0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

در آستانه انتقال به اثبات سهام، بیت‌مین فروش یک ماینر اتریوم جدید را آغاز می‌کند

در حالی که استخراج اتریوم روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و این شبکه در حال حرکت به‌سمت مدل اثبات سهام است، شرکت بیت‌مین (Bitmain)، بزرگترین تولیدکننده دستگاه‌های استخراج در جهان، فروش یک دستگاه جدید را برای استخراج اتریوم و اتریوم کلاسیک تا ساعتی دیگر آغاز می‌کند.

به گزارش کوین دسک، شرکت بیت‌مین فروش مدل جدید ریگ ماینینگ اتریوم خود را از امروز در وب‌سایتش آغاز می‌کند. این در حالی است که توسعه‌دهندگان اتریوم در تلاش‌اند این شبکه را در همین چند ماه پیش رو به‌روزرسانی کرده و شیوه اجماع اثبات کار فعلی را به اثبات سهام تغییر دهند.

این تولید‌کننده چینی ریگ‌های ماینینگ روز سه‌شنبه (۱۴ تیر) با اعلام این خبر در توییتر نوشت که «زمان رونمایی فرا رسیده است».

برخلاف استخراج بیت کوین که عمدتاً با مدارهای مجتمع با کاربرد خاص یا دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC)، یعنی تراشه‌هایی که مختص این کار ساخته شده‌اند، انجام می‌شود، در استخراج اتریوم معمولاً از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) استفاده می‌کنند که در پردازش‌های کامپوتری دیگر نیز کاربرد دارند. افزایش محبوبیت استخراج اتریوم عاملی کلیدی در رشد قیمت پردازنده‌های گرافیکی در سال ۲۰۲۱ بود؛ به‌طوری که شرکت ان‌ویدیا (Nvidia) شروع به تولید پردازنده‌های گرافیکی مخصوص ماینینگ کرد.

با این حال در چند ماه اخیر، هم‌زمان با حرکت اتریوم به‌سمت مدل اجماع مبتنی بر اثبات سهام، قیمت پردازنده‌های گرافیکی نیز به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است. این به‌روزرسانی مهم که از آن با عنوان ادغام (Merge) شبکه اتریوم یاد می‌شود، در چند ماه گذشته مدام به تعویق افتاده است.

از این ماینر جدید که «Antminer E۹» نام دارد، بیش از یک سال پیش رونمایی شد. این مدل که فروش آن از امروز ساعت ۱۷:۳۰ به‌وقت تهران شروع می‌شود، نسبت به دستگاهی که سال گذشته رونمایی شد از نظر مصرف انرژی کمی بهینه‌تر است و به‌جای ۸.۵ ژول بر تراهش (J/TH) تقریباً ۸ ژول بر تراهش (J/TH) مصرف می‌کند. بیت‌مین گفته توان پردازشی این ماینر معادل ۲۵ کارت گرافیک مدل «Nvidia GeForce RTX ۳۰۸۰» است و نسبت به معادل ۳۲ کارت گرافیکی که سال گذشته وعده داده شده بود، توان کمتری دارد.

بیت‌مین در سال ۲۰۱۸ نیز یک ریگ ماینینگ اتریوم دیگر به نام «Antminer E۳» وارد بازار کرده بود؛ اما در حال حاضر دیگر این مدل را در وب‌سایت خود نمی‌فروشد.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.