «لیست پیوندی» (Linked List)، «درخت» (Tree)، «گراف» (Graph) و سایر موارد وجود دارند که می‌توان همه آن‌ها را با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون از صفر پیاده‌سازی کرد.

ساختمان داده کاربردهای بسیاری دارد از جمله ساختمان داده‌هایی مانند لیست پیوندی می‌توانند منابع و سرویس‌های سیستم عامل اصلی را برای انجام عملکردهایی مانند مدیریت فایل‌‌ها، تخصیص حافظه و صف‌های زمان‌بندی پردازش استفاده کنند.

وب سایت تم آف یک دوره آموزشی بسیار جامع برای آموزش ساختمان داده با استفاده از پایتون از صفر ارائه کرده است. پایتون دارای چندین ساختمان داده داخلی با انواع داده‌ای از جمله رشته، «لیست» (List)، «دیکشنری» (Dictionary)، «تاپل» (Tuple)، «مجموعه» (Set) است که همه آن‌ها در این دوره آموزش داده شده‌اند. در بیشتر مواقع، ساختمان داده با استفاده از زبان C یا ++C آموزش داده می‌شود، اما این کاربرد را می‌توان با استفاده از زبان پایتون نیز در سطح ساده‌تری آموخت.

آموزش ساختمان داده ها با پایتون
فیلم آموزش ساختمان داده ها با پایتون در تم آف

کلیک کنید

در بخش بعدی به بررسی روش یادگیری زبان پایتون و استفاده آن‌ها در پایگاه داده‌ها می‌پردازیم.

یادگیری پایگاه داده با پایتون

پایگاه داده مجموعه‌ای سازمان‌دهی شده از اطلاعات یا داده‌های ساختاریافته است که معمولاً در یک سیستم کامپیوتری با استفاده از ابزارهایی مانند جدول ذخیره می‌شوند. در اکثر موارد پایگاه داده‌ها با استفاده از یک «سیستم مدیریت پایگاه داده» (Database Management System | DBMS) کنترل شده‌اند.

پایگاه داده‌ها در بخش‌های مختلفی از صنعت و انواع شرکت‌ها کاربرد دارند، زیرا با استفاده از آن‌ها می‌توان داده‌های سازمان را دسته‌بندی و سازماندهی کرد و ارتباط‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار داد. پایگاه داده در برنامه نویسی وب، پشتیبانی نرم افزار، علم داده و سایر موارد کاربرد دارد. زبان پایتون با بیشتر پایگاه داده‌های موجود کار می‌کند. در وب سایت تم آف، آموزش مقدماتی درباره کار با پایگاه داده با این زبان ارائه شده است و پایگاه داده‌های MySQL ،SQLite و Access در آن بررسی شده‌اند.

آموزش مقدماتی کار با پایگاه های داده در پایتون Python
فیلم آموزش مقدماتی کار با پایگاه های داده در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

بخش بعدی در مسیر یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف به مهم‌ترین کاربردهای پایتون در زمینه پرطرفدار هوش مصنوعی اختصاص دارد.

یادگیری پایتون برای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی

امروزه یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین حوزه‌های علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی است. پیاده‌سازی‌های هوش مصنوعی را می‌توان با چندین زبان برنامه نویسی از جمله «جاوا» (Java)، ++C، «متلب» (Matlab)، پایتون و سایر موارد انجام داد. با این حال، بیشتر فعالیت‌های هوش مصنوعی با استفاده از زبان پایتون انجام می‌شوند و این زبان در حوزه هوش مصنوعی از اهمیت بالایی برخوردار است. هوش مصنوعی شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که در آن با استفاده از «یادگیری ماشین» (Machine Learning)، «شبکه عصبی مصنوعی» (Artificial Neural Network)، «یادگیری عمیق» (Deep Learning) و سایر موارد اهداف مورد نظر پیاده‌سازی می‌شوند. در ادامه برخی از شاخه‌های مختلف هوش مصنوعی فهرست شده‌اند:

 • «پردازش تصویر» (Image Processing)
 • «پردازش زبان طبیعی» (Natural Language Processing | NLP)
 • «بازشناسی گفتار» (Speech Recognition)
 • اتومبیل‌های خودران
 • پزشکی
یادگیری هوش مصنوعی با پایتون

یادگیری هوش مصنوعی در سطح مقدماتی

ابتدا برای یادگیری مفاهیم اصلی هوش مصنوعی و آشنایی با این حوزه جذاب می‌‌توان از دوره آموزش هوش مصنوعی تم آف به نام «آموزش هوش مصنوعی – مقدماتی» استفاده کرد. هوش مصنوعی در سطح دانشگاهی نیز بسیار حائز اهمیت است و درسی در مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی کامپیوتر با عنوان درس هوش مصنوعی وجود دارد. علاوه بر این، درس هوش مصنوعی برای آن دسته از دانشجویان رشته کامپیوتر که قصد ادامه تحصیل در گرایش هوش مصنوعی مقطع ارشد و دکترا را دارند نیز بسیار مهم است. گرایش هوش مصنوعی در رشته مهندسی کامپیوتر یکی از پرطرفدارترین گرایش‌ها به حساب می‌آید.

آموزش هوش مصنوعی – مقدماتی
فیلم آموزش هوش مصنوعی – مقدماتی در تم آف

کلیک کنید

یادگیری ماشین با پایتون به وسیله آموزش های تم آف

در ادامه برای تکمیل درک مفاهیم مربوط به هوش مصنوعی و شروع استفاده از آن‌ها به وسیله زبان پایتون می‌توان از آموزش‌های یادگیری ماشین پایتون از صفر استفاده کرد. این آموزش‌ها در وب سایت تم آف از سطح مقدماتی تا پیشرفته به طور جامع ارائه شده‌اند. ابتدا دوره آموزشی مقدماتی رایگانی برای آشنایی با مفاهیم یادگیری ماشین با استفاده از زبان پایتون در ادامه معرفی شده است:

آموزش مقدمه ای در رابطه با یادگیری ماشین با پایتون (Python) (رایگان)
فیلم آموزش مقدمه ای در رابطه با یادگیری ماشین با پایتون (Python) (رایگان) در تم آف

کلیک کنید

در آموزش‌های مقدماتی یادگیری ماشین به مفاهیم اولیه آن‌ها از جمله چهار روش طبقه‌بندی رگرسیون لجستیک، شبکه عصبی، «ماشین بردار پشتیبان» (Support Vector Machine | SVM) و «درخت تصمیم» (Decision Tree) پرداخته شده است. همچنین، روش‌های «دسته‌بندی» (Classification) مختلف و در نهایت روش‌هایی مانند انتخاب و «استخراج ویژگی» (Feature Extraction)، «خوشه‌بندی» (Clustering) و سایر موارد در بخش دوم این آموزش‌ها بررسی می‌شوند.

