0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

نظرسنجی: سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نسبت به چند ماه گذشته خوش‌بینی بیشتری به شرایط بازار دارند

کاهش شدید نوسانات قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر و طولانی‌شدن زمستان ارزهای دیجیتال احتمالاً بخشی از تحلیلگران را از شروع روند صعودی بازار در کوتاه‌مدت ناامید کرده است. با این حال، نتایج نظرسنجی جدید بلومبرگ نشان می‌دهد که بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت به چند ماه گذشته خوش‌بینی بیشتری به شرایط بازار دارند.

به گزارش بی‌این‌کرپیتو، بلومبرگ در ۲۴ اکتبر (۲ آبان) یافته‌های آخرین نظرسنجی «ام‌اِل‌آی‌وی‌ پالس» (MLIV Pulse) خود را برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال منتشر کرد.

بلومبرگ در ماه ژوئیه (تیر)، زمانی که احساسات سرمایه‌گذاران به‌طور قطعی نزولی بود نیز نظرسنجی مشابهی انجام داد. با اینکه از آن زمان تاکنون اوضاع کمی بهتر شده، قیمت ارزهای دیجیتال هنوز به شرایط قبل بازنگشته است و این دارایی‌ها از اوسط ژوئن (اواخر خرداد) در بازاری رنج معامله می‌شوند.

حدود نیمی از پاسخ‌دهندگان انتظار داشتند که بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به روند فعلی خود بین ۱۷٬۶۰۰ تا ۲۵٬۰۰۰ دلار ادامه دهد. در نقطه مقابل، در نظرسنجی ماه ژوئیه بیشتر افراد تصور می‌کردند که احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا ۱۰٬۰۰۰ دلار بیشتر از احتمال جهش آن تا ۳۰٬۰۰۰ دلار است.

در سال جاری، بازار ارزهای دیجیتال هم‌بستگی زیادی با دارایی‌های پرریسک مانند سهام شرکت‌های فناوری داشته است. حدود ۴۲درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی فکر می‌کنند که این هم‌بستگی در سال آینده ادامه خواهد داشت؛ ۴۳درصد افراد نیز گفته‌اند که در سال جدید دارایی‌های دیجیتال بیشتری خواهند خرید.

احساس مثبت سرمایه‌گذاران نسبت به قانون‌گذاری‌ها

برخلاف طولانی‌شدن زمستان ارزهای دیجیتال و وجود چشم‌انداز تیره‌‌وتار نسبت به روند قانون‌گذاری این حوزه در سراسر جهان، ۶۰درصد از ۵۶۴ پاسخ‌دهنده نظرسنجی اشاره کردند که آخرین اقدامات قانونی را نشانه مثبتی برای طبقه‌بندی این صنعت و کلاس دارایی می‌دانند.

ناظران مالی در پی ورشکستگی‌های امسال، با شرکت‌های ارز دیجیتال مانند وویجر دیجیتال (Voyager Digital)، تری اروز (Three Arrows) و سلسیوس (Celsius) با حساسیت زیادی در حال برخورد و بررسی فعالیت‌های آنها هستند.

حدود ۶۵درصد از سرمایه‌گذاران کوچک می‌گویند زمانی که اجرای قوانین گسترش یابد، احتمال بیشتری دارد که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. این رقم برای سرمایه‌گذاران بزرگ (سازمانی) ۵۶درصد بود که نشان می‌دهد روی‌هم‌رفته احساسات نسبت به قانون‌گذاری‌ها مثبت است.

زمانی که صحبت از حرکت رو‌به‌جلو و ایجاد یک چهارچوب نظارتی به‌میان می‌آید، به نظر می‌رسد ایالات متحده همچنان به‌طور عمدی از پیشرفت آن جلوگیری می‌کند. نمایندگان کنگره آمریکا مانند جیم هیمز (Jim Himes) اشاره کرده‌اند که روند قانو‌ن‌گذاری ارزهای دیجیتال احتمالاً تا اواسط سال ۲۰۲۳ پیگیری نخواهد شد. سیاست‌گذاران با نزدیک‌بودن انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در ماه آینده، مسائل مهم‌تری برای رسیدگی دارند؛ اگرچه رأی‌دهندگان طرف‌دار ارزهای دیجیتال نیز می‌توانند انتخابات را تحت‌تأثیر قرار دهند.

بازار ارزهای دیجیتال به‌روند خود ادامه می‌دهد

روند رشد قیمت ارزهای دیجیتال در شروع این هفته بسیار کوچک بود. ارزش کل بازار تا اوج هفت‌روزه خود در ۹۸۰میلیارد دلار افزایش یافت؛ اما نتوانست از آن عبور کند.

در زمان نگارش این گزارش،‌ بیت کوین با رشدی ۱.۳درصدی نسبت به روز گذشته در محدوده ۱۹٬۴۰۰ دلاری در نوسان است. اتریوم نیز با افزایش بیش از ۳.۴درصدی در مدت مشابه، در محدوده ۱٬۳۵۰ دلاری معامله می‌شود.

وضعیت آلت کوین‌ها طی این مدت از ارزی به ارز دیگر متفاوت بوده است و بیشتر توکن‌ها کاهش یا افزایش اندک قیمت را تجربه کرده‌اند.

به این مطلب رأی دهید!

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.