0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

کاهش شدید درآمد ماینرهای بیت کوین و اتریوم در یک ماه گذشته؛ وضع ماینرهای بیت کوین بهتر است

درآمد ماینرهای بیت کوین و اتریوم در طول یک ماه گذشته کاهش قابل‌توجهی داشته است. مشخصاً سقوط قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، دلیل اصلی کاهش درآمد ماینرها از محل استخراج بیت کوین و اتریوم است. علاوه بر این، برای اولین بار در ۱۴ ماه گذشته، درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین از اتریوم پیشی گرفته است.

به گزارش «TheBlock»، درآمد حاصل از استخراج بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد) نسبت به ماه مه (اردیبهشت) ۲۶.۳ درصد کمتر شده است. ماینرهای بیت کوین در طول یک ماه گذشته ۶۶۸ میلیون دلار درآمد داشته‌اند و این در حالی است که بیت کوین در طول این ۳۰ روز حدود یک‌سوم ارزش خود را به‌طور کامل از دست داده است.

این درآمد ۶۶۸ میلیون دلاری ۶۱ درصد پایین‌تر از ۱.۷۲ میلیارد دلاری است که ماینرهای بیت کوین در اکتبر سال ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) جمع‌آوری کرده بودند. گفتنی است کاهش درآمد ماینرهای بیت کوین از ماه مارس (اسفند) و پس از جهشی کوتاه در این ماه آغاز شده است.

کاهش شدید درآمد ماینرهای بیت کوین و اتریوم در یک ماه گذشته؛ وضع ماینرهای بیت کوین بهتر است
نمودار درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین.

علاوه بر بیت کوین، استخراج اتریوم نیز در یک ماه گذشته با درآمد کمتری همراه بوده و ماینرهای این ارز دیجیتال در مجموع در ماه ژوئن (خرداد) ۵۲۸ میلیون دلار درآمد داشته‌اند؛ یعنی ۴۵.۵ درصد کمتر از ماه مه (اردیبهشت).

برای مقایسه وضعیت ماینرهای بیت کوین و اتریوم در این مدت، باید گفت درآمد استخراج‌کنندگان بیت کوین در ماهی که گذشت ۱.۲۶ برابر درآمد ماینرهای اتریوم بوده است. گفتنی است از آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) تاکنون، این ماینرهای اتریوم بوده‌اند که همواره درآمدی بیشتر از استخراج‌کنندگان بیت کوین داشته‌اند.

کاهش شدید درآمد ماینرهای بیت کوین و اتریوم در یک ماه گذشته؛ وضع ماینرهای بیت کوین بهتر است
نمودار درآمد ماهانه ماینرهای اتریوم.

عمده درآمد ماینرهای بیت کوین و اتریوم طبق روال گذشته از محل پاداش استخراج بلاک‌‌های شبکه بوده است. ماینرهای بیت کوین در یک ماهی که گذشته ۶۵۶.۴۷ میلیون دلار از محل پاداش بلاک‌ها و تنها ۱۱. ۴۷ میلیون دلار از محل کارمزد تراکنش‌ها درآمد داشته‌اند.

ماینرهای اتریوم نیز ۴۹۸.۸۴ میلیون دلار از پاداش استخراج بلاک‌های شبکه، ۲۹.۶۴ میلیون دلار از کارمزد تراکنش‌های کاربران و ۲۱.۰۹ میلیون دلار از محل پاداش استخراج بلاک‌های اومر (Ommer Blocks – بلاک‌هایی که با یک بلاک دیگر به‌صورت هم‌زمان ساخته شده‌اند) درآمد داشته‌اند.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.