0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d8aed8b1d988d8acdb8c daafd8b1d981d8aad986 d8a7d8b2 d986d988d8b4d8aad987 d987d8a7 d988 d8a8d8b1daafd987 d987d8a7 d8afd8b1 d988d8b1d8af 64d89b569ea21

خروجی گرفتن از اطلاعات سایت در وردپرس کار بسیار ساده و راحتی است؛ ولی بسیاری از مدیران سایت با این موضوع آشنا نیستند و به همین دلیل هنگام خروجی گرفتن از محتواهای سایت دچار سردرگمی می‌شوند. حالا برای رفع این مشکل و کمک به شما عزیزان، ما تصمیم گرفتیم که نحوه صحیح و اصولی خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

آنچه می‌خوانید:

چطور از نوشته ها و برگه ها در وردپرس خروجی بگیریم؟

راهکارها و روش‌های مختلفی برای خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها، استفاده از ابزار “برون بری” در خود وردپرس است. شما به راحتی با کمک ابزار برون بری می‌توانید از تمام پست های وردپرس خروجی بگیرید و حتی می‌توانید تمام اطلاعات را در یک سایت وردپرسی دیگر “درون ریزی” کنید. یعنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید تمام پست های (نوشته ها و برگه ها) سایت خود را به راحتی انتقال دهید.

البته روش‌های مختلفی برای خروجی گرفتن و انتقال نوشته ها و برگه ها در وردپرس وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال افزونه‌های زیادی برای بک آپ و انتقال در مخزن وردپرس وجود دارند که به صورت کاملا رایگان می‌توانید برای خروجی گرفتن و انتقال نوشته ها و برگه ها از یک سایت به سایت دیگر از آن‌ها استفاده کنید. حتی افزونه‌های فوق‌حرفه‌ای و غیررایگان مثل افزونه داپلیکیتور وجود دارند که به صورت تخصصی با کمک آن‌ها می‌توانید از یک سایت به صورت کامل بک آپ بگیرید و در یک هاست و دامنه دیگر، منتقل کنید.

خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس بدون نصب افزونه جانبی

اولین راهکار و روشی که قصد داریم برای خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس به شما عزیزان آموزش دهیم، استفاده از ابزار “برون بری” در خود وردپرس است. یعنی شما نیاز به نصب هیچگونه افزونه اضافی ندارید و خیلی راحت با کمک خود وردپرس می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن یک خروجی از نوشته ها و برگه ها بگیرید. در ادامه همراه ما باشید که به صورت کاملا گام به گام، نحوه خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها را آموزش داده‌ایم.

 • ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و از منو “ابزارها” بر روی “برون بری” کلیک کنید.
ابزار برون بری در وردپرس
ابزار برون بری در وردپرس
 • بعد از اینکه وارد صفحه برون بری شدید، به راحتی می‌توانید از هر نوع محتوایی خروجی بگیرید.
برون بری نوشته ها و برگه ها
برون بری نوشته ها و برگه ها
 • در نهایت با کلیک بر روی دکمه “بارگیری پرونده برون‌بری” یک فایل XML دانلود می‌شود که در واقع همان خروجی محتوای سایت است.

درون ریزی نوشته ها و برگه ها در وردپرس

جالب است بدانید که بعد از خروجی گرفتن، به سادگی می‌توانید از این فایل XML استفاده کنید و در یک سایت وردپرسی دیگر “درون ریزی” کنید. برای مثال اگر قصد دارید نوشته ها و برگه های یک سایت وردپرسی را به یک سایت وردپرسی دیگر منتقل کنید، با همین روش می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، فرایند انتقال نوشته ها و برگه ها را انجام دهید. اکنون قصد داریم به صورت کاملا گام به گام، روش درون ریزی نوشته ها و برگه ها در وردپرس را به شما عزیزان آموزش دهیم.

ممکن است مفید باشد
 • Export posts and Pages in WordPress
  خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس | انتقال نوشته ها و برگه ها

 • make htaccess
  ساخت فایل htaccess برای وردپرس | بازسازی htaccess

 • Increase PHP Memory Storage
  افزایش حافظه PHP به 2 روش کاملا اصولی در وردپرس

 • How To Login Wordpress
  آموزش ورود به پیشخوان وردپرس

 • پس از ورود به پیشخوان وردپرس، به مسیر ابزارها > درون ریزی بروید.
ابزار درون ریزی در وردپرس
ابزار درون ریزی در وردپرس
 • اکنون برای اینکه بتوانید نوشته ها و برگه ها را درون ریزی کنید، باید افزونه “WordPress” را نصب کنید.
نصب افزونه WordPress برای درون ریزی
نصب افزونه WordPress برای درون ریزی
 • بعد از نصب افزونه، باید بر روی گزینه “اجرای درون‌ریز” کلیک کنید.
اجرای درون ریز در وردپرس
اجرای درون ریز در وردپرس
 • حالا به راحتی می‌توانید فایلی را که قبلا از نوشته ها و برگه ها خروجی گرفته‌اید را با کلیلک بر روی گزینه “Choose File” آپلود کنید تا فرایند درون ریزی انجام شود. (یادتون نره دکمه “بارگزاری پرونده و درون‌ریزی آن” رو هم آخر کار بزنید. 😉)
درون ریزی نوشته ها و برگه ها
درون ریزی نوشته ها و برگه ها

خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس با کمک افزونه

در روش قبل، ما نحوