0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

شاخصی که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، می‌گوید هنوز به کف نرسیده‌ایم

شاخص «MVRV Z-Score» که میزان دقت خود در تعیین کف‌ها و اوج‌های قیمتی بیت کوین را در گذشته ثابت کرده است، نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین هنوز به کف نرسیده، اما به آن نزدیک شده‌ است.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از دقیق‌ترین شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بازار نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ابتدا باید کمی پایین‌تر بیاید تا بتواند به کف روند بلندمدت خود برسد.

داده‌های منابعی از جمله شرکت تجزیه‌وتحلیل دورن‌زنجیره‌ای گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که شاخص MVRV Z-Score تقریباً (نه کاملاً) سیگنال تغییر روند نزولی را صادر کرده است.

فقط کمی مانده است تا شاخص MVRV به کف روند بلندمدت خود برسد

معامله‌گران و متخصصان زیادی درباره این بحث می‌کنند که آیا ممکن است قیمت بیت کوین به زیر کف بلندمدت فعلی خود، یعنی ۱۷,۶۰۰ دلار برسد یا نه. سؤال دیگر آنها این است که کی قرار است چنین اتفاقی بیفتد. حال داده‌‌های جدید نشان می‌دهند که بیت کوین به‌راحتی ممکن است بیش از پیش سقوط کند.

طبق گفته‌های فیلب‌فیلب (Filbfilb)، یکی از بنیان‌گذاران مجموعه معاملاتی دیسنتریدر (Decentrader)، شاخص MVRV Z-Score اکنون حوالی منطقه سبز کلاسیک (کف تاریخی) خود قرار دارد. با این حال، این شاخص هنوز به نقطه‌ای نرسیده که در گذشته نشان‌دهنده کف قیمت بیت کوین بوده است.

گفتنی است شاخص MVRV Z-Score بالا یا پایین‌بودن قیمت آنی بیت کوین را نسبت به «ارزش منصفانه» آن اندازه‌گیری می‌کند.

این شاخص، با استفاده از ارزش بازار، داده‌های مربوط به قیمت تحقق‌یافته بیت کوین و انحراف معیار، یکی از کارآمدترین ابزارهای موجود برای پیش‌بینی کف و سقف این ارز دیجیتال را ایجاد کرده است.

بررسی‌های پلتفرم لوک‌این‌تو‌ بیت کوین (LookIntoBitcoin) نیز نشان می‌دهد که شاخص MVRV Z-Score همواره توانسته است کف‌ها و سقف‌های بیت کوین را با دقت زمانی دو هفته پیش‌بینی کند.

شاخص مذکور تنها چند بار به زیر ناحیه سبز خود رفته است. این اتفاق آخرین بار در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) رخ داد؛ اما اگر فشار قیمت در ادامه بیشتر شود، ممکن است دوباره شاهد چنین حرکتی باشیم.

اندیکاتوری که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، کف چرخه فعلی را ۱۵هزار دلار می‌داند
شاخص MVRV Z-Score بیت کوین.

کف ۱۶هزار دلاری توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده است

بسیاری از متخصصان پیش‌بینی کرده‌اند که کف بیت کوین در محدوده ۱۵,۶۰۰ دلار قرار دارد.

کریپتو‌ بولت (CryptoBullet)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در توییتر، به دنبال‌کنندگان خود گفته است که این منطقه یکی از چندین حمایت مهم بیت کوین است و معامله‌گران باید مدام مواظب آن باشند.

گفتنی است ناحیه ۱۶,۰۰۰ دلار متوسط انحراف از میانگین متحرک ۵۰ ماهه بیت کوین هم هست.

کریپتو‌بولت با انتشار نمودار زیر در این باره گفته است:

برخی از سطوح بسیار مهم بیت کوین:

۱۶,۰۰۰ دلار: متوسط انحراف از میانگین متحرک ۵۰ ماهه (منفی ۲۵ درصد).

۱۴,۰۰۰ دلار: اوج قیمتی سال ۲۰۱۹.

۱۲,۲۰۰ دلار: سطحی که شرکت سلسیوس (Celsius) در آن لیکویید می‌شود.

۱۰,۷۰۰ دلار: سطح افقی مهم.

اندیکاتوری که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، کف چرخه فعلی را ۱۵هزار دلار می‌داند
نمودار قیمت بیت کوین به دلار؛ تحلیل کریپتو بولت.

شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین نیز در حال حاضر در پایین‌ترین حد خود قرار دارد. این نشان می‌دهد که بازار بیت کوین در منطقه اشباع فروش و زیر اوج چرخه هاوینگ قبلی خود، یعنی نزدیک به ۲۰,۰۰۰ دلار است.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.