0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

مجری شبکه CNBC: قیمت کاردانو، ریپل و دوج کوین ممکن است به صفر برسد

مجری شناخته‌شده شبکه سی‌ان‌بی‌سی که خود زمانی از طرفداران بیت کوین بود و عقیده داشت ارزهای دیجیتال باید بخش کوچکی از سبد سرمایه‌گذاری افراد را تشکیل دهند، حالا با گذشت بیش از یک ماه از بحران صرافی FTX و تأثیرات آن بر بازار، نظری متفاوت پیدا کرده است.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، جیم کرامر (Jim Cramer)، مجری برنامه مَد مانی (Mad Money)، روز دوشنبه به سرمایه‌گذاران گفت که برای فروش ارزهای دیجیتال خود همچنان زمان دارند.

او گفته است:

نمی‌توانید خودتان را سرزنش کنید و بگویید: «هی، برای فروش خیلی دیر شده». حقیقت این است که هرگز برای فروش یک موقعیت سرمایه‌گذاری افتضاح دیر نیست و اگر مالک این دارایی‌های به‌اصطلاح دیجیتالی هستید، باید این کار را انجام دهید.

فروپاشی صرافی ورشکسته FTX که در اوج خود ۳۲میلیارد دلار ارزش داشت، صنعت ارزهای دیجیتال را زیر ذره‌بین قرار داد و باعث ایجاد زیان فزاینده در بازاری شد که شاهد کاهش قیمت‌ها به‌دلیل افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا بود.

کرامر، در شرایطی که فدرال رزرو همچنان به سیاست‌های سخت‌گیرانه خود ادامه می‌دهد، نسبت به ماندن در فضای دارایی‌های با ریسک بالا (سفته‌بازانه) هشدار داد. او استدلال خود را تکرار کرد و گفت که سرمایه‌گذاران نباید فریب ارزش بازار کاذب (تورمی) برخی از ارزهای دیجیتال را بخورند.

او اضافه کرد که انتظار دارد قیمت ارزهای دیجیتالی از جمله ریپل، دوج کوین، کاردانو و پالیگان بسیار بیشتر سقوط کند و حتی ممکن است به صفر برسد.

کرامر در پایان افزود:

تتر، یک به اصطلاح استیبل کوین که قرار است ارزش آن به‌‌گونه‌ای به دلار آمریکا پیوند خورده باشد، همچنان دارای ارزش بازار ۶۵میلیارد دلاری است. همچنان یک صنعت یکپارچه از حامیان ارزهای دیجیتال وجود دارد که سخت تلاش می‌کنند تا ارزش همه این دارایی‌ها را بالا نگه دارند. این وضعیت تفاوت چندانی با چیزی که برای سهام‌های بی‌ارزش در خلال سقوط دات کام رخ داد، ندارد.

میانگین امتیازات ۳ از ۵

از مجموع ۲ رای

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.