0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

سقوط تسلط بیت کوین به پایین‌ترین سطح ۴ سال گذشته؛ باید منتظر چه چیزهایی باشیم؟

نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ رسیده و تنش‌های میان روسیه و اروپا بر سر مسئله تأمین انرژی در این قاره، در حال تشدید است. این شرایط باعث شده است سرمایه‌گذاران میل کمی برای ورود به بازار از خود نشان دهند.

به گزارش کوین تلگراف،‌ از روز گذشته و هم‌زمان با موافقت اعضای گروه هفت (G7) با اعمال محدودیت بر استفاده از انرژی روسیه، قیمت کالاهای تجاری در بازارهای بین‌المللی با کاهش مواجه شد و این در حالی بود که بیت کوین طی این مدت با قیمتی کمتر از ۲۰٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد.

سقوط تسلط بیت کوین به پایین‌ترین سطح ۴ سال گذشته؛ باید منتظر چه چیزهایی باشیم؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای یک‌ساعته بازار «بیت کوین/ دلار».

آن‌طور که از نمودار بالا پیداست، چند روزی است بیت کوین عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشته و در حال حاضر حوالی ۱۹٬۸۰۰ دلار در نوسان است. اکنون که در آستانه بسته‌شدن کندل هفتگی قیمت قرار داریم، ضعف بیت کوین در عبور از مقاومت ۲۰٬۰۰۰ دلاری کاملاً مشهود است و میان فعالان بازار هم اشتیاقی برای بالابردن قیمت دیده نمی‌شود.

چِدز (Cheds)، یکی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال در توییتر، با اشاره به میانگین متحرک نمایی ۸روزه (EMA ۸ – خط سبز در تصویر)، ادامه‌پیداکردن مقاومت این شاخص را روی نمودار به تصویر کشیده است.

سقوط تسلط بیت کوین به پایین‌ترین سطح ۴ سال گذشته؛ باید منتظر چه چیزهایی باشیم؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل چدز از نمای یک‌روزه بازار «بیت گوین/ دلار».

بازار سهام آمریکا هفته سختی را پشت سر گذاشته است و شاخص‌های بورسی «S&P500» و نزدک (Nasdaq) هرکدام طی این مدت به‌ترتیب کاهشی ۲.۷درصد و ۳.۲۵درصدی را تجربه کرده‌اند.

پس از آنکه گروه هفت در نشست خود با اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه موافقت کرد، قیمت نفت در اروپا کاهش یافت و این در حالی بود که نگرانی‌ها از اقدام تلافی‌جویانه روسیه نیز بیشتر شده بود.

به‌دنبال این تصمیم، روسیه عرضه گاز به اروپا را که قرار بود از ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) از سر گرفته شود، متوقف و دلیل آن را مشکلات فنی اعلام کرد.

خاویر بلاس (Javier Blas)، نویسنده حوزه انرژی و کالاهای تجاری در بلومبرگ، درباره بیانیه توقف عرضه گاز به اروپا توسط شرکت گازپروم (Gazprom) روسیه، گفته است:

به نظر می‌رسد گازپروم دلیل خود را برای توقف عرضه گاز به اروپا این‌طور مطرح کرده است که تنها توربین فعال خط لوله نورد استریم یک، باید همین حالا در یکی از کارگاه‌های تخصصی مجموعه زیمنس انرژی (Siemens Energy) که خارج از روسیه قرار دارد، تعمیر شود و تا زمانی که این اتفاق نیفتد، خط لوله دوباره راه‌اندازی نخواهد شد (به عبارت دیگر، این مشکل برای همیشه ادامه پیدا خواهد کرد).

بیت کوین تسلط خود را از دست می‌دهد

جای خالی خریداران در بازار بیت کوین کاملاً احساس می‌شود. نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته به پایین‌ترین سطح خود در ۴ سال اخیر رسید. طبق آمار وب‌سایت کوین مارکت کپ، نرخ تسلط بیت کوین اکنون ۳۸.۸۲درصد است که پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۱۸ میلادی محسوب می‌شود.

سقوط تسلط بیت کوین به پایین‌ترین سطح ۴ سال گذشته؛ باید منتظر چه چیزهایی باشیم؟
نمودار نرخ تسلط بیت کوین (خط نارنجی) و ارزهای دیجیتال مختلف بر بازار.

همچنین بخوانید: دامیننس بیت کوین چیست؟ همه‌چیز درمورد دامیننس یا سلطه بیت کوین

نمودار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اما، موقعیت خود را بالای میانگین متحرک ۲۰۰هفته‌ای (MA ۲۰۰ – ۱.۰۰۷تریلیون دلار) حفظ کرده است؛ حرکتی که در بازار نزولی فعلی، یک دستاورد محسوب می‌شود. با این حال، نمی‌توان گفت بیت کوین هم مانند شاخص ارزش بازار ارزهای دیجیتال، حمایت‌های کلیدی خود را حفظ کرده است.

به مطلب “

سقوط تسلط بیت کوین به پایین‌ترین سطح ۴ سال گذشته؛ باید منتظر چه چیزهایی باشیم؟

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.