0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

شمارش معکوس برای به‌روزرسانی تاریخی اتریوم؛ اولین مرحله از ارتقای مِرج امروز انجام می‌شود

اولین مرحله از ارتقای تاریخی شبکه اتریوم، یعنی مرج (Merge به‌معنای ادغام)، امروز انجام خواهد شد و پس از آن شبکه اتریوم تنها یک گام دیگر با انتقال به مدل اثبات سهام فاصله خواهد داشت.

به گزارش کوین تلگراف،‌ در حال حاضر ۷۳.۵درصد از نودهای شبکه اتریوم آماده به‌روزرسانی مرج هستند و قرار است بخش اول این به‌روزرسانی که بلاتریکس (Bellatrix) نام دارد، امروز و تا ساعاتی دیگر انجام شود.

بلاتریکس اولین مرحله از رویداد مرج اتریوم است که سازوکار بلاک چین این ارز دیجیتال را در نهایت تا اواخر شهریور از اثبات کار به اثبات سهم تغییر خواهد داد.

برای اینکه شبکه به‌طور کلی برای ارتقای مرج آماده باشد، لازم است نودهای اتریوم کلاینت لایه اجماع خود را قبل از رسیدن به ایپاک (Epoch) شماره «۱۴۴۸۹۶» در بیکن چین (Beacon Chain: شبکه مبتنی بر اثبات سهام اتریوم) به‌روزرسانی کنند. طبق تخمین بنیاد اتریوم، ارتقای بلاتریکس امروز حوالی ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران، انجام خواهد شد.

شمارش معکوس برای به‌روزرسانی تاریخی اتریوم؛ اولین مرحله از ارتقای مِرج امروز انجام می‌شود
وضعیت نودهای اتریوم در آستانه ارتقای بلاتریکس؛ رنگ سبز تعداد نودهای آماده و رنگ قرمز تعداد نودهای غیرآماده را نشان می‌دهد.

در حال حاضر ۲۶.۵درصد از نودهای اتریوم هنوز آماده به‌روزرسانی بلاتریکس نیستند و به همین خاطر، ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم و تیم بیکو، یک از توسعه‌دهندگان اصلی آن، در توییتر خود نودها را تحت‌فشار قرار داده‌اند تا کلاینت‌هایشان را هرچه زودتر به‌روزرسانی کنند.

طبق اعلام بنیاد اتریوم،‌ نودهایی که قبل از به‌روزرسانی بلاتریکس خود را آماده نکرده باشند، باعث خواهند شد بخشی از کلاینت‌ها با زنجیرهٔ پیش از انجام مرج همگام شوند.

بنیاد اتریوم هشدار داده است:

نودهایی که کلاینت خود را به‌روزرسانی نکرده باشند، در یک زنجیره ناسازگار که از قوانین قدیمی پیروی می‌کند، گیر خواهند کرد و دیگر قادر به ارسال اتر یا فعالیت در زنجیره پس از مرج نخواهند بود.

بر اساس داده‌های اترنودز (Ethernodes)، بیشتر نود‌هایی که هنوز آماده ارتقای بلاتریکس نشده‌اند، به کلاینت «geth» مربوط می‌شوند و هنوز کلاینت خود را به «Geth ۱.۱۰.۲۳» یا نسخه‌های بالاتر به‌روزرسانی نکرده‌اند. سایر کلاینت‌هایی که نیاز به به‌روزرسانی دارند، اریگان (Erigon)، بسو (Besu) و ندرمایند (Nethermind) هستند.

بعد از ارتقای بلاتریکس، آخرین مرحله از رویداد مرج با عنوان «به‌روزرسانی پاریس» انجام خواهد شد. گفتنی است به‌روزرسانی پاریس زمانی فعال می‌شود که سختی شبکه اتریوم به رقم «۵۸۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰» رسیده باشد. انتظار می‌رود این شرایط در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) فراهم شود.

وقتی سختی شبکه در لایه اجرایی اتریوم از این رقم فراتر برود، بلاک بعدی با فعالیت یکی از اعتبارسنج‌های بیکن چین تولید خواهد شد و پس از نهایی‌شدن این بلاک، اتریوم رسماً یک بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام خواهد بود.

به‌گفته بنیاد اتریوم، کاربران نیازی نیست در جریان مرج هیچ کاری با اتر یا دیگر توکن‌های مبتنی بر شبکه اتریوم خود انجام دهند و لازم است مراقب کلاهبرداری‌هایی که به هر نحوی به این رویداد نسبت داده می‌شوند، باشند.

به مطلب “

شمارش معکوس برای به‌روزرسانی تاریخی اتریوم؛ اولین مرحله از ارتقای مِرج امروز انجام می‌شود

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.