آموزش یادگیری ماشین و پیاده سازی در پایتون Python – بخش یکم
فیلم آموزش یادگیری ماشین و پیاده سازی در پایتون Python – بخش یکم در تم آف

کلیک کنید

آموزش یادگیری ماشین با پایتون در پلتفرم تم آف در قالب دو دوره آموزشی مجزا با عنوان‌های بخش اول و بخش دوم ارائه شده است که پس از گذراندن بخش اول می‌توان به سراغ استفاده از بخش دوم رفت:

آموزش یادگیری ماشین و پیاده سازی در پایتون Python – بخش دوم
فیلم آموزش یادگیری ماشین و پیاده سازی در پایتون Python – بخش دوم در تم آف

کلیک کنید

دوره دیگری هم برای یادگیری ماشین لرنینگ با پایتون در پلتفرم تم آف موجود است که علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر دوره دو بخشی که پیش از این معرفی شد، از آن هم استفاده کنند:

آموزش یادگیری ماشین Machine Learning با پایتون Python
فیلم آموزش یادگیری ماشین Machine Learning با پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون برای هوش مصنوعی — کتابخانه Scikit-Learn

یکی از کتابخانه‌های مهمی که در حوزه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی کاربرد فراوانی دارد، کتابخانه Scikit-Learn در پایتون است. برخی از الگوریتم‌های یادگیری ماشین از جمله انواع الگوریتم‌های خوشه بندی K-Means، «مدل آمیخته گوسی» (Gaussian Mixture Model | GMM) و الگوریتم‌های طبقه‌بندی SVM ،Decision Tree ،MLP و الگوریتم‌های رگرسیون مانند رگرسیون خطی، SVM و سایر موارد را می‌توان با استفاده از این کتابخانه پیاده‌سازی کرد.

آموزش کتابخانه scikit-learn در پایتون – الگوریتم های یادگیری ماشین
فیلم آموزش کتابخانه scikit-learn در پایتون – الگوریتم های یادگیری ماشین در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون برای هوش مصنوعی — یادگیری شبکه های عصبی مصنوعی با پایتون

پس از یادگیری مفاهیم و الگوریتم‌های یادگیری ماشین، برای کار در حوزه هوش مصنوعی بهتر است که توسعه دهندگان یادگیری شبکه عصبی را به وسیله پایتون از صفر بیاموزند. شبکه عصبی یکی از روش‌ها و زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی است که به کامپیوترها می‌آموزد تا داده‌ها را با رویکردی شبیه به مغز انسان پردازش کنند. این رویکرد، یک فرایند یادگیری ماشین است که از گره‌ها و نورون‌ها به صورت پیوسته در ساختاری لایه‌ای مانند مغز انسان استفاده می‌کند. این لایه‌ها برای حل برخی از مسائل می‌توانند زیاد باشند و شبکه عصبی عمیقی را ایجاد کنند که به آن یادگیری عمیق گفته می‌شود. در ادامه، ابتدا برای یادگیری مفاهیم مقدماتی شبکه عصبی، دوره آموزشی زیر به علاقه‌مندان و دانشجویان پیشنهاد شده است:

آموزش مقدماتی پیاده سازی شبکه های عصبی مصنوعی در پایتون Python
فیلم آموزش مقدماتی پیاده سازی شبکه های عصبی مصنوعی در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

دوره آموزشی جامع و کاربردی دیگری نیز پیرامون موضوع شبکه‌های عصبی در تم آف موجود است که استفاده از آن پس از اتمام دروه مقدماتی به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌شود:

آموزش پیاده سازی گام به گام شبکه های عصبی در پایتون
فیلم آموزش پیاده سازی گام به گام شبکه های عصبی در پایتون در تم آف

کلیک کنید

یادگیری عمیق با پایتون

یادگیری عمیق می‌تواند با فریم‌ورک‌ها و کتابخانه‌های پایتون مختلفی از جمله «تنسورفلو» (Tensorflow) و «کراس» (Keras) پیاده‌سازی شود. استفاده از این ابزارها و یادگیری پایتون از صفر در زمینه کار با آن‌ها باعث سادگی در برنامه نویسی و صرفه‌جویی در زمان و هزینه توسعه دهندگان می‌شود. امروزه اکثر برنامه نویسان هوش مصنوعی حداقل یکی از کتابخانه‌های یادگیری عمیق را برای کار خود می‌آموزند. در ادامه این بخش از مطلب «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف»، آموزش کتابخانه تنسورفلو و کراس پایتون برای یادگیری عمیق معرفی و لینک دسترسی به آن ارائه شده است.

آموزش یادگیری عمیق با پایتون – تنسورفلو و کراس TensorFlow و Keras
فیلم آموزش یادگیری عمیق با پایتون – تنسورفلو و کراس TensorFlow و Keras در تم آف

کلیک کنید

اگر توسعه دهندگان مفاهیم و اطلاعاتی که درباره هوش مصنوعی تا به این‌جای مسیر یادگیری پایتون از صفر برای هوش مصنوعی ارائه شدند را به خوبی فراگرفته باشند، می‌توانند پس از انتخاب حوزه فعالیت خاص خود مانند پردازش تصویر، پردازش زبان طبیعی یا سایر موارد، با استفاده از این ابزارها و زبان پایتون به عنوان یک توسعه دهنده هوش مصنوعی یا ماشین لرنینگ مشغول به کار شوند.

اما روش‌ها و مفاهیمی نیز وجود دارند که در سطح پیشرفته حوزه هوش مصنوعی استفاده می‌شوند که یادگیری آن‌ها می‌تواند به توسعه و بهبود روش‌های هوش مصنوعی و ایجاد رویکردهای خلاقانه کمک کند. یکی از این مفاهیم در ارتباط با «شبکه‌های مولد تخاصمی» (Generative Adversarial Network | GAN) است که در تم آف زیر با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون آموزش داده می‌شود.

آموزش یادگیری عمیق – شبکه های GAN با پایتون
فیلم آموزش یادگیری عمیق – شبکه های GAN با پایتون در تم آف

کلیک کنید

ادامه مطلب «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف» به برخی از کاربردهایی اختصاص دارد که با استفاده از هوش مصنوعی حل می‌شوند و از زمینه‌های مهم استفاده هوش مصنوعی با پایتون در صنعت و سازمان‌ها هستند.

یادگیری پردازش تصویر با پایتون

پردازش تصویر روشی برای دستکاری و کار روی تصاویر جهت استخراج ویژگی‌ها و انجام فرایندهایی روی تصویر مانند افزایش کیفیت است. در پردازش تصویر به وسیله یادگیری ماشین و همچنین «بینایی ماشین» (Computer Vision) فرایندهایی پیاده‌سازی می‌شوند که در طی آن‌ها می‌توان حجم زیادی از تصاویر را پردازش کرد.

