0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا همان «شاپرک» که متولی شبکه پرداخت کشور محسوب می‌شود، به‌تازگی در نامه‌ای خطاب به شرکت‌های پرداخت‌یار گفته است درگاه پرداخت کسب‌وکارهای اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد از ۲۴ آبان، یعنی سه روز دیگر، از طرف خود شاپرک قطع خواهد شد. این در حالی است که وضعیت قانونی صرافی‌های ارز دیجیتال هنوز در کشور مشخص نشده است و این پلتفرم‌ها مانند گذشته امکان دریافت اینماد ندارند.

به گزارش ارزدیجیتال، شاپرک در نامه خود گفته است:

به اطلاع می‌رساند از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد در طی ۶ هفته از تاریخ فوق، راساً از سوی شرکت شاپرک غیرفعال خواهد گردید و مسئولیت هرگونه اختلال و تبعات ناشی از آن بر عهده آن شرکت خواهد بود.

درگاه پرداخت کسب‌وکارهای بدون اینماد از ۲۴ آبان قطع می‌شود؛ وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در هاله‌ای از ابهام

شاپرک حدود یک سال پیش نیز داشتن اینماد را برای کسب‌وکارهای متقاضی درگاه پرداخت جدید الزامی کرده بود. اکنون اما، با این تصمیم تمامی کسب‌وکارها، از جمله پایانه‌هایی که از قبل و بدون داشتن اینماد درگاه پرداخت دریافت کرده بودند، ملزم به داشتن اینماد برای استفاده از درگاه پرداخت خود و پیشگیری از غیرفعال‌شدن آن توسط شاپرک خواهند بود.

این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که صرافی‌های ارز دیجیتال داخل کشور به‌طور کلی امکان دریافت اینماد را ندارند. از طرفی، طبق دستورالعمل‌های قبلی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در رابطه با فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال، کسب‌‌وکارهای فعال در حوزه‌‌های مالی جدید که تاکنون مقررات‌گذاری برای آنها انجام نشده است، تا زمان تعیین‌تکلیف وضعیت قانونی‌شان، می‌توانند با ثبت دامنه خود در سامانه اینماد و بدون دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، درگاه پرداخت دریافت کنند.

از آنجا که هنوز مقررات‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مبادله این دارایی‌ها در کشور صورت نگرفته است، صرافی‌های داخلی نیز قاعدتاً نباید برای داشتن درگاه پرداخت ملزم به ارائه اینماد باشند. با این حال، روشن‌نبودن مقررات و تصمیم نهادهای مسئول در زمینه پرداخت و تجارت الکترونیک، سبب شده است تا وضعیت درگاه پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.