0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

شایعه: صرافی Mt. Gox امروز ۲.۷میلیارد دلار بیت کوین طلبکاران خود را پس می‌دهد

به‌تازگی شایعاتی درباره شروع روند آزادسازی بیت کوین‌های طلبکاران صرافی ورشکسته مت گاکس (Mt. Gox) دست‌به‌دست می‌شود. اکنون بسیاری از سرمایه‌گذاران نگران آزادسازی و فروش این حجم از بیت کوین‌های مت گاکس هستند و در مقابل برخی می‌گویند قرار نیست عرضه تمام این بیت کوین‌ها یک‌جا اتفاق بیفتد و بر بازار تأثیر شدیدی بگذارد.

به گزارش کوین تلگراف،‌ روز گذشته قیمت بیت کوین پس از ۴۴ روز به زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرد و این در حالی بود که شایعاتی مبنی بر عرضه بیت کوین‌های کاربران طلبکار صرافی مت گاکس در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد.

به نظر می‌رسد کاهش حجم معاملات در روزهای آخر هفته میلادی (شنبه و یکشنبه) شرایط بازار را تا حدی آشفته‌تر کرده است. بخشی از نگرانی سرمایه‌گذاران نیز تحت‌تأثیر شایعات مرتبط با بازپرداخت بدهی صرافی ورشکسته مت گاکس به کاربرانش در ۲۸ اوت (۶ شهریور)، یعنی امروز است.

تا این لحظه ادعاهای متفاوتی درباره عرضه بیت کوین‌های صرافی مت گاکس مطرح شده است و برخی بر این باورند که قرار است ۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین کاربران این صرافی منحل‌شده، امروز و به‌صورت یک‌جا در بازار عرضه شود؛ رقمی که با قیمت‌های فعلی چیزی حدود ۲.۷میلیارد دلار ارزش دارد. برخی دیگر می‌گویند قرار است این ۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین به‌صورت مرحله‌ای در بازار عرضه شوند؛ اما روند بازپرداخت از همین امروز شروع خواهد شد.

بیشتر معامله‌گران بر سر این موضوع توافق دارند که طلبکاران مت گاکس پس از دریافت بیت کوین‌های خود، اقدام به فروش آنها خواهند کرد؛ سرمایه‌ای که از سال ۲۰۱۴ و زمانی که بیت کوین کمتر از ۵۰۰ دلار قیمت داشت، دور از دسترس آنها بوده است. این سود تحقق‌نیافته ۳٬۹۰۰درصدی آن‌قدر اغواکننده است که طلبکاران مت گاکس احتمالاً میلی به هولدکردن بیت کوین‌های خود نشان نخواهند داد.

صرافی مت گاکس حدود ۱۰ سال پیش مورد حمله هکری قرار گرفت و صدهاهزار دلار از بیت کوین‌های کاربرانش به سرقت رفت. پس از طی‌کردن یک روند قانونی طولانی برای بازپرداخت وجوه بازیابی‌شده این صرافی، نوباکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi)، نماینده این صرافی که متولی بازپرداخت بدهی کاربران است، روز ۶ ژوییه (۱۵ تیر) اعلام کرد که برای بازگرداندن طلب کاربران آماده می‌شود.

کوبایاشی در آن زمان پرونده‌ای را هم منتشر کرده بود که در آن گفته شده «پایان ماه اوت»، یعنی اوایل شهریور، دوره‌ای است که بازپرداخت بخشی از وجوه احتمالاً در آن آغاز خواهد شد.

در بخشی از این پرونده آمده است:

پس از گفت‌وگوهایی که با دادگاه انجام شد و مطابق با دستورالعمل‌های «طرح احیا»، متولی بازپرداخت بدهی‌ها قصد تعیین‌تکلیف وجوه کاربران را دارد. دوره مرجع نیز تقریباً از پایان ماه اوت (اوایل شهریور) آغاز شده و تا زمانی که کل وجوه یا بخشی از آنها در قالب بازپرداخت اولیه بازگردانده شوند، ادامه خواهد داشت.

هنوز هیچ‌ اطلاعات رسمی جدیدی درباره این پرونده منتشر نشده است. با وجود این، شایعات مربوط به فروش بیت کوین‌های صرافی مت گاکس با سرعت زیادی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

دنی دوان (Danny Devan)، کارشناس سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، در توییتر خود نوشته است:

اطلاعات نادرست زیادی در توییتر پخش شده است. مت گاکس قصد ندارد تمام ‍۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین کاربران خود را فردا آزاد کند. روند بازپرداخت از فردا آغاز می‌شود و این یعنی بخشی از طلبکاران از فردا شروع به دریافت بیت کوین‌های خود می‌کنند؛ اما کل این فرایند ماه‌ها طول خواهد کشید. من هم نسبت به عرضه این حجم بیت کوین در بازار دیدگاهی نزولی دارم؛ اما از آنجا که این کار مرحله‌به‌مرحله و طی چندین ماه انجام می‌شود، شاهد یک فروش گسترده دسته‌جمعی در بازار نخواهیم بود.

جاش راجر (Josh Rager)، تحلیلگر و معامله‌گر ارزهای دیجیتال،‌ گفته است برخی تصورش را می‌کنند رخ نخواهد داد.

او در توییتی نوشته است:

خبر آزادشدن بیت کوین‌های مت گاکس احتمالاً بیشتر از آنچه که باید، ترس در بازار ایجاد کرده است. ۱۴۰٬۰۰۰ بیت کوین یعنی ۲.۸میلیارد دلار. حجم معاملات روزانه بیت کوین اما بین ۲۰میلیارد تا ۳۰میلیارد دلار است. [ضمناً] قرار نیست تمام این بیت کوین‌ها یک‌جا فروخته شوند.

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر کوین تلگراف هم گفته ترسی که نسبت به فروش بیت کوین‌های مت گاکس به وجود آمده، غیرموجه است.

به مطلب “

شایعه: صرافی Mt. Gox امروز ۲.۷میلیارد دلار بیت کوین طلبکاران خود را پس می‌دهد

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.