0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

ویتالیک بوترین: دیگر مثل گذشته همه‌کاره اتریوم نیستم

در آستانه انتقال شبکه اتریوم از مدل مبتنی بر اثبات کار به اثبات سهام، ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اصلی این بلاک چین، به این موضوع اشاره کرده است که میزان تأثیرگذاری او بر شبکه اتریوم طی ۲ سال گذشته کاهش یافته است و توسعه‌دهندگان جدید، بسیاری از نقش‌های کلیدی را در بنیاد اتریوم بر عهده گرفته‌اند.

به گزارش کریپتو نیوز، بوترین در مصاحبه روز گذشته خود با نوآ اسمیت (Noah Smith)، بلاگر فعال در حوزه اقتصاد، گفته مدت‌هاست این آرزو را در سر دارد که اتریوم روزی به اکوسیستمی تبدیل شود که در آن میزان نفوذ و تأثیرگذاری خودش نسبت به گذشته کمتر شده و دلیل آن هم این است که افراد شگفت‌انگیز دیگری شروع به رشد و اظهارنظر درباره این شبکه کرده‌اند.

بوترین درباره روند کاهش میزان تأثیرگذاری خود بر فعالیت‌های اتریوم گفته است:

در سال ۲۰۱۵، اساساً ۸۰درصد کارهای پژوهشی اتریوم را خودم انجام می‌دادم و حتی بخش زیادی از کد‌های پایتون مورد نیازمان را شخصاً آماده می‌کردم. در سال ۲۰۱۷، کمتر کار کدنویسی انجام می‌دادم؛ اما ۷۰درصد از کارهای پژوهشی [همچنان] برعهده خودم بود. تا سال ۲۰۲۰، سهم من از کارهای پژوهشی اتریوم به یک‌سوم کاهش یافت و به‌میزان بسیاری کمی در کدنویسی‌ها مشارکت می‌کردم. با این حال، همچنان بخش زیادی از نظریه‌پردازی‌های سطح بالا را خودم انجام می‌دادم. در طول دو سال گذشته اما، حتی نظریه‌پردازی‌های سطح بالا هم به‌‌تدریج از من دور شده است.

از دیدگاه بوترین، محققان جدید اتریوم، مثل پالینیا (Polynya)، تاکنون سهم قابل‌توجهی از رهبری فکری فعالیت‌های مرتبط با راهکارهای مقیاس‌پذیری اتریوم را بر عهده گرفته‌اند.

او در این باره می‌گوید:

افرادی مثل بری وایت‌هت (Barry WhiteHat) و برایان گو (Brian Gu)، مسئولیت کار روی فناوری اثبات بدون دانایی (Zero-knowledge proof) را بر عهده گرفته‌اند و جاستین و دانکراد (از محققین بنیاد اتریوم) که در ابتدا به‌عنوان پژوهشگر استخدام شدند، قابلیت‌های خود را بیش از پیش نشان داده و اکنون آنها هم به‌عنوان رهبران فکری [اتریوم] مطرح هستند.

بوترین به‌طور مشخص از پروژه‌هایی که اکنون روی آنها کار می‌کند، اسم نبرده؛ اما اشاره‌ای به جدیدترین علایق و الهامات خود داشته است.

هم‌بنیان‌گذار اتریوم گفته است:

جدا از علوم مرتبط با ارزهای دیجیتال، پیشرفت جامعه در بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی طی این مدت شگفت‌انگیز بوده است. درباره هوش مصنوعی برخی بر این باورند که این حجم از پیشرفت بیش از حد شگفت‌انگیز است. شروع به تلاش برای درک این موضوع کرده‌ایم که قرار است سیاست‌ها و فناوری‌های قرن بیست‌ویکم در آینده چه تصویری داشته باشند و هرکدام از اجزای چیزی که روی آن کار می‌کنیم، چگونه در این تصویر قرار می‌گیرد.

همان طور که پیش‌تر گزارش شده بود، ویتالیک بوترین برای پیوستن به رقابت پرفروش‌ترین کتاب حوزه ارزهای دیجیتال در سال جاری، قرار است یک کتاب جدید با عنوان «اثبات سهام: فرایند ساخت اتریوم و فلسفه بلاک چین‌ها» منتشر کند که گردآوری یادداشت‌های ۱۰ سال گذشته خودش است و در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) به‌صورت فیزیکی و دیجیتال عرضه خواهد شد.

به مطلب “

ویتالیک بوترین: دیگر مثل گذشته همه‌کاره اتریوم نیستم

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.