پایتون یکی از زبان‌هایی است که کتابخانه‌های زیادی برای کار روی تصویر دارد و می‌توان با استفاده از آن‌ها پردازش تصویر را تا سطح پیشرفته انجام داد. در این بخش چند دوره آموزشی برای یادگیری پردازش تصویر با استفاده از زبان پایتون ارائه شده است. «OpenCV» یکی از معروف‌ترین کتابخانه‌های پردازش تصویر پایتون به حساب می‌آید و ابتدا دوره آموزشی مقدماتی پردازش تصویر با کتابخانه OpenCV برای دانشجویان و علاقه‌مندان معرفی می‌شود.

آموزش مقدماتی پردازش تصویر با اپن سی وی OpenCV در پایتون Python
فیلم آموزش مقدماتی پردازش تصویر با اپن سی وی OpenCV در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

کتابخانه‌های دیگری نیز برای پردازش تصویر با پایتون وجود دارند، برای مثال کتابخانه «Pillow» یکی از آن‌ها به حساب می‌آید. این کتابخانه به وسیله زبان پایتون و C توسعه یافته است و از همه عملیات روی تصاویر در فرمت‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. در ادامه فیلم «آموزش کتابخانه Pillow برای پردازش تصویر در پایتون – مقدماتی» نمایش داده شده است:

آموزش کتابخانه Pillow برای پردازش تصویر در پایتون – مقدماتی
فیلم آموزش کتابخانه Pillow برای پردازش تصویر در پایتون – مقدماتی در تم آف

کلیک کنید

یک دوره آموزشی دیگر نیز در وب سایت تم آف برای تکمیل آموزش تم آف فوق در ادامه ارائه شده است:

آموزش کتابخانه Pillow برای پردازش تصویر در پایتون – تکمیلی
فیلم آموزش کتابخانه Pillow برای پردازش تصویر در پایتون – تکمیلی در تم آف

کلیک کنید

یکی از کتابخانه‌هایی که برای پردازش تصویر مورد استفاده قرار می‌گیرد، کتابخانه «MediaPipe» است. این کتابخانه به دلیل امکان پیاده‌سازی روی پلتفرم‌های مختلف با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی متفاوت و همچنین قابلیت پیاده‌سازی روی CPU از محبوبیت بالایی برخوردار است و متخصصین بینایی ماشین از آن استفاده بسیاری می‌کنند. در این دوره آموزشی تم آف کتابخانه MediaPipe از پایه‌ای‌ترین مفاهیم آن آموزش داده شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از این دوره آموزشی تم آف به طور جامع کتابخانه MediaPipe را یاد بگیرند.

آموزش پروژه محور پایتون – پیاده سازی بینایی ماشین با کتابخانه MediaPipe
فیلم آموزش پروژه محور پایتون – پیاده سازی بینایی ماشین با کتابخانه MediaPipe در تم آف

کلیک کنید

بخش بعدی از یادگیری پایتون با تم آف از صفر به بررسی مسیر و دوره‌های آموزشی پردازش زبان طبیعی اختصاص دارد.

یادگیری پردازش زبان طبیعی با پایتون

سیستم‌های پردازش زبان طبیعی تلاش می‌کنند تا ماشین‌هایی بسازند که مانند انسان‌ها متن و داده‌های صوتی را درک کنند و به آن‌ها به صورت متن یا صوت پاسخ دهند. پایتون برای ساخت سیستم‌های پردازش زبان طبیعی نیز کتابخانه‌هایی دارد که در این حوزه بسیار کارآمد هستند. این زمینه بیشتر در حوزه «علم داده» (Data Science) کاربرد دارد و دانشمندان داده استفاده فراوانی از پردازش زبان طبیعی یا همان NLP می‌کنند.

همچنین در این راستا کتابخانه‌های دیگری از جمله «پانداس» (Pandas) پایتون نیز کاربرد فراوانی دارند. در ادامه ابتدا دوره آموزشی معرفی شده است که به کتابخانه پانداس ارتباط دارد و می‌توان با استفاده از آن داده‌ها را برای پردازش زبان طبیعی یا حوزه‌های دیگر تحلیل کرد. پانداس یک کتابخانه «متن باز» (Open source) است که در پروژه‌های «داده کاوی» (Data Mining) و علم داده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش پانداس pandas برای تحلیل اطلاعات در پایتون
فیلم آموزش پانداس pandas برای تحلیل اطلاعات در پایتون در تم آف

کلیک کنید

کتابخانه‌ای به نام NLTK نیز وجود دارد که با زبان پایتون توسعه پیدا کرده است و یکی از معروف‌ترین کتابخانه‌ها در حوزه پردازش زبان طبیعی به حساب می‌آید. فیلم آموزشی این کتابخانه به همراه مقدمات و مفاهیم پایتون و پردازش زبان طبیعی در ادامه ارائه شده است.

آموزش پردازش زبان های طبیعی NLP در پایتون Python با پلتفرم NLTK
فیلم آموزش پردازش زبان های طبیعی NLP در پایتون Python با پلتفرم NLTK در تم آف

کلیک کنید

معمولاً مفاهیم آماری برای تحلیل داده‌ها و پیاده‌سازی الگوریتم‌های یادگیری ماشین استفاده می‌شوند. همچنین، بررسی داده‌ها در پردازش زبان طبیعی و علم داده نیز کاربرد فراوانی دارند. با استفاده از فیلم آموزش مفاهیم آماری در داده کاوی و پیاده سازی آن در پایتون Python می‌توان به طور کامل با مفاهیم آماری در داده کاوی آشنا شد و در پروژه‌ها به درستی از آن‌ها استفاده کرد.

آموزش مفاهیم آماری در داده کاوی و پیاده سازی آن در پایتون Python
فیلم آموزش مفاهیم آماری در داده کاوی و پیاده سازی آن در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

در یادگیری پایتون از صفر با تم آف و بررسی کاربردهای آن، در بخش بعدی، مسیر یادگیری پایتون برای کاربردهای پزشکی را بیان می‌کنیم.

یادگیری هوش مصنوعی برای پزشکی پایتون

سیستم‌های کامپیوتری و هوش مصنوعی به طور گسترده‌ای در حوزه دارویی و علوم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از کاربردهای رایجی که هوش مصنوعی در این حوزه دارد شامل تشخیص بیماری‌ها، کشف و توسعه داروها، بهبود ارتباط بین بیمار و پزشک، رونویسی اسناد پزشکی مانند درمان از راه دور با استفاده از اپلیکیشن‌های تحت وب و درمان از راه دور بیماران هستند.

