0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d985d8aed981db8c daa9d8b1d8afd986 d985d8aad986 d8afd8b1 d8b3d8a7db8cd8aa d8aad8a7d8abdb8cd8b1 d985d8aad986 d9bed986d987d8a7d986 d8a8 64d9ec92986ad

مخفی کردن متن در سایت یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه است که تاثیر بسیار بدی بر سئو (SEO) می‌گذارد. در حال حاضر انجام این کار منسوخ شده است و به عنوان یک روش اسپم شناخته می‌شود. جالب است بدانید که در گذشته، سئوکارهای کلاه سیاه برای اینکه بتوانند رتبه‌های برتر نتایج جستجو را تصاحب کنند، از این تکنیک استفاده می‌کردند. البته زمان زیادی طول نکشید که گوگل متوجه شد سئوکارهای کلاه سیاه از این تکنیک استفاده می‌کنند و اکنون اگر یک سایت از این تکنیک استفاده کند، توسط گوگل و سایر موتورهای جستجوگر جریمه می‌شود.

آنچه می‌خوانید:

روش‌های مخفی کردن متن در سایت و تاثیر آن بر سئو

انواع روش‌های مختلفی برای پنهان کردن محتوا در سایت وجود دارد و همه این روش‌ها اسپم محسوب نمی‌شوند. برای مثال ممکن است دیده باشید برخی سایت‌ها از دکمه “بیشتر بخوانید” یا “نمایش محتوای بیشتر” استفاده می‌کنند که این روش تاثیر منفی بر سئو نمی‌گذارد. همچنین اگر دقت کرده باشید، برخی سایت‌ها یک بخش برای سوالات متداول دارند که اگر روی هر سوال کلیک کنید، متن مربوطه به شما نمایش داده می‌شود؛ این روش هم اسپم محسوب نمی‌شود و از نظر گوگل استفاده از آن هیچ تاثیر منفی بر سئو نخواهد داشت.

مخفی کردن متن در سوالات متداول مشکلی از نظر سئو ندارد!
مخفی کردن متن در سوالات متداول مشکلی از نظر سئو ندارد!

در واقع اگر به روشی محتوای سایت را مخفی کنید که برای کاربر غیرقابل دیدن باشد، اسپم محسوب می‌شود و جرایم سنگینی برای سایت به همراه خواهد داشت. حالا در قسمت زیر چند مثال ساده زده‌ایم تا با روش‌های مخفی کردن متن که اسپم محسوب می‌شوند آشنا شوید.

 • استفاده از متن و بکگراند یک رنگ (مثل متن سفید و بکگراند سفید)
 • قراردادن متن در پشت تصاویر به طوری که قابل دیدن نباشد.
 • قراردادن متن در خارج از صفحه با استفاده از CSS
 • تنظیم فونت با اندازه صفر

نتیجه گیری: آیا از متن مخفی استفاده کنیم؟!

اگر متن را به شکلی مخفی کنید که کاربر به هیچ طریقی نتواند آن را مشاهده کند، قطعا از نظر سئو تاثیرات بسیار بدی دارد و توسط موتورهای جستجوگر از جمله گوگل، جریمه خواهید شد. حالا اگر متن را به شکلی مخفی کنید که کاربر بتواند از یک طریقی به آن دسترسی پیدا کند (مثل کلیک کردن یک دکمه)، انجام این کار هیچ تاثیر منفی ندارد و بدون هیچ مشکلی می‌توانید از این روش استفاده کنید.

ممکن است مفید باشد
 • Disable Video Download
  جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس با 2 تکنیک طلایی

 • make htaccess
  ساخت فایل htaccess برای وردپرس | بازسازی htaccess

 • Increase PHP Memory Storage
  افزایش حافظه PHP به 2 روش کاملا اصولی در وردپرس

 • How To Login Wordpress
  آموزش ورود به پیشخوان وردپرس

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.