0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

ماینرهای بیت کوین همچنان مشغول فروش‌اند؛ نشانه نزولی؟

آن‌طور که از شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای (آنچین) پیداست، ماینرهای بیت کوین همچنان با سرعت قابل‌توجهی مشغول فروش ذخایر خود هستند؛ اما این جریان فروش تا کجا ادامه دارد و تأثیر آن در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

به گزارش کریپتو اسلیت، بی‌ثباتی قیمت بیت کوین طی ماه‌های اخیر بخش قابل‌توجهی از بازار ارزهای دیجیتال را تخریب کرده است و اکنون رفته‌رفته ماینرها را با خود پایین می‌کشد. ماینرها با اینکه اغلب به‌عنوان پایه‌های شبکه بیت کوین و انعطاف‌پذیرترین بازیگران این اکوسیستم شناخته می‌شوند، در حال حاضر تحت‌تأثیر کاهش سریع حاشیه سود خود قرار گرفته‌اند.

سختی شبکه بیت کوین اکنون تنها یک درصد با اوج تاریخی خود فاصله دارد و همین موضوع بخش قابل‌توجهی از ماینرها را از شبکه خارج می‌کند. سودآوری استخراج در آستانه رسیدن به یکی از پایین‌ترین سطوح تاریخ خود قرار دارد؛ به‌طوری که در ابتدای سپتامبر (شهریور) درآمد ماینرها به ازای هر تراهش، به زیر ۵٬۰۰۰ دلار رسید.

ماینرهای بیت کوین همچنان مشغول فروش‌اند؛ نشانه نزولی؟
نمودار درآمد ماینرها از هر یک تراهش قدرت پردازشی.

هم‌زمانی افزایش سختی و کاهش سودآوری استخراج بیت کوین، ماینرها را مجبور کرد تا در ابعاد گسترده اقدام به فروش ذخایر بیت کوین خود کنند. از ماه ژوییه (تیر)، زمانی که موجودی بیت کوین ماینرها به اوج خود در ۱.۸۴میلیون واحد رسیده بود، تا به امروز، این استخراج‌کنندگان بیش از ۱۲٬۰۰۰ واحد بیت کوین از موجودی خود را به فروش رسانده‌اند.

آن‌طور که از آمارهای درون‌زنجیره‌ای پیداست، ماینرهای بیت کوین در نوامبر سال ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰)، زمانی که قیمت بیت کوین به اوج تاریخی خود رسیده بود نیز دست به چنین فروش هماهنگی زده بودند. در آن زمان، ماینرها مجموعاً چیزی حدود ۳۰٬۰۰۰ واحد را به فروش رسانده بودند. اگر قرار باشد ماینرها پاییز امسال هم از الگویی مشابه سال قبل پیروی کنند، طی هفته‌های پیش رو شاهد فروشی هماهنگ و بزرگتر از قبل خواهیم بود.

ماینرهای بیت کوین همچنان مشغول فروش‌اند؛ نشانه نزولی؟
نمودار تغییرات خالص سرمایه ماینرها (اختلاف بین بیت کوین‌های ورودی و خروجی از آدرس ماینرها).

در حالی که وضعیت شاخص بالا نشان می‌دهد فروش هماهنگ ماینرها اوج یا بدترین قسمت خود را پشت سر گذاشته است، روند نزولی موجودی بیت کوین ماینرها تصویر متفاوتی در اختیار تحلیلگران قرار می‌دهد.

ماینرهای بیت کوین همچنان مشغول فروش‌اند؛ نشانه نزولی؟
نمودار تغییرات موجودی ماینرهای بیت کوین (برای مشاهده شاخص در ارزویژن روی تصویر کلیک کنید).

برخی از کارشناسان بر این باورند که فروش ماینرها طی دو ماه گذشته می‌تواند در بلندمدت به نفع بیت کوین باشد؛ چراکه نوسان در میزان سودآوری استخراج، شبکه را از فعالیت‌های با بهره‌وری پایین و ماینرهای ضعیف، خالی می‌کند. در آینده زمانی که ثبات به بازار بازگردد، بار فعالیت شبکه بیت کوین بر دوش انعطاف‌پذیرترین و سودآورترین ماینرها خواهد بود و شبکه برای چرخه‌ها و نوسانات بعدی قدرتمندتر خواهد شد.

به مطلب “

ماینرهای بیت کوین همچنان مشغول فروش‌اند؛ نشانه نزولی؟

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.