0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

رزرو محصولات در ووکامرس با Easy booking system

رزرو محصولات در ووکامرس

دنیای ووکامرس دنیایی گسترده است. به طوری که می‌توان یک فروشگاه مجازی با تمامی امکانات ایجاد کرد. در این بخش تصمیم دارم یکی از قابلیت‌های دیگر این افزونه فروشگاه‌ساز را برای شما معرفی کنم. اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی با یک سیستم رزرو حرفه‌ای هستید و هنوز یک سیستم رزرو و اجاره برای محصولات خود پیدا نکرده‌اید، نگران نباشید. در این بخش برای شما یک سیستم رزرو محصولات در ووکامرس معرفی می‌کنیم. سیستم رزرو معمولا برای بنگاه‌های مسکن و آژانس‌های مسافرتی، پزشکان، مشاوران، کلاس آموزشی و… مناسب است.

رزرو محصولات در ووکامرس

افزونه WooCommerce Easy Booking، به محصولات ووکامرس قابلیت رزرو و یا اجاره کردن را اضافه می‌کند. حتما برای شما هم جالب است بدانید که این قابلیت را چگونه برای فروشگاه خود ایجاد کنید. برای آشنایی و طرز استفاده از رزرو محصولات در ووکامرس در ادامه با ما همراه شوید.

نصب و راه اندازی افزونه

افزونه WooCommerce Easy Booking

برای شروع بایستی افزونه WooCommerce Easy Booking را دریافت نمایید و در پنل سایت خود نصب کنید. با فعالسازی افزونه از این پس قادر به کرایه و رزرو محصولات ووکامرس به مشتریان فروشگاه خواهید بود. پس از فعال‌سازی افزونه با مراجعه به پنل مدیریتی، می‌توانید تنظیمات رزرو محصولات در ووکامرس را مشاهده کنید.

easy booking- رزرو محصولات در ووکامرس

با کلیک بر روی Easy Booking به صفحه تنظیمات رزرو محصولات در ووکامرس وارد می‌شوید. در این صفحه با تعدادی گزینه برای انجام تنظیمات کلی رزرو محصولات در ووکامرس روبرو می شوید. که در ادامه توضیح مختصری درباره گزینه های تنظیماتی این صفحه مشاهده می‌کنید.

General settings

general settings- رزرو محصولات در ووکامرس

Calculation mode: از منوی کشویی این بخش، نحوه محاسبه اجاره و رزرو محصولات در ووکامرس را مشخص کنید. بر اساس تعداد روز یا شب. به عنوان نمونه ۵ روز با ۴ شب برابر است.
Make all products bookable: برای اینکه محصولات جدید فروشگاه هم قابلیت رزرو توسط کاربران را داشته باشند، این گزینه را فعال نمایید.
Number از dates to select: از منوی کشویی این بخش با انتخاب مقدار one در حین رزرو محصول فقط تاریخ شروع وجود دارد! اگر مقدار two  را انتخاب کنید کاربر هم می تواند تاریخ شروع و پایان اجاره محصول را تعیین کند.
Booking duration: مدت زمان رزرو را مشخص کنید.
Custom booking duration: انتخاب مدت زمان رزرو سفارشی

  نحوه ایجاد فرم های AMP در وردپرس

ادامه تنظیمات

Minimum booking duration: تعیین مینیم زمان برای رزرو محصولات در ووکامرس توسط کاربران
Maximum booking duration: تعیین ماکزیمم زمان برای اجاره محصولات در ووکامرس
First available date: تنظیمات این بخش برای تعیین روز شروع اجاره محصولات در ووکامرس است. اگر این گزینه را تغییری ندهید و همان مقدار ۰ بگذارید، روز شروع دقیقا همان روز فعلی می باشد.
Booking limit: تعیین محدودیت رزرو. تا چه سالی می خواهید قابلیت رزرو محصولات توسط کاربران وجود داشته باشد!
First weekday: تعیین روز اول هفته

پس از انجام و ذخیره تنطیمات کلی رزرو محصولات در ووکامرس، این قابلیت برای فروشگاه ایجاد می شود. در ادامه به سراغ تنظیمات تب Appearance می رویم.

Appearance

appearence- رزرو محصولات در ووکامرس

اگر یک نگاه کلی به تنظیمات Appearance داشته باشید. متوجه می‌شوید که تنظیمات این بخش مربوط به سفارشی سازی تقویم در صفحه محصولات است. پس با توجه به نظر شخصی خودتان تنظیمات این بخش را انجام دهید.

توجه!! تنظیمات مربوط به رزرو محصولات در ووکامرس را می‌توانید به صورت جداگانه برای هر محصول انجام دهید! بدین منظور به صفحه ویرایش یکی از محصولات مراجعه کنید. به انتهای صفحه و تنظیمات مربوط به محصول بروید. در این بخش Easy Booking به تنظیمات محصول اضافه شده است.

bookable- رزرو محصولات در ووکامرس

گزینه bookable را برای رزرو محصولات در ووکامرس فعال نمایید. تنظیمات این بخش دقیقا همانند General settings است.

نتیجه تنظیمات

پس از انجام تنظیمات اجاره محصولات به صورت کلی یا جداگانه برای هر محصول، نتیجه ای همانند تصویر زیر مشاهده می کنید.

result- رزرو محصولات در ووکامرس

دانلود افزونه WooCommerce Easy Booking

دریافت افزونه

همچنین می‌توانید برای داشتن یک فاکتور کامل از نسخه پرمیوم موجود در ژاکت استفاده کنید.

دانلود نسخه حرفه ای

سوالات متداول

ووکامرس چیست؟

افزونه ای وردپرسی است که با کمک آن می توان یک فروشگاه آنلاین فروش محصول و خدمات راه اندازی کرد. این افزونه کاملا رایگان است.

چگونه می توان سیستم رزرو آنلاین در ووکامرس راه انداخت؟

سیستم رزرو معمولا برای بنگاه‌های مسکن و آژانس‌های مسافرتی، پزشکان، مشاوران، کلاس آموزشی و… مناسب است.
با کمک افزونه WooCommerce Easy Booking می توان چنین امکانی راه اندازی کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.