0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

نشانه صعودی: موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین در حال افزایش است

هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین از زمان سقوط بازار در اردیبهشت امسال، موجودی خود را ۳۳۰٬۰۰۰ واحد افزایش داده‌اند. به‌عقیده تحلیلگران، این اتفاق می‌تواند نشان‌دهنده پایان فروش‌های دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران و مسیر رو به بهبود بازار ارزهای دیجیتال باشد.

به گزارش کوین تلگراف، افزایش اخیر موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین می‌تواند نشانه‌ای برای پایان دوره‌های فروش دسته‌جمعی میان سرمایه‌گذاران و آماده‌شدن بازار برای چند ماه انباشت پیوسته واحدهای جدید باشد.

گزارش جدید گلسنود از وضعیت شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین از زمان سقوط شدید قیمت لونا در ماه مه (اردیبهشت) تاکنون موجودی خود را ۳۳۰٬۰۰۰ واحد بیشتر کرده‌اند؛ موضوعی که می‌تواند نشان‌دهنده مسیر رو به بهبود بازار ارزهای دیجیتال باشد.

در جریان فروش گسترده‌ای که از ماه مه (اردیبهشت) آغاز شد و تا پایان ژوئن (خرداد) ادامه پیدا کرد، هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین روند جدیدی را با خرید بیت کوین در قیمت‌هایی بسیار پایین (در نزدیکی ۲۰٬۰۰۰ دلار یا زیر این سطح) به راه انداختند و با این کار، خود را از نظر سرمایه‌گذاری در موقعیت مناسبی قرار دادند.

آن‌طور که در گزارش گلسنود آمده است، از ماه مه (اردیبهشت) ۲۰۰٬۰۰۰ واحد بیت کوین از آدرس‌های مربوط به هولدرهای بلندمدت و ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال خارج شده که به نظر می‌رسد همین جریان دلیل اصلی افزایش موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت در این بازه زمانی است.

نشانه صعودی: موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین در حال افزایش است
نمودار تغییرات موجودی بیت کوین صرافی‌ها (برای مشاهده شاخص در ارزویژن روی تصویر کلیک کنید).

این اتفاقات در کنار هم این مسئله را تأیید می‌کنند که فروش‌های دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران دیگر به پایان رسیده است و آن دسته از هولدرهای کوتاه‌مدت که در دوره‌های افزایش فشار فروش وارد بازار شده بودند، اکنون با هزینه اولیه بسیار کمتری نسبت به سایر سرمایه‌گذاران، از بیت کوین‌های خود نگهداری می‌کنند.

گفتنی است طبق تعریف گلسنود، هولدرهای بلندمدت کیف پول‌هایی هستند که حداقل ۱۵۵ روز از زمان نگهداری آنها می‌گذرد و هولدرهای کوتاه‌مدت نیز آدرس‌هایی هستند که بیت کوین‌های خود را برای کمتر از ۱۵۵ روز است که نگهداری می‌کنند.

همچنین بخوانید: تحلیل آنچین (On Chain Analysis) یا تحلیل درون‌زنجیره‌ای چیست؟

نشانه صعودی: موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین در حال افزایش است
نمودار تغییرات موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین.

به‌گفته تحلیلگران گلسنود، هولدرهای کوتاه‌مدت معمولاً در نزدیکی اوج‌های قیمتی اقدام به خرید می‌کنند و وقتی قیمت پایین می‌آید به‌ناچار دست به فروش می‌زنند. بنابراین می‌توان گفت انباشت بیت کوین میان هولدرهای کوتاه‌مدت معمولاً در بازارهای صعودی اتفاق می‌افتد؛ اما خریدارانی که در ماه‌های مه و ژوئن (اردیبهشت و خرداد) وارد بازار شده‌اند، یک «واگرایی ساختاری» در تقابل با این روند معمول ایجاد کرده‌اند.

در گزارش گلسنود آمده است:

چنین رویدادهایی، انتقال بخشی از بیت کوین‌ها با حساب خریداران جدیدی را نشان می‌دهد که در شروع کار به‌عنوان هولدر کوتاه‌مدت در نظر گرفته می‌شوند؛ اما باید توجه کرد که این هولدرهای تازه‌وارد در قیمت‌های پایینی دست به خرید زده‌اند و از نظر سرمایه‌گذاری در موقعیت مناسبی برای ادامه‌دادن به نگهداری از بیت کوین‌های خود در آینده هستند.

تحلیلگران گلسنود می‌گویند تغییر بعدی که تحلیلگران بازار باید آن را زیرنظر داشته باشند، این است که ببینند آیا این هولدرهای کوتاه‌مدت عزمی برای ادامه‌دادن به نگهداری از بیت کوین‌های خود و کمک به افزایش قیمت در آینده دارند یا خیر.

به مطلب “

نشانه صعودی: موجودی هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین در حال افزایش است

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.