0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

شکست اتریوم در عبور از مقاومت ۱٬۳۵۰ دلاری؛ روند نزولی تا کجا ادامه دارد؟

در حالی که قیمت اتریوم در برابر دلار آمریکا در بیش از یک ماه گذشته در محدوده ۱٬۳۰۰ دلاری در حال نوسان بوده است، اکنون به‌آرامی در حال کاهش به زیر این سطح است. برخی تحلیلگران عقیده دارند که اگر اتریوم برای مدت طولانی زیر سطح ۱۴۰۰ دلاری بماند، احتمالاً در معرض کاهش شدید قیمت قرار خواهد گرفت.

به گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، اتریوم تلاش کرد با گذر از مقاومت ۱٬۳۵۰ دلاری، مانند بیت کوین روند صعودی جدیدی را آغاز کند. با این حال، این تلاش موفقیت‌آمیز نبود.

قیمت اتریوم توانست تا بالای محدوده ۱٬۳۴۰ دلاری معامله شود؛ اما پس از آن روند نزولی تازه‌ای را آغاز کرد و در نهایت به زیر منطقه حمایت ۱٬۳۲۰ دلاری حرکت کرد. علاوه بر این، قیمت در نمودار ساعتی جفت اتریوم/ دلار به زیر خط روند صعودی کاهش یافت که در نزدیکی محدوده حمایت ۱٬۳۲۰ دلاری قرار داشت. قیمت حتی به زیر سطح ۵۰درصدی فیبوناچی اصلاحی در روند صعودی از کف ۱٬۲۶۲ دلاری تا سقف ۱٬۳۴۰ دلاری کاهش یافت.

اتریوم اکنون کمی بیشتر از ۱٬۲۹۰ دلار و زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته خود معامله می‌شود. اولین مقاومت کوچک در روند صعودی نزدیک به سطح ۱٬۲۹۰ دلاری، در نقطه اتصال به خط روند نزولی است.

نمودار ساعتی قیمت اتریوم / دلار
نمودار ساعتی قیمت اتریوم/ دلار

با این حال، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۱٬۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خواهد بود. عبور از مقاومت ۱٬۳۰۰ دلاری می‌تواند مسیر را برای حرکت به‌سمت ۱٬۳۲۰ دلار هموار کند. با این حال، مقاومت بزرگتر همچنان در نزدیکی محدوده ۱٬۳۵۰ دلاری قرار دارد که گذر از آن می‌تواند به روند افزایش قیمت را شتاب بیشتری ببخشد.

قیمت اتریوم تا کجا سقوط خواهد کرد؟

اگر اتریوم نتواند قیمت خود را در بالا مقاومت ۱٬۳۰۰ دلاری تثبیت کند، به روند نزولی خود ادامه خواهد داد. در این شرایط، اولین سطح حمایت محدوده ۱٬۲۶۵ دلاری خواهد بود.

حمایت اصلی بعدی، نزدیک به سطح ۱٬۲۴۰ دلاری یا سطح فیبوناچی گسترشی ۱.۲۳۶ در روند صعودی از کف ۱٬۲۶۲ دلاری تا سقف ۱٬۳۴۰ دلاری قرار دارد. سقوط قیمت به زیر منطقه ۱٬۲۴۰ دلاری ممکن است با کاهش بیشتر به ۱٬۲۲۰ دلار ادامه یابد. هر کاهش بیشتر قیمت نیز ممکن است دروازه‌ها را برای حرکت به‌سمت حمایت ۱٬۲۰۰ دلاری باز کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

  • اندیکاتور مکدی ساعتی: مکدی جفت اتریوم/ دلار اکنون در منطقه نزولی شتاب بیشتری می‌گیرد.
  • اندیکاتور RSI ساعتی: RSI جفت اتریوم/ دلار اکنون در زیر سطح ۵۰ قرار دارد.
  • سطح پشتیبانی اصلی: ۱٬۲۶۵ دلار
  • سطح مقاومت اصلی: ۱٬۳۰۰ دلار
به این مطلب رأی دهید!

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.