0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d8badb8cd8b1d981d8b9d8a7d984 d8b4d8afd986 d8afdaa9d985d987 d8a7d981d8b2d988d8afd986 d9bed8b1d988d986d8afd987 da86d986d8af d8b1d8b3d8a7 64e86d58502b8

با وجود اینکه ویرایشگر کلاسیک وردپرس، جای خودش را به ویرایشگر گوتنبرگ داده است، همچنان کاربران بسیار زیادی از این ویرایشگر استفاده می‌کنند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از ویرایشگر کلاسیک وردپرس در نوشته‌ها یا برگه‌های سایت استفاده می‌کنید، ممکن است با مشکل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای روبرو شوید. با این مقاله در وبلاگ ابزار وردپرس همراه ما باشید تا نحوه رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم. 😉

آنچه می‌خوانید:

دلیل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای

این مشکل معمولا به دلیل اختلال در اسکریپت‎‌های سایت به وجود می‌آید. وقتی شما با این مشکل روبرو می‎‎‌‌شوید، نمی‌توانید هیچ پرونده رسانه‌ای را روی وب‌سایت خود آپلود کنید. در اکثر مواقع عامل اصلی ایجاد این مشکل در وردپرس، ناسازگاری افزونه‎‌ها یا وجود یک مشکل در قالب سایت است. حالا در ادامه همراه ما باشید تا به صورت مرحله به مرحله مشکل ایجاد شده را از بین ببریم.

رفع مشکل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای

رفع مشکل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس
غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای در وردپرس

دو راه‌حل اصلی برای رفع این مشکل در وردپرس وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان مشکل پیش آمده را رفع کرد.

غیرفعال کردن افزونه‌ها

همان‌طور که گفته شد برای رفع این مشکل باید یکبار تمام افزونه‌های سایت را غیرفعال کنید. در نتیجه برای انجام این کار، مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید. (البته قبلا یک مقاله در این مورد با عنوان “آموزش کامل غیرفعال کردن افزونه‌ها در وردپرس” برای شما عزیزان در سایت انتشار داده‌ایم.)

 • وارد پیشخوان وردپرس شوید.
 • به مسیر افزونه‌ها > افزونه‌های نصب شده بروید.
 • حالا کافی است تمام افزونه‌ها را انتخاب کرده و غیرفعال کنید.

پس از انجام مراحل بالا، مجددا سایت را مورد بررسی قرار دهید و ببینید دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای به شما نمایش داده می‌شود یا نه. اگر دکمه نمایش داده شد، متوجه می‌شوید یکی از افزونه‌های سایت دچار اختلال شده است و باید آن را پیدا کنید و به کلی از روی وب‌سایت حذف کنید.

ممکن است مفید باشد
 • Disable Video Download
  جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس با 2 تکنیک طلایی

 • make htaccess
  ساخت فایل htaccess برای وردپرس | بازسازی htaccess

 • Increase PHP Memory Storage
  افزایش حافظه PHP به 2 روش کاملا اصولی در وردپرس

 • How To Login Wordpress
  آموزش ورود به پیشخوان وردپرس

تغییر قالب وردپرس

در صورتی که با غیرفعال کردن افزونه‌ها مشکل سایت شما برطرف نشد، باید یکبار قالب سایت را به کلی عوض کنیم و ببینیم باز هم با این مشکل روبرو می‌شویم یا نه. حالا برای تعویض قالب سایت، مراحل زیر را به صورت گام به گام پیش بروید.

 • وارد پیشخوان وردپرس شوید.
 • به مسیر نمایش > پوسته‌ها بروید.
 • در این قسمت می‌توانید یکی از قالب‌های پیشفرض وردپرس را روی وب‌سایت خود فعال کنید.
تغییر پوسته وردپرس
تغییر پوسته وردپرس

به همین راحتی توانستید قالب سایت را تغییر دهید و مشکل را برطرف کنید. حالا اگر با تغییر قالب مشکل برطرف شد، یعنی قالب سایت شما دچار مشکل شده است و باید سریعا با پشتیبان قالب تماس بگیرید.

ارسال تیکت به پشتیبان قالب

اگر مشکل شما همچنان برطرف نشده است، باید این موضوع را به پشتیبان قالب اطلاع دهید و از او بخواهید به صورت کاملا اصولی مشکل پیش آمده را مورد بررسی قرار دهد و برای شما برطرف کند. امیدواریم با این مقاله آموزشی در رفع مشکل غیرفعال شدن دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای به شما عزیزان کمک کرده باشیم. اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، حتما در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.