با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌توان بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری‌های خطرناکی که باعث مرگ و میر می‌شوند را پیش‌بینی و زودتر برای درمان آن‌ها اقدام کرد. در وب سایت تم آف یک دوره آموزشی پیش‌بینی بیماری نارسایی قلبی با استفاده از یادگیری ماشین در پایتون ارائه شده است که در ادامه نمایش داده می‌شود:

آموزش پیش بینی با الگوریتم های یادگیری ماشین در پایتون – پیش بینی نارسایی قلبی
فیلم آموزش پیش بینی با الگوریتم های یادگیری ماشین در پایتون – پیش بینی نارسایی قلبی در تم آف

کلیک کنید

بخش بعدی از این مطلب به مسیر یادگیری پایتون از صفر با تم آف برای کاربردهایی در توسعه وب اختصاص دارد.

یادگیری پایتون با تم آف برای برنامه نویسی وب

پایتون یکی از زبان‌هایی است که در توسعه وب و برای برنامه نویسی Back End مورد استفاده قرار می‌گیرد و امروزه در این حوزه بسیار پرطرفدار است. همچنین فریم ورک‌هایی با استفاده از این زبان و برای توسعه وب وجود دارند که کار طراحی بک اند وب سایت را بسیار ساده‌تر می‌کنند.

Back End به همه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در پشت صفحه مرورگر وب انجام می‌شوند و ارتباط وب سایت را با سرور، API و پایگاه داده برقرار می‌کند.

یادگیری پایتون برای برنامه نویسی وب — فریمورک جنگو (Django)

یکی از فریم ورک‌هایی که با استفاده از آن در این زمینه فعالیت‌های موفقیت‌آمیزی انجام شده است و بسیاری از توسعه دهندگان از آن استفاده می‌کنند، فریم ورک «جنگو» (Django) پایتون نام دارد. در وب سایت تم آف یک دوره آموزشی برای یادگیری این فریم ورک به صورت کامل ارائه شده است.

آموزش جنگو – فریمورک تحت وب Django با پایتون Python
فیلم آموزش جنگو – فریمورک تحت وب Django با پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

اگر هدف برنامه نویس جنگویی، اضافه کردن قابلیت‌های بلادرنگ یا همان Real Time به پروژه‌ها باشد، می‌تواند از دوره آموزشی ویدیویی زیر برای یادگیری این قابلیت استفاده کند. در این آموزش ابتدا «وب سوکت‌ها» (Web Socket) و «جنگو چنلز» (Django Channels) آموزش داده می‌شوند، سپس با استفاده از یک پروژه اصلی آموزش آغاز شده است.

آموزش جنگو – افزودن قابلیت های Real-time با Django
فیلم آموزش جنگو – افزودن قابلیت های Real-time با Django در تم آف

کلیک کنید

در ادامه آموزشی در رابطه با APIها ارائه شده است. سیستم‌های مختلفی از طریق پروتکل HTTP اجازه ارتباط با API را دارند. یکی از روش‌های پیاده‌سازی این مفهوم، استفاده از فریم ورک Django REST Framework به حساب می‌آید. این فریم ورک به صورت متن باز ارائه شده است و امروزه در طراحی برنامه‌های تحت وب و سایر موارد مشابه کاربرد بسیاری دارد.

آموزش فریم ورک جنگو در پایتون – ساخت Web APIs با Django Rest
فیلم آموزش فریم ورک جنگو در پایتون – ساخت Web APIs با Django Rest در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون با تم آف برای برنامه نویسی وب — ساخت خزشگر وب

یکی دیگر از کابردهایی که پایتون در توسعه وب دارد، استفاده از «خزنده وب» (Web Crawling) است. خزنده وب یک روش قدرتمند برای جمع‌آوری داده‌ها از وب سایت‌ها با استفاده از پیدا کردن همه URLهای یک یا چند دامنه به حساب می‌آید. پایتون دارای چندین کتابخانه و فریم ورک معروف برای این رویکرد است. برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب با استفاده از این ابزارها، داده‌ها و اطلاعات داخل وب سایت‌ها را بررسی و برای تحلیل‌های خود استفاده و ذخیره می‌کنند.

همچنین می‌توانند این اطلاعات را برای پژوهش‌های حوزه داده کاوی از طریق وب در اختیار عموم قرار دهند. موتورهای جستجو مانند گوگل نیز برای «نمایه‌گذاری» (Indexing) صفحات وب از این روش استفاده می‌کنند. در ادامه آموزشی برای طراحی یک خزشگر وب با پایتون از صفر ارائه شده است.

آموزش طراحی خزشگر وب Web Crawler با پایتون Python
فیلم آموزش طراحی خزشگر وب Web Crawler با پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون با تم آف برای برنامه نویسی وب — Web Scraping

«Web Scraping» فرایندی برای جمع‌آوری و تجزیه داده‌های خام از وب است و پایتون ابزارهای بسیار قدرتمندی برای این رویکرد ارائه کرده است. با استفاده از Web Scraping می‌توان مجموعه داده‌هایی را در زمان کوتاهی جمع‌آوری کرد. در ادامه آموزشی درباره Web Scraping با پایتون ارائه شده است:

آموزش Web Scraping برای استخراج داده های سایت با پایتون
فیلم آموزش Web Scraping برای استخراج داده های سایت با پایتون در تم آف

کلیک کنید

در ادامه مطلب «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف»، به بررسی برخی از روش‌های پایتون پرداخته شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان بازی ساخت.

یادگیری پایتون با تم آف برای ساخت بازی های کامپیوتری

ساخت بازی یکی از حوزه‌های بسیار جذاب و پر طرفدار برنامه نویسی به حساب می‌آید. پایتون دارای چندین کتابخانه مختلف برای ساخت بازی است و برنامه نویس می‌تواند با استفاده از نیاز و نوع بازی مورد نظرش یکی از آن‌ها را انتخاب کند و به ساخت بازی با پایتون بپردازد. یکی از معروف‌ترین کتابخانه‌های پایتون برای ساخت بازی، Pygame است که در وب سایت تم آف آموزش استفاده از این کتابخانه وجود دارد.

ساخت بازی با پایتون برای یادگیری پایتون از صفر

یادگیری پایتون برای بازی سازی با Pygame

با استفاده Pygame می‌توان برای پلتفرم‌های مختلفی از جمله سیستم عامل اندروید نیز بازی ساخت. در این آموزش نحوه استفاده از این کتابخانه برای بازی‌سازی در ویندوز آموزش داده می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این کتابخانه متن باز بودن آن است و این ویژگی باعث می‌شود که بتوان کتابخانه را به راحتی توسعه و گسترش داد. در ادامه لینک فیلم آموزش بازی سازی در پایتون با استفاده از کتابخانه Pygame نمایش داده شده است.

آموزش بازی سازی در پایتون با کتابخانه Pygame
فیلم آموزش بازی سازی در پایتون با کتابخانه Pygame در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون برای بازی سازی با Turtle

کتابخانه دیگری که در ساخت بازی استفاده می‌شود و آموزش آن در وب سایت تم آف وجود دارد، «Turtle‎» نام دارد. این کتابخانه گرافیکی امکان انجام بسیاری از کارها مانند رسم انواع اشکال هندسی در طرح‌های مختلف، رسم نمودار و ایجاد بازی‌های دو بعدی ساده را فراهم می‌کند.

