0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d986daa9d8a7d8aa d985d987d985 d988 d8b6d8b1d988d8b1db8c d8afd8b1d8a8d8a7d8b1d987 d8a7db8cd8acd8a7d8af d985d8add8b5d988d984d8a7d8aadb8c 64ca354eb3c72

در جلسات قبلی با دسته بندی و ایجاد محصولات آشنا شدیم در این جلسه تصمیم داریم محصولی ایجاد و نکات لازم در خصوص آن را بررسی کنیم. تعریف محصول جدید در ووکامرس و پر شدن فروشگاه به تنهایی تضمینی بر متفاوت بودن و موفقیت نیست. اینکه محصولات بهینه ای تعریف شده باشد و سئو محصولات ووکامرس رعایت گردد نکته بسیار مهمی است که کمتر کسی به آن توجه دارد. در صورتی که هر محصول به صورت سئو شده تعریف گردد احتمال موفقیت فروشگاه اینترنتی و فروش افزایش خواهد یافت. در این جلسه از پایگاه دانش تم آفتصمیم داریم به بررسی نکات کلیدی در خصوص سئو و بهینه سازی محصولات فروشگاهی بپردازیم.

سئو و بهینه سازی محصولات ووکامرس

برای شروع در پیشخوان وردپرس از منوی محصولات روی زیر منوی افزودن جدید کلیک کنید.

  • در قسمت عنوان نام محصول را وارد کنید.
  • دسته بندی محصول را تعیین کنید.
  • برچسبی برای آن در نظر بگیرید.
  • در قسمت تصویر محصول، تصویر شاخصی برای محصول مورد نظرتان در نظر بگیرید.
  • در بخش گالری محصول نیز می توانید چند تصویر مربوط به محصول مورد نظر را جهت نمایش به خریدار قرار دهید.
  • و…

پس از ایجاد محصول می توانید پیش نمایش آن را مشاهده کنید.

ثبت محصول در ووکامرس

در آموزش قبلی با نحوه افزودن محصول در ووکامرس به طور کامل آشنا شدید در این آموزش قصد داریم تمام نکات مهم و کلیدی در خصوص درج محصولات را با هم بررسی کنیم. تا به مطلوب ترین نتایج دست یابیم.

icon falseنکته 1: اولین موردی که در خصوص سئو محصولات ووکامرس باید در نظر بگیرید این است که هر چقدر تصاویر گالری بزرگتر باشند محدوده زوم بیشتری خواهید داشت. ولی در نظر بگیرید تصویر هرچقدر بزرگتر باشد حجم بیشتری نیز خواهد داشت. پس تناسبی میان این دو مورد در نظر بگیرید.

icon trueراه حل چیست؟ در صورتی که تمایل دارید محدوده زوم بیشتر باشد بهتر است تعداد تصاویر کمتری در گالری قرار دهید یا اینکه از سرورهای قدرتمند استفاده کنید تا در پردازش محصول دچار مشکل نشوید و عکس ها سریع تر لود شوند.

icon false نکته 2: سعی داشته باشید تمام تصاویر از یک الگو تبعیت کنند. به عنوان مثال تمام آن ها دارای حاشیه سفید باشند. نظم در فروشگاه بسیار تاثیرگذار است. سعی کنید در انتخاب تصاویر، سایز و سبک از یک الگوی خاص استفاده نمایید تا همگی دارای انسجام باشند. این مورد موجب کاربرپسسندتر شدن فروشگاه خواهد شد.

icon false نکته 3: سعی کنید تصاویر هم سایز و مربعی شکل و حداقل 800*800 پیکسل باشند. حداقل ممکن سعی داشته باشید تصاویر شاخص و اولین تصاویر در گالری دارای سایزی یکسان باشند تا فروشگاه ظاهر جذاب تری به خود بگیرد.

icon false نکته 4: حتی الامکان سعی کنید تصاویر همنام با عنوان محصول باشد. این کار برای سئو محصولات فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است. به عنوان مثال محصولی تحت عنوان کفش زنانه رویال دارید بهترین نام برای تصاویر مربوطه Royal women’s shoes می باشد. بدین ترتیب اگر شخصی عبارت کفش زنانه رویال را در موتورهای جستجو سرچ کرد احتمال نمایش تصاویر شما بسیار بالاتر خواهد رفت.

icon false نکته 5: سعی کنید اسم مناسبی برای لوگو فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید تا اگر شخصی به دنبال برند تجاری شما بود با لوگوی وبسایتتان نیز آشنا شود.

icon true اسم تصاویر تاثیر بسیار زیادی بر سئوی محصولات ووکامرس خواهد داشت.

icon false نکته 6: روی بهینه سازی تصاویر بسیار مانور دهید و زمانی را بهینه سازی و کم حجم کردن آن ها در نظر بگیرید. یکی از عوامل کلیدی و فاکتورهای اصلی در سئو محصولات ووکامرس توجه به اندازه تصاویر است. سعی کنید تا حد ممکن حجم تصاویر را کاهش دهید تا با سرعت بهتری برای خریدار لود شوند و همچنین حجم صفحات نیز کاهش یابد.

در صورتی که تمایل داشتید با نرم افزار فتوشاپ خروجی از تصویر خود تهیه کنید به منوی فایل و زیر منوی Export  مراجعه کنید. از گزینه های موجود  save for web را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده نیز می توانید فرمت دلخواه و میزان کیفیت تصویر خود را نیز انتخاب کنید.

بهینه سازی تصاویر سایت

کاهش اندازه عکس به صورت آنلاین

روش دوم برای کاهش اندازه تصاویر نیز این است که از ابزارهای آنلاین تحت وب برای بهینه سازی عکس های خود کمک بگیرید. برای این منظور به وبسایت https://compresspng.com مراجعه نمایید.

  • در سربرگ های بالای صفحه فرمت تصویر خود را انتخاب کنید.
  • روی دکمه UPLOAD FILES کلیک کنید.
  • تصویر مد نظرتان جهت فشرده سازی را انتخاب کنید.

فشرده سازی عکس انلاین

icon false نکته: ابزار فشرده ساز بالا در خصوص تصاویر jpg با کمی کاهش کیفیت همراه است اما در خصوص سایر فرمت ها افت کیفیت مشاهده نمی شود.

در این جلسه از آموزش های ووکامرس و راه اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت کامل به سئو محصولات ووکامرس و بهینه سازی آن ها پرداختیم. هر وبسایت فروشگاهی مستلزم صرف زمان و انرژی و بهینه سازی محصولات است به گونه ای که در رقابت با سایر وبسایت ها بتواند به صورت موثرتری عمل نماید. سئو در ووکامرس این امکان را فراهم می آورد تا گوی سبقت را از دیگران بربایید. به عنوان نکته پایانی دقت داشته باشید در وبسایت های فروشگاهی تصاویر جایگاه بسزایی دارند بر همین اساس روی زیبایی تصاویر و ظاهر سایت بسیار کار کنید. این مورد روی ذهنیت مخاطب و در نهایت جلب اعتماد و خرید نیز تاثیرگذار است.

آموزش قدم به قدم فروشگاه اینترنتی

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.