0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d8afd8a7d8afd987d987d8a7db8c d8a2d986da86db8cd986 daa9d8a7d987d8b4 d8b0d8aed8a7db8cd8b1 d8a8db8cd8aa daa9d988db8c 64e9039fa099d

بررسی داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین شروع به جابجایی دارایی‌های خود کرده‌اند. این دارایی‌ها در صورت نقدشدن می‌توانند با افزایش فشار فروش منجر به کاهش احتمالی قیمت بیت کوین شوند.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، پلتفرم تحلیل آن‌چین کریپتوکوانت در آخرین گزارش خود در ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) به بررسی رفتار استخراج‌کنندگان بیت کوین پرداخته است. این شرکت بخشی از گزارش خود نوشت:

ذخایر بیت کوین ماینرها در حال کاهش است که می‌تواند به معنی ایجاد فشار فروش از سوی آن‌ها باشد.

نمودار زیر کاهش شدید ذخایر بیت کوین ماینرها را پس از افزایش قیمت بیت کوین در اواسط آوریل (فروردین) نشان می‌دهد. در اواخر این ماه نیز شاهد افت کوچک‌تر در شاخص بودیم که هر دو با کاهش قیمت بیت کوین همراه بودند.

داده‌‌های آن‌چین: کاهش ذخایر بیت کوین ماینرها می‌تواند به معنی افزایش فشار فروش باشد
نمودار موجودی ذخایر بیت کوین استخراج‌کنندگان

به گفته کریپتوکوانت ، آخرین روند کاهش در ذخایر ماینرها در این هفته و با افزایش جریان ورودی بیت کوین به صرافی بایننس همراه بوده است.

آیا ماینرهای بیت کوین آماده فروش هستند؟

این شرکت، انجام دو تراکنش به ارزش مجموع ۱٬۷۵۰ بیت کوین را از کیف پول ماینرها به بایننس را شناسایی کرد. 

کریپتوکوانت افزود که این بیت کوین‌‌ها که در حال حاضر حدود ۴۷میلیون دلار ارزش دارند، مربوط به استخر استخراج پولین (Poolin) هستند. این سکه تنها متعلق به یک ماینر بیت کوین است، درصورتی که آن‌ها معمولاً در زمان‌های مشابهی به فروش بیت کوین‌های خود می‌پردازند. بنابراین، احتمال ایجاد فشار نزولی بر بازار وجود دارد.

شرکت تحلیل آن‌چین گلس‌نود نیز در ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) گزارش که سودآوری استخراج بیت کوین نیز کاهش یافته است.

بررسی تعداد روزهایی که درآمد ماینرها از هزینه تولید فراتر رفته است، نشان می‌دهد که به‌طور متوسط، استخراج در ۴۷.۷درصد از روزها برای ماینرها سودآور و ۵۲.۳درصد دیگر از روزهای نیز سودآور نبوده است.

داده‌‌های آن‌چین: کاهش ذخایر بیت کوین ماینرها می‌تواند به معنی افزایش فشار فروش باشد
درصد روزهای سودآور و زیان‌آور استخراج بیت کوین

با توجه به شاخص هش‌ریت (Hashrate Index)، سود استخراج یا قیمت هش در روز به ۰.۰۷۶ دلار به ازای هر تراهش در ثانیه کاهش یافته است. اگرچه قیمت هش در ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) به‌دلیل افزایش تراکنش‌های ناشی از هایپ ضرب‌کردن میم‌کوین‌ها در شبکه بیت کوین، تا ۰.۱۲۷ دلار افزایش یافت.

قیمت هش نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۳۸درصد کاهش یافته است که در نتیجه سودآوردی استخراج بیت کوین را کاهش داده است.

علاوه بر این، طبق داده‌های بیت‌اینفوچارتس، نرخ هش در حال حاضر نزدیک به بالاترین سطوح خود، ۳۷۳ اگزاهش در ثانیه قرار دارد. این مسئله در کنار رسیدن سختی شبکه به بالاترین سطح خود و قیمت بالای انرژی نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت کوین در حال حاضر شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند.

فروشندگان در انتظار کاهش قیمت بیت کوین

ایجاد فشار فروش بیشتر می‌تواند ناشی از تعداد زیاد قرارداد‌های آپشن بیت کوین باشد که به‌زودی سررسید می‌شوند.

داده‌‌های آن‌چین: کاهش ذخایر بیت کوین ماینرها می‌تواند به معنی افزایش فشار فروش باشد
حجم قراردادهای آپشن بیت کوین که به‌زودی سررسید می‌شوند

قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین سطح خود در هفته گذشته در روز دوشنبه، حدود ۲۷٬۵۰۰ دلار، بیش از ۲.۵درصد کاهش یافته است و در زمان نگارش این گزارش در محدوده ۲۶٬۸۰۰ دلاری معامله می‌شود.

درصورت افزایش فشار فروش، احتمال کاهش قیمت ابتدا تا سطح حمایت ۲۶٬۳۰۰ دلاری و بعد از ۲۵٬۰۰۰ دلاری وجود دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که چشم‌انداز بلندمدت قیمت بیت کوین همچنان صعودی باشد.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.