در آموزش تم آف زیر کتابخانه گرافیکی Turtle به صورت کلی مورد بررسی قرار می‌گیرد و روش‌های استفاده از آن در انیمیشن‌ها و بازی‌ها بررسی می‌شوند. این آموزش برای افرادی که هیچ آشنایی با مباحث گرافیکی ندارند نیز بسیار مناسب است؛ زیرا از پایه همه موارد در آن توضیح داده می‌شوند و در نهایت اشکال و الگوهای مختلف را می‌توان با آن ترسیم کرد.

آموزش کتابخانه گرافیکی لاک پشت Turtle Module در پایتون
فیلم آموزش کتابخانه گرافیکی لاک پشت Turtle Module در پایتون در تم آف

کلیک کنید

آموزش دیگری نیز در وب سایت آموزشی تم آف وجود دارد که با استفاده از کتابخانه Pygame به طور اختصاصی به آموزش ساخت بازی Snake یا همان مار در پایتون می‌پردازد. اگر فردی علاقه داشته باشد به صورت پروژه محور این کتابخانه را یاد بگیرد، می‌تواند از فیلم «آموزش پروژه محور پایتون – ساخت بازی Snake» استفاده کند.

آموزش پروژه محور پایتون – ساخت بازی Snake
فیلم آموزش پروژه محور پایتون – ساخت بازی Snake در تم آف

کلیک کنید

در بخش بعدی از این مطلب، به یادگیری پایتون از صفر با تم آف در زمینه‌های مالی و سهام می‌پردازیم.

یادگیری پایتون برای بازارهای مالی با تم آف

برنامه نویسی در زمینه‌های مالی و بررسی سهام و بورس کاربرد فراوانی دارد. این بخش زیرمجموعه‌ای از کاربرد پایتون در هوش مصنوعی نیز به حساب می‌آید. با استفاده از روش‌های مختلف پیش‌بینی می‌توان، نرخ افزایش و کاهش معاملات را بررسی و پیش‌بینی کرد و در مسیر درستی معاملات مالی را انجام داد. «اندیکاتورهای» (Indicator) مالی از ابزارهای مهم و کاربردی در انجام معاملات هستند که معامله‌گران از آن‌ها استفاده می‌کنند. زبان‌های برنامه‌نویسی امکانات خوبی برای انجام این‌گونه محاسبات و تحلیل آن‌ها در اختیار معامله‌گران می‌گذارند. در ادامه، دوره آموزشی از وب سایت تم آف معرفی شده است که در آن ۱۰ اندیکاتور پرکاربرد معرفی می‌شوند و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان برنامه نویسی پایتون از صفر انجام شده است.

آموزش پیاده سازی اندیکاتورهای تکنیکال با پایتون Python – بخش یکم
فیلم آموزش پیاده سازی اندیکاتورهای تکنیکال با پایتون Python – بخش یکم در تم آف

کلیک کنید

برای تحلیل بازارهای مالی، نیاز است که اطلاعات خام موجود در بازار، پردازش و آماده شوند. اندیکاتورهای تکنیکال، ابزارهایی هستند که با توجه به برخی اصول ریاضیاتی و آماری توسعه داده شده‌اند. هدف دوره آموزشی تم آف پایتونی زیر بررسی مفهوم و منطق موجود در طراحی هر اندیکاتور و رفع اشکالات موجود به حساب می‌آید و در برخی مواقع به طراحی اندیکاتورهای جدید پرداخته شده است.

آموزش پیاده ‍ سازی اندیکاتورهای تکنیکال با پایتون – بخش دوم
فیلم آموزش پیاده ‍ سازی اندیکاتورهای تکنیکال با پایتون – بخش دوم در تم آف

کلیک کنید

«بهینه‌سازی سبد سهام» (Portfolio Optimization) یکی از زمینه‌های کاربردی و مهم در حوزه علوم مالی و سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید و کاربردهای فراوانی را در تصمیم‌گیری‌های مالی دارد. در دوره آموزشی زیر ابتدا مبانی ریاضی مدل‌های مالی بررسی و سپس با استفاده از یادگیری زبان پایتون از صفر پیاده‌سازی می‌شوند. در طول آموزش از روش‌های «بهینه‌سازی تک‌هدفه» (Single-Objective Optimization) و «بهینه‌سازی چندهدفه» (Multi-Objective Optimization) بهره برده شده است که می‌توانند به خوبی تمامی مدل‌سازی‌ها را پوشش دهند.

آموزش بهینه سازی سبد سهام در پایتون
فیلم آموزش بهینه سازی سبد سهام در پایتون در تم آف

کلیک کنید

در بخش بعدی مطلب «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف» دوره مرتبط با یادگیری پایتون برای حل مسائل فیزیک را معرفی می‌کنیم.

یادگیری پایتون برای حل مسائل فیزیک با تم آف

برنامه نویسی در رشته فیزیک کاربرد فراوانی دارد و برای حل مسائل و شبیه‌سازی استفاده بسیاری از آن می‌شود. از این‌رو، در دوره آموزشی تم آف زیر از زبان پایتون برای حل مسائل درس‌های مختلفی از جمله فیزیک پایه، اپتیک، ترمودینامیک، مکانیک تحلیلی، مکانیک سیالات، الکترومغناطیس و فیزیک محاسباتی استفاده می‌شود. با استفاده از این تم آف، دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل در رشته فیزیک، به یادگیری پایتون از صفر با تم آف نیز بپردازند. در این دوره، از هر درس چند مبحث یا سؤال انتخاب شده است که با استفاده از پایتون، برنامه نویسی می‌شوند. در هر بخش این آموزش ابتدا مسائل فیزیک بیان شده‌اند، سپس در طول نوشتن برنامه و حل مسئله، مفاهیم زبان پایتون ارائه شده است.

آموزش حل مسائل فیزیک با پایتون – بخش یکم
فیلم آموزش حل مسائل فیزیک با پایتون – بخش یکم در تم آف

کلیک کنید

پایتون دارای فریم ورک‌ها و کتابخانه‌های بسیاری است که در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از آن‌ها پیش از این مورد بررسی قرار گرفتند و برخی دیگر در بخش بعدی معرفی می‌شوند.

یادگیری پایتون — کتابخانه ها و فریمورک های کاربردی و مهم با تم آف

به طور کلی یکی از مواردی که باعث محبوبیت و استفاده فراوان از پایتون میان برنامه نویسان شده است، وجود کتابخانه‌های فراوان این زبان برنامه نویسی است. پایتون برای اکثر وظایف خود، کتابخانه دارد و با استفاده از این کتابخانه‌ها کدنویسی و ایجاد برنامه‌ها با این زبان برنامه نویسی بسیار ساده‌تر می‌شود. برخی از این ابزارها به صورت متن باز در دسترس قرار دارند و می‌توان هر چیزی که نیاز است را به آن‌ها اضافه کرد.

