0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

پذیرش ارزهای دیجیتال در سازمان‌ها به کمک سرمایه‌گذاران خطرپذیر

حتی اگر به‌وضوح در یکی از سخت‌ترین دوره‌های بازار ارزهای دیجیتال به سر ببریم، باز هم نقاط مثبتی در آن وجود دارد. در این مطلب نظرات مایک جونز (Mike Jones)، مدیر توسعه کسب‌وکار ویو فایننشیال (Wave Financial) و سایر کارشناسان سرمایه‌گذاری را درباره افزایش تقاضای سازمان‌ها برای سرمایه‌گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال مرور می‌کنیم.

به گزارش کوین تلگراف، دو مدیر اجرایی ویو فایننشیال (Wave Financial)، یک شرکت مدیریت دارایی که استراتژی‌های سفارشی سرمایه‌گذاری را برای افراد و سازمان‌های ثروت‌مند (با حداقل یک میلیون دلار سرمایه) تدوین می‌کند، اعلام داشته‌اند که با وجود روند نزولی بازار، شاهد افزایش تقاضای سازمان‌ها برای استفاده از محصولات صنعت ارزهای دیجیتال هستند.

در کنفرانس آینده‌پژوهی بلاک چین که در تورنتو کانادا برگزار شد، مایک جونز گفت:

شرکت‌های مدیریت ثروت مثل مورگان استنلی (Morgan Stanley)، مریل لینچ (Merrill Lynch) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) می‌توانند سرمایه‌گذاری نهادی در شرکت‌های تحت مدیریت سرمایه خود را نیز به این حوزه هدایت کنند و البته همین برنامه را نیز دارند. بدین وسیله مشتریان این نهادها به اکوسیستم وارد خواهند شد.

جونز برای مثال به شراکت بلک راک (BlackRock) و کوین بیس (Coinbase) اشاره کرد که با این همکاری به کاربران پلتفرم‌ مدیریت سرمایه‌گذاری نهادی علاءالدین (Aladdin) امکان دسترسی به تجارت و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و خدمات صرافی پرایم (Prime Brokerage) با قابلیت گزارش‌دهی می‌دهد.

طبق گفته مدیر اجرایی ویو، علاوه بر شرکت‌های مدیریت ثروت، سرمایه‌گذاران خطرپذیر(VC) نیز به‌دلیل افزایش تقاضا جهت سرمایه‌گذاری نوآورانه با رشد زیادی مواجه خواهند شد. جرارد بریل (Gerard Berile)، مدیر سرمایه‌گذاری این شرکت نیز افزود که سرمایه‌گذاران خطرپذیری که مشتریان آن‌ها به‌جای اینکه از طریق صرافی‌های متمرکز با ارزهای دیجیتال آشنا شوند، از طریق خود VC وارد این اکوسیستم شده و معاملات بزرگ مقیاس با این ارزها انجام می‌دهند نیز برای صنعت ارزهای دیجیتال مثمر ثمر خواهند بود.

بریل در همین زمینه می‌افزاید:

از لحاظ سرمایه‌گذاری خطرپذیر، این بازار نزولی یک فرصت بوده است. در طول یک‌ونیم سال گذشته، شاهد بودیم که ارزش‌گذاری بسیاری از شرکت‌های مختلف فوق‌العاده بالا رفته و شاید بتوان گفت حباب قیمتی شکل گرفته بود. در ۶ ماه گذشته مشاهده کردیم که ارزش‌گذاری این شرکت‌ها به ارزش‌های واقعی آن‌ها نزدیک‌تر شده و این زمان خوبی برای تخصیص سرمایه به آن‌ها است.
با نگاه به بازار آنچه دلگرم‌کننده به نظر می‌رسد فکر کردن به فرا رسیدن آخرین چرخه در روند قیمت نزولی است.
چند سال پیش صحبت‌های زیادی وجود داشت که آیا پایان ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟ آیا ارزهای دیجیتال مرده‌اند؟
اما از دیدگاه سرمایه‌گذاران نهادی و با بررسی تقاضاهای نهادها شاید بتوان گفت بیشتر آنها می‌خواهند بدانند آیا اکنون زمان مناسب برای ورود به بازار فرا رسیده است؟

بریل همچنین می‌افزاید:

موارد دلگرم‌کننده زیادی برای سرمایه‌گذاران مشاهده می‌شود. هرچند قیمت‌های بازار برای خیلی‌ها دردناک است؛ اما فرصت‌هایی نیز وجود دارد به‌ویژه برای کسانی که در این اکوسیستم مشغول توسعه محصولات خود هستند.

برخی از داده‌های به‌دست‌آمده از بلاک چین‌ها نیز ادعاهای بریل و جونز را تأیید می‌کنند. بر اساس اطلاعات اینتودبلاک (IntoTheBlock) ماه مارس (اسفند ماه) گذشته تعداد تراکنش‌های بزرگ در بلاک چین کاردانو بیش از ۵۰ برابر نسبت به سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) رشد داشته است که این امر را می‌توان به رشد تقاضای سازمانی نسبت داد. با این حال قانون‌گذاران ایالات متحده مجوز استفاده از برخی از ابزارهای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال مثل صندوق‌های قابل معامله (ETF)‌ بیت کوین را نمی‌دهند. به‌عقیده بسیاری از کارشناسان چنین ابزارهایی می‌تواند سرمایه‌گذاران جدید را به بازار جذب کند.

به مطلب “

پذیرش ارزهای دیجیتال در سازمان‌ها به کمک سرمایه‌گذاران خطرپذیر

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.