0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

نظر کارشناسان: زمستان ارزهای دیجیتال سردتر خواهد شد

در حالی که برخی از تحلیلگران ثبات نسبی بازار در هفته‌های اخیر را نشانه‌ای از پایان روند نزولی می‌دانند؛ برخی از کارشناسان صنعت، به‌‌پایان‌رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال و بازار نزولی تا پایان سال ۲۰۲۲ را دور از انتظار می‌‌دانند. بررسی داده‌های آن‌چین نیز این نظر را تأیید می‌کند که روند فعلی کماکان ادامه خواهد داشت.

به گزارش بی‌این‌کرپیتو، کاتلین برایتمن (Kathleen Breitman)، یکی از بنیان‌گذاران بلاک چین تزوس عقیده دارد که شرایط بازار در زمستان ارزهای دیجیتال بدتر خواهد شد. او خاطرنشان کرد که صنعت نیاز به تطبیق‌ مجدد خود با جهانی با نرخ بهره بالاتر دارد.

این کارشناس صنعت ارزهای دیجیتال، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی در ۲ نوامبر (۱۱ آبان) شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر را مقصر ایجاد بازار نزولی دانست.

بخش بزرگی از این وضعیت، حاصل تورم ایجادشده به‌خاطر ورود پول ارزان (با نرخ بهره پایین) است و بخش بزرگی از این وضعیت را سرمایه‌گذاران خطرپذیری که برای پامپ‌ قیمت تلاش کرده‌اند رقم زده‌اند.

برایتمن اضافه کرد که ورود نقدینگی فراوان به سیستم، ارزش برخی از شرکت‌ها را به‌شدت کاهش داد. او برای مثال به اوپن‌سی اشاره کرد. حجم معاملات این بازار NFT در بازه سپتامبر ۲۰۲۱ تا سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱) ۸۸درصد کاهش یافت.

او عقیده دارد که بازار به‌جای توجه به قیمت‌ واقعی دارایی‌ها، بیشتر بر ارزش‌گذاری بیش از حد شرکت‌های ارز دیجیتال متمرکز شده است.

تزوس تا حد زیادی اعتبار خود را در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از دست داده است. این دارایی اثبات سهام که زمانی مطرح شده بود، حالا ۸۴.۵درصدی از بالاترین سطح قیمت خود را از دست داده است و اکنون با ارزش بازار ۱.۲میلیارد دلاری در جایگاه ۴۳ بازار قرار دارد.

زمستان ادامه خواهد داشت

به‌نظر برایتمن افزایش نرخ بهره نیز می‌تواند زمستان ارزهای دیجیتال را طولانی‌تر کند؛ زیرا به احتمال زیاد استفاده از پول نقد را نسبت به سایر دارایی‌ها جذاب‌تر می‌کند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس نیز در اجلاس وب سامیت در لیسبون درباره زمستان ارزهای دیجیتال اظهارنظر کرد. این میلیاردر همیشه‌خوش‌بین دراین‌باره گفت که ارزهای دیجیتال تنها دارایی‌های پایدار در این محیط دائما در حال تغییر هستند.

او همچنین درباره هم‌بستگی ارزهای دیجیتال با سهام شرکت‌های فناوری و واکنش بازار به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نظر خود را بیان کرد.

هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می‌دهد و بازار سهام سقوط می‌کند، افراد پول نقد بیشتری می‌خواهند و بنابراین ارز‌های دیجیتال خود را خواهند فروخت؛ زیرا پایگاه کاربران هنوز هم‌بستگی بسیار بالایی با بازار سهام دارد.

چشم‌انداز آنچین بازار

پلتفرم تحلیل آن‌چین گلس‌نود در اوایل این هفته، زمستان فعلی ارزهای دیجیتال را با بازارهای نزولی قبلی مقایسه کرد. این شرکت عقیده دارد که بیت کوین در حال تشکیل کف قیمت بوده است و روند آن شباهت‌هایی با الگوهای نزولی گذشته دارد.

این شرکت اضافه کرد که اکنون که دیگر زیان‌های مالی به بازار تحمیل شده‌اند، آخرین قطعه باقی‌مانده از این پازل (تداوم) زمان و در نهایت بی‌علاقگی سرمایه‌گذاران است.

بازار نزولی ۲۰۱۴-۲۰۱۵ و زمستان ارزهای دیجیتال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ نیز شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند. چرخه فعلی فقط چهار ماه است که در حال ساختن کف قیمت بوده و بنابراین به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت؛ به‌ویژه اگر نرخ بهره نیز به افزایش ادامه دهد.

نظر کارشناسان: زمستان ارزهای دیجیتال سردتر خواهد شد

یک روز پس از افزایش ۰.۷۵ واحد درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در روز چهارشنبه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاهش کوچکی را تجربه کرد. در حقیقت، با ادامه‌یافتن فاز انباشت، ارزش کل بازار به ۱ تریلیون دلار رسید.

به این مطلب رأی دهید!

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.