یادگیری کتابخانه استاندارد پایتون

به عنوان ساده‌ترین آموزش این بخش ابتدا به فیلم آموزشی «کتابخانه استاندارد پایتون» پرداخته می‌شود که هدف از آن بررسی ماژول‌ها و کتابخانه‌هایی است که به صورت پیش‌فرض با نصب برنامه پایتون روی سیستم نصب شده‌اند. در این آموزش مفاهیمی از جمله دسترسی به پوشه‌ها و فایل‌ها، زمان و تقویم، اعداد و ریاضی، دسترسی به اینترنت، رمزنگاری و امنیت، اجرای همزمان فرایندها و پردازش متن با استفاده از کتابخانه‌های پیش‌فرض و داخلی پایتون شرح داده شده‌اند.

آموزش کتابخانه استاندارد پایتون
فیلم آموزش کتابخانه استاندارد پایتون در تم آف

کلیک کنید

یادگیری NumPy و Matplotlib

به عنوان دو مورد از معروف‌ترین کتابخانه‌های پایتون می‌توان به «NumPy» و «Matplotlib» اشاره کرد که در وب سایت آموزشی تم آف آموزشی جامع برای یادگیری این دو کتابخانه فراهم شده است. از کتابخانه NumPy برای ایجاد و کار با آرایه‌ها استفاده می‌شود و کتابخانه Matplotlib برای رسم انواع نمودارها کاربرد دارد. در دوره آموزشی زیر پایه‌ترین مفاهیم این کتابخانه‌ها به صورت جامع آموزش داده شده‌اند، همچنین کتابخانه دیگری به نام «PyLab» نیز برای رسم نمودار معرفی شده است. این کتابخانه‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده از زبان پایتون کاربرد دارند.

آموزش کتابخانه های NumPy و Matplotlib در پایتون
فیلم آموزش کتابخانه های NumPy و Matplotlib در پایتون در تم آف

کلیک کنید

آموزش دیگری نیز برای یادگیری کتابخانه بسیار کاربردی Matplotlib در وب سایت آموزشی تم آف وجود دارد و در این آموزش پس از بررسی و مرور مفاهیم پایه هسته پایتون به رسم انواع نمودارهای دوبعدی، سه‌بعدی و سایر موارد پرداخته شده است.

آموزش کتابخانه Matplotlib برای ترسیم و بصری سازی داده ها در پایتون
فیلم آموزش کتابخانه Matplotlib برای ترسیم و بصری سازی داده ها در پایتون در تم آف

کلیک کنید

یادگیری فریمورک کیوی پایتون برای برنامه نویسی موبایل

یکی از فریم‌ورک‌های کاربردی و محبوب دیگر پایتون، «کیوی» (Kivy) است. از این فریم ورک برای توسعه برنامه‌های موبایل چند لمسی، «کاربر پسند» (User Friendly) و حتی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌شود. با استفاده ار فریم ورک Kivy می‌توان مانند کتابخانه Pygame بازی سازی نیز انجام داد. در ادامه فیلم آموزشی این فریم ورک در وب سایت تم آف نمایش داده شده است.

آموزش فریم ورک کیوی در پایتون – توسعه اپلیکیشن های دسکتاپ با Kivy و Python
فیلم آموزش فریم ورک کیوی در پایتون – توسعه اپلیکیشن های دسکتاپ با Kivy و Python در تم آف

کلیک کنید

یادگیری پایتون برای محاسبات علمی — کتابخانه SciPy با تم آف

در آموزش بعدی تم آف با استفاده از پایتون و یکی از قدرتمندترین بسترهای محاسبات علمی یعنی کتابخانه SciPy، بسیاری از محاسبات علمی و عددی لازم در تحقیقات و مطالعات را می‌توان انجام داد. همچنین، در این آموزش، مقدمات محاسبات علمی با پایتون و کتابخانه NumPy برای محاسبات برداری و SymPy برای محاسبات نمادین بررسی می‌شوند. آموزش این کتابخانه در دو بخش انجام شده است و اولین بخش آن در ادامه نمایش داده شده است:

آموزش کتابخانه SciPy برای محاسبات علمی در پایتون – بخش یکم
فیلم آموزش کتابخانه SciPy برای محاسبات علمی در پایتون – بخش یکم در تم آف

کلیک کنید

آموزش بعدی برای تکمیل آموزش فوق ارائه شده است و همچنین در این فیلم آموزشی روش استفاده از نرم افزارهای برنامه نویسی از جمله IPython و Jupyter نیز را یاد می‌گیریم.

آموزش کتابخانه SciPy برای محاسبات علمی در پایتون – بخش دوم
فیلم آموزش کتابخانه SciPy برای محاسبات علمی در پایتون – بخش دوم در تم آف

کلیک کنید

بخش بعدی از مقاله «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف» به انواع آموزش‌ها و یادگیری پایتون از صفر با تم آف برای رویکردهای گرافیکی اختصاص دارد.

یادگیری پایتون برای ساخت رابط گرافیکی با آموزش های تم آف

استفاده از تصاویر، ویدیوها، اشکال و هر مورد گرافیکی دیگر برنامه نویسی را برای افراد جذاب‌تر می‌کند. برای استفاده از گرافیک در برنامه نویسی پایتون، روش‌ها و کتابخانه‌های بسیاری وجود دارند که بیشتر آن‌ها در وب سایت تم آف، آموزش داده شده‌اند و می‌توان با استفاده از مسیر یادگیری این وب سایت رویکردهای متناسب با نیاز خود را آموخت. به عنوان اولین آموزش برای یادگیری یادگیری پایتون گرافیکی، دوره تم آفی به نام «آموزش پایتون گرافیکی – رابط‌های گرافیکی پایتون» ارائه شده است و می‌توان از این آموزش به عنوان مقدمه‌ای برای معرفی و یادگیری بسته‌های گرافیکی پایتون استفاده کرد. در این دوره آموزشی کتابخانه‌هایی از جمله «graphics.py» و «TKinter» مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

آموزش پایتون گرافیکی – رابط های گرافیکی پایتون
فیلم آموزش پایتون گرافیکی – رابط های گرافیکی پایتون در تم آف

کلیک کنید

یکی دیگر از رابط‌های گرافیکی بسیار محبوب پایتون، «PyQt» است که در آموزش بعدی به طور کامل و از صفر شرح داده می‌شود. این رابط گرافیکی از دیگر ابزارهای گرافیکی پایتون سریع‌تر و قدرتمندتر عمل می‌کند. کتابخانه PyQt، دو نسخه ۴ و ۵ دارد و آموزش زیر نسخه ۵.۳ کتابخانه PyQt را پوشش می‌دهد.

آموزش رابط گرافیکی پای کیوت PyQt در پایتون
فیلم آموزش رابط گرافیکی پای کیوت PyQt در پایتون در تم آف

کلیک کنید

«wxPython» یک جعبه ابزار «رابط کاربری گرافیکی» (Graphical User Interface | GUI) برای زبان برنامه‌نویسی پایتون است که به برنامه‌نویسان یا توسعه‌دهندگان پایتون این امکان را می‌دهد تا به راحتی برنامه‌هایی با رابط کاربری گرافیکی قوی و بسیار کاربردی ایجاد کنند. این جعبه ابزار با زبان C++‎ و پایتون توسعه پیدا کرده است. جعبه ابزار گرافیکی wxPython به صورت «چند سکویی» (Cross Platform) برای پایتون ارائه می‌شود و به طور عمده بر روی سرعت، قابلیت نگهداری و توسعه‌پذیری تمرکز دارد. در ادامه لینک این دوره آموزشی مشاهده می‌شود.

آموزش رابط گرافیکی wxPython در پایتون
فیلم آموزش رابط گرافیکی wxPython در پایتون در تم آف

کلیک کنید

در زبان برنامه نویسی پایتون، کتابخانه‌ای به نام «PySide» وجود دارد که محصول شرکت «QT» به حساب می‌آید و هدف آن توسعه اپلیکیشن‌های رابط کاربری گرافیکی است. در دوره آموزشی تم آف زیر «PySide2» مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین پیش از شروع کار با این کتابخانه، تاریخچه و مفاهیم پایتون در فصل‌های ابتدایی این دوره آموزشی مرور شده است. در نهایت تفاوت‌های بین PySide و PyQt و ویجت‌های این کتابخانه نیز بررسی می‌شوند و چیستی QML شرح داده می‌شود.

آموزش رابط گرافیکی PySide2 در پایتون Python – مقدماتی
فیلم آموزش رابط گرافیکی PySide2 در پایتون Python – مقدماتی در تم آف

کلیک کنید

هدف از دوره آموزشی که در ادامه ارائه می‌شود، تکمیل اطلاعات و مفاهیم آموزش قبلی است. در این دوره تم آف سعی می‌شود که به طور جامع همه مفاهیم کتابخانه PySide پوشش داده شود و همچنین در فصل‌های نهایی آن پروژه‌های کوتاهی برای ساخت ساعت دیجیتال، مدیاپلیر و ماشین حساب جهت درک بهتر این کتابخانه به صورت پروژه‌محور و کاربردی ارائه شده‌اند.

آموزش رابط گرافیکی PySide2 پایتون Python – تکمیلی
فیلم آموزش رابط گرافیکی PySide2 پایتون Python – تکمیلی در تم آف

کلیک کنید

«Tkinter‎» یکی دیگر از کتابخانه‌های استاندارد رابط گرافیکی پایتون به حساب می‌آید که در دوره آموزشی تم آف زیر به طور جامع و همراه با چند پروژه کاربردی آموزش داده شده است. این کتابخانه نیازی به نصب ندارد و به صورت پیش‌فرض با نصب پایتون، نصب خواهد شد. در کنار این کتابخانه از پایگاه داده «SQLite3‎» نیز استفاده می‌شود. پروژه‌هایی که در این آموزش با استفاده از کتابخانه گرافیکی Tkinter‎ پیاده‌سازی شده‌اند شامل دفترچه تلفن، مترجم زبان، Quiz ساده با فایل متنی و مدیریت کتابخانه هستند.

آموزش پروژه محور کتابخانه Tkinter در پایتون Python
فیلم آموزش پروژه محور کتابخانه Tkinter در پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

در بیشتر برنامه‌ها استفاده از پایگاه داده لازم و ضروری است. در آموزش تم آف زیر از پایگاه داده سبک SQLite3 در کنار کتابخانه Tkinter استفاده شده و آموزش داده می‌شود. در نهایت چند پروژه کاربردی نیز برای درک بهتر روش‌های استفاده از این پایگاه داده و کتابخانه ارائه شده‌اند.

آموزش پروژه محور پایتون – کار با Tkinter و SQLite3 در Python
فیلم آموزش پروژه محور پایتون – کار با Tkinter و SQLite3 در Python در تم آف

کلیک کنید

از آن‌جایی که استفاده از رابط‌های گرافیکی برای برنامه‌های دسکتاپ نیز دارای اهمیت بالایی است. به کمک GUIها می‌توان برنامه‌هایی را برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس ایجاد کرد. در این تم آف با استفاده از کتابخانه استاندارد Tkinter به صورت پروژه‌حور برای دسکتاپ با زبان پایتون اپلیکیشن‌هایی توسعه پیدا کرده‌اند. پروژه‌هایی که در این دوره آموزشی پیاده‌سازی شده‌اند شامل پروژه Paint، صفحه کلید، بازی Tic-Tac-Toe، ساخت پسوردساز قوی و مدیریت دانشجویان با استفاده از یک پایگاه داده ساده SQLite3‎ و ویجت «TreeView» هستند.

آموزش کتابخانه Tkinter در پایتون برای توسعه اپلیکیشن های دسکتاپ
فیلم آموزش کتابخانه Tkinter در پایتون برای توسعه اپلیکیشن های دسکتاپ در تم آف

کلیک کنید

در بسیاری از کسب و کارهای امروزی، کامپیوترها بیشتر وظایف را انجام می‌دهند. به همین دلیل گاهی اوقات برخی از وظایف تکراری هستند، برای مثال وارد کردن رمز نرم افزار یا اکانت ممکن است چندین بار در طول یک روز انجام شود. در دوره آموزشی تم آف زیر به وسیله زبان برنامه‌نویسی پایتون و کتابخانه «PyAutoGUI»، برنامه‌هایی آموزش داده می‌شوند که این امکان را خواهند داشت تا یک سری کارهای تکراری پشت سر هم را برای کاربران به صورت اتوماتیک انجام دهند.

آموزش پایتون – کار با کتابخانه PyAutoGUI برای خودکارسازی GUI
فیلم آموزش پایتون – کار با کتابخانه PyAutoGUI برای خودکارسازی GUI در تم آف

کلیک کنید

در بخش بعدی از مقاله «یادگیری پایتون از صفر با آموزش های تم آف» به معرفی برخی از آموزش‌های کاربردی و پروژه محور تم آف برای یادگیری پایتون پرداخته شده است.

یادگیری پایتون با آموزش های پروژه محور و کاربردی تم آف

گاهی اوقات یادگیری پایتون از صفر با استفاده از روند ایجاد یک پروژه قابل درک‌تر از یادگیری آن با استفاده از مفاهیم و اصول برنامه نویسی است. البته این روش یادگیری برای افرادی مناسب است که تا حدی با پایتون مقدماتی آشنا باشند. پس از آن می‌توانند با یادگیری یک پروژه از پایه، برنامه نویسی خود را تقویت کنند و به سطح مناسبی برسانند. در این بخش اولین دوره آموزشی که براییادگیری پایتون از صفر با تم آف به صورت پروژه‌محور آموزش داده می‌شود جهت ساخت یک ربات تلگرامی طراحی شده است. همچنین برنامه نویسانی که هیچ دید قبلی نسبت به برنامه نویسی وب ندارند، می‌توانند این آموزش را به عنوان سریع‌ترین روش برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرند.

آموزش مقدماتی ساخت ربات تلگرام با پایتون Python
فیلم آموزش مقدماتی ساخت ربات تلگرام با پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

با از ابزارهایی مانند «PyQt» که با استفاده از زبان برنامه نویسی ++C توسعه پیدا کرده‌اند، می‌توان نرم افزارهایی در سیستم عامل‌های لینوکس، اندروید و ویندوز ایجاد کرد. سایت آموزشی تم آف فیلمی برای یادگیری این ابزار ساخت نرم افزار ارائه کرده که در ادامه نمایش داده شده است.

آموزش پروژه محور پایتون + طراحی گرافیکی با PyQt و بدون کدنویسی با QT Designe
فیلم آموزش پروژه محور پایتون + طراحی گرافیکی با PyQt و بدون کدنویسی با QT Designe در تم آف

کلیک کنید

از آن‌جایی که زبان پایتون در زمینه‌های بسیاری کاربرد دارد، آموزش پروژه‌محوری برای یادگیری بیشتر این زبان درباره ساخت برنامه هواشناسی آنلاین با استفاده از رابط گرافیکی «Tkinter» و دریافت اطلاعات به صورت فایل‌هایی با فرمت «JSON» در وب سایت آموزشی تم آف ارائه شده است.

آموزش پروژه محور پایتون – ساخت برنامه هواشناسی آنلاین در Python
فیلم آموزش پروژه محور پایتون – ساخت برنامه هواشناسی آنلاین در Python در تم آف

کلیک کنید

در ادامه آموزش پروژه‌محور دیگری نیز با استفاده از ابزارهایی که در آموزش فوق استفاده شده‌اند برای ساخت یک Music Player در وب سایت تم آف ارائه شده است:

آموزش پروژه محور پایتون Python – ساخت Music Player
فیلم آموزش پروژه محور پایتون Python – ساخت Music Player در تم آف

کلیک کنید

در یک آموزش پروژه‌محور پایتون دیگر، روش ارسال ایمیل انبوه با استفاده از این زبان در سطح مقدماتی آموزش داده شده است. معمولاً ایمیل‌های انبوه به منظور تبلیغات به افراد زیادی ارسال می‌شوند. در این دوره آموزشی از پروتکل «SMTP» استفاده شده است که یک پروتکل پرکاربرد نقل و انتقال ایمیل به حساب می‌آید. در ادامه لینک این آموزش مشاهده می‌شود و می‌توان برای شروع یادگیری روی آن کلیک کرد.

آموزش مقدماتی ارسال ایمیل انبوه مخاطب محور با پایتون Python
فیلم آموزش مقدماتی ارسال ایمیل انبوه مخاطب محور با پایتون Python در تم آف

کلیک کنید

در آموزش پروژه‌محور بعدی، با استفاده از ساخت یک سیستم ATM عابر بانک به صورت «خط فرمان» (Command Line) مهارت‌های پایتون خود را در سطح مقدماتی برای ایجاد برنامه‌های کاربردی می‌توان تقویت کرد. در ادامه این آموزش نمایش داده شده است.

آموزش پروژه محور پایتون – ساخت سیستم ATM عابر بانک به صورت Command-line
فیلم آموزش پروژه محور پایتون – ساخت سیستم ATM عابر بانک به صورت Command-line در تم آف

کلیک کنید

با زبان پایتون می‌توان انواع بات یا همان ربات را ساخت و پیاده‌سازی کرد. وب سایت تم آف با استفاده از یک آموزش پروژه‌محور ساخت و پیاده‌سازی یک بات را از صفر آموزش داده است. برخی از وظایفی که این بات ساده انجام می‌دهد شامل پیام فرستادن به کل اعضای سرور، قطع و وصل کردن صدای میکروفون کاربران فعال، انتقال کاربران از یک کانال به کانال دیگر و قطع کردن ارتباط کاربران هستند. همچنین، برای انواع رویکردهای مختلف از جمله ماشین حساب‌، پرداخت خودکار مالی، استخراج اطلاعات بورس، پیش‌بینی بازار بورس، پخش موزیک، پخش ویدئو و سایر موارد می‌توان ربات ساخت. در ادامه دوره آموزشی «ساخت بات Bot برای اپلیکیشن دیسکورد Discord با پایتون» نمایش داده شده است.

آموزش ساخت بات Bot برای اپلیکیشن دیسکورد Discord با پایتون
فیلم آموزش ساخت بات Bot برای اپلیکیشن دیسکورد Discord با پایتون در تم آف

کلیک کنید

در آموزش کاربردی بعدی، روش ساخت یک ربات اینستاگرام آموزش داده شده است که با توجه به رویکرد مورد نظر در این اپلیکیشن شروع به فعالیت می‌کند و مخاطبین مرتبط و مورد نظر را از میان کاربران اینستاگرام جذب خواهد کرد. این بات برای جذب دنبال‌کننده در اینستاگرام بسیار پرطرفدار و کاربردی است و با استفاده از زبان پایتون و #C ساخته می‌شود. در ادامه لینک آموزش ساخت ربات اینستاگرام نمایش داده شده است.

آموزش پروژه محور سی شارپ و پایتون – ساخت ربات اینستاگرام
فیلم آموزش پروژه محور سی شارپ و پایتون – ساخت ربات اینستاگرام در تم آف

کلیک کنید

جمع‌بندی

از آن‌جایی که پایتون یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین زبان‌های برنامه نویسی فناوری‌های روز دنیا به حساب می‌آید، در این مطلب سعی شد به طور جامع و از پایه‌ای‌ترین بخش، انواع آموزش‌های آن مورد بررسی قرار بگیرد. یادگیری پایتون از صفر با دوره‌های آموزشی تم آف مقدماتی شروع و تا دوره‌های پیشرفته و بررسی انواع کاربردهای آن، رابط‌های گرافیکی، کتابخانه‌ها و فریم ورک‌ها ادامه پیدا کرده است.

برخی از کاربردهای پایتون که در تم آف برای آن‌ها آموزش‌های کاربردی و مفیدی وجود دارد، شامل هوش مصنوعی، توسعه وب، ساختمان داده، پایگاه داده و سایر موارد می‌شود. همچنین برخی از آموزش‌های این وب سایت به صورت پروژه‌محور و همراه با تشریح یک پروژه کاربردی هستند که در این مطلب به آن‌ها پرداخته شد.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.