0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

گزارش: استخراج بیت کوین تا دو سال دیگر ۱۰۰درصد بدون آلودگی انجام می‌شود

هم‌زمان با گسترده‌شدن استفاده از بیت کوین در کشورهای سراسر جهان، انتقادها از شبکه این ارز دیجیتال به‌خاطر تولید آلودگی‌های کربنی و تأثیر مخرب بر محیط‌زیست، رو به افزایش است. با این حال ممکن است در آینده‌ای نه‌چندان دور، این شرایط به‌کلی تغییر کند؛ چراکه ماینرهای بیت کوین با سرعت زیادی در حال روی‌آوردن به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر هستند تا میزان تولید آلودگی در واحدهای استخراج خود را کاهش دهند.

به گزارش فین بولد، مجموعه بت کوینز (BatCoinz) به‌تازگی مطالعه‌ای انجام داده است که نشان می‌دهد تولید آلودگی‌های زیست‌محیطی (گازهای گلخانه‌ای) در فرایند استخراج بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۴ (آذر ۱۴۰۳) به صفر خواهد رسید و شبکه بیت کوین به اولین سیستم پولی جهان تبدیل خواهد شد که بدون ایجاد آلودگی زیست‌محیطی فعالیت می‌کند.

بر اساس این پژوهش، در حال حاضر و با درنظرگرفتن فعالیت ماینرهایی که از گازهای گلخانه‌ای برای تأمین انرژی استفاده می‌کنند، ۶۲.۴درصد از فرایند استخراج در شبکه بیت کوین بدون تولید آلودگی زیست‌محیطی انجام می‌شود. انتظار می‌رود تا مارس سال ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) با بیشترشدن تعداد ماینرهایی که از این روش استفاده می‌کنند، این نرخ به ۷۲.۷درصد برسد.

گزارش: استخراج بیت کوین تا دو سال دیگر ۱۰۰درصد بدون آلودگی انجام می‌شود
پیش‌بینی میزان تولید آلودگی در شبکه بیت کوین.

برای اینکه با روش این تحقیق بیشتر آشنا شوید، باید گفت محققان بت کوینز ابتدا میزان انرژی مصرف‌شده در شبکه بیت کوین را که حاصل روش‌های همراه با تولید آلودگی کربنی هستند، اندازه‌گیری کرده و سپس حجم کربن تولیدی کل شبکه بیت کوین را محاسبه کرده‌اند. علاوه بر این، آنها با استفاده از روش مهندسی معکوس، محاسبه کرده‌اند که باید چه مقدار متان با روش احتراق از هوا خارج شود تا میزان تولید کربن در شبکه بیت کوین را جبران کند.

نتیجه‌گیری این پژوهش بر اساس استفاده از گازهای سوزانده‌شده برای تولید انرژی موردنیاز در استخراج بیت کوین است؛ روشی که خروجی آن از مه سال ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) ۸.۳ مگاوات در ماه رشد کرده است.

در گزارش بت کوینز آمده است:

پیش‌بینی می‌کنیم سرعت افزایش استفاده از متان تهویه‌شده در استخراج بیت کوین برای تولید انرژی، در ابتدا معادل ۸۳درصد از نرخ رشد استفاده از روش سوزاندن گاز برای تولید برق ماینینگ باشد (۶.۹ مگاوات در ماه). با این نرخ رشد متوسط می‌توان پیش‌بینی کرد که شبکه بیت کوین در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۴، دیگر آلودگی کربنی نخواهد داشت.

تحلیلگران بت کوینز می‌گویند در کنار رشد مصرف برق در فرایند استخراج، هش ریت شبکه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. آنها معتقدند میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری دستگاه‌های ماینر نیز هم‌زمان رو به افزایش است و این شرایط در مجموع باعث رشد متعادل هش ریت شبکه خواهد شد.

انتقادهای محیط‌زیستی که به بیت کوین وارد می‌شود

تولید آلودگی‌های کربنی در شبکه بیت کوین، تاکنون در کشورهای مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و به یکی از نقاط تمرکز مقامات قانونی تبدیل شده است. برای نمونه، دولت آمریکا پیش‌تر سفارش انجام یک پژوهش را داده بود تا متوجه شود مصرف برق بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در مجموع چقدر است و از این اطلاعات برای سیاست‌گذاری در کشور استفاده کند.

در همین حال، ماینرهای زیادی هم به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورده‌اند تا از این طریق تولید آلودگی کربنی در واحد خود را کاهش دهند.

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شده بود، مصرف برق شبکه بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون ۲۱درصد کاهش یافته است؛ کاهش قابل‌توجهی که با سقوط قیمت ارزهای دیجیتال هم‌زمان شده است.

در مجموع، اینکه رسیدن تولید آلودگی در فرایند استخراج بیت کوین به صفر، چگونه بر سیاست‌گذاری مقامات بین‌المللی تأثیر می‌گذارد، بحث جالبی خواهد بود. این در حالی است که برخی از حوزه‌های قضایی، مثل ایالت نیویورک آمریکا، همین حالا احداث فارم‌های استخراج جدید را برای تمامی ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار، ممنوع اعلام کرده‌اند.

به مطلب “

گزارش: استخراج بیت کوین تا دو سال دیگر ۱۰۰درصد بدون آلودگی انجام می‌شود

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.