0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند

در حالی که قیمت بیت کوین پس از ۱۲ روز به زیر حمایت روانی ۲۰٬۰۰۰ دلاری سقوط کرده است، داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌ها از اواخر ماه اوت (اوایل شهریور) رفتاری متضاد با سرمایه‌گذاران خرد داشته‌اند. در حقیقت، به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها هنوز با احساسات صعودی سرمایه‌گذاران خرد نسبت به روند آینده بازار همراه نشده‌اند.

به گزارش کریپتو اسلیت، سرمایه‌گذاران خرد (با موجودی کمتر از یک بیت کوین) مشغول انباشت هستند، در حالی که نهنگ‌هایی با بیش از ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین، دارایی‌های خود را می‌فروشند.

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، رنگ‌های روشن‌تر نشان می‌دهد که بیت کوین در ماه اوت (مرداد) در مرحله توزیع (فروش) قرار داشته است. رنگ‌های تیره‌تر نیز که نشان‌دهنده دوره‌های انباشت هستند، در ماه‌های مه، ژوئن و ژوئيه (اردیبهشت، خرداد و تیر) دیده می‌شوند. این نمودار، امتیاز روند انباشت بیت کوین را میان تمامی سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد.

در طول رکود بازار در ماه مه (اردیبهشت) که با فروپاشی شبکه ترا آغاز شد، سرمایه‌گذاران به انباشت بیت کوین ادامه دادند. با این حال، این روند در ماه اوت (مرداد) با منفی‌شدن احساسات بازار به پایان رسید و باعث شد قیمت بیت کوین در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ تقریباً ثابت بماند. با اینکه در این دوره تعداد فروشندگان از خریداران بیشتر بود، این نیرو ظاهراً به‌اندازه‌ای نبود که بیت کوین را برای یک دوره طولانی زیر ۱۸٬۰۰۰ دلار نگه دارد.

حفظ قیمت بیت کوین در محدوده ۲۰٬۰۰۰ دلاری در طول سه ماهه سوم و در میانه فشار فروش بی‌وقفه، وجود حمایت قوی در این سطح را نشان می‌دهد. از اواسط ماه اوت (اواخر مرداد) بیت کوین بازاری رِنج را تجربه کرده و در بازه ۱۸٬۰۰۰ تا ۲۲٬۰۰۰ دلاری معامله شده است.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند
نمودار امتیاز روند انباشت بیت کوین.

بررسی شرایط هولدرها به تفکیک موجودی بیت کوین کیف پولشان، بینش‌ دقیق‌تری درباره این روند فراهم می‌کند. سرمایه‌گذارانی با کمتر از یک بیت کوین موجودی، در اواخر اکتبر (اوایل آبان) دوباره وارد مرحله انباشت شدند؛ مشابه سرمایه‌گذارانی که بین ۱٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین موجودی دارند. آدرس‌هایی که بیش از ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند نیز همان‌طور که از اواسط ژوئیه (اواخر تیر) شروع کرده بودند، به فروش خود ادامه دادند.

نمودار زیر تصویر روشنی از روندهای مختلف میان گروه‌های گوناگون سرمایه‌گذاران بیت کوین ارائه می‌کند. سرمایه‌گذارانی که کمتر از یک بیت کوین در اختیار دارند، از لحاظ تاریخی در زمان‌هایی متفاوت از نهنگ‌های بزرگتر در حال خرید بوده‌اند.

سرمایه‌گذاران خرد در ماه مارس (اسفند) به‌شدت مشغول خرید بیت‌ کوین بودند، در حالی که نهنگ‌ها تقریباً در همان دوره شروع به فروش کردند. ژوئن و ژوئیه (تیر و خرداد) امسال، تنها دوره‌ای بود که میان رفتار سرمایه‌گذاران خرد و نهنگ‌ها شباهت‌هایی آشکار وجود داشت.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند
نمودار امتیاز روند انباشت بیت کوین به تفکیک موجودی کیف پول‌ها.

در حالی که نهنگ‌های بیت کوین ممکن است همچنان دارایی‌هایشان را از طریق فروش مستمر توزیع کنند، در هفته‌های اخیر نشانه‌هایی از تغییر این روند دیده می‌شود. امتیاز روند انباشت نهنگ‌ها از اواسط اوت (اواخر مرداد) تاکنون از ناحیه قرمز تیره (فروش شدید) به نارنجی روشن تغییر کرده است که نشان‌دهنده موضع خنثی‌تری است.

با توجه به نوسان بسیار کم قیمت بیت کوین از تابستان، هر دو گروه نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران خردی که در ماه‌های ژوئن و ژوئیه (خرداد و تیر) بیت کوین خریده‌اند، احتمالاً یا در سود هستند یا در موقعیتی نزدیک به قیمت خرید خود.

اگرچه نهنگ‌های بزرگ‌تر همچنان به فروش ادامه می‌دهند، سرمایه‌گذاران با موجودی ۱٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین نیز از پایان اکتبر (اوایل آبان) شروع به انباشت کرده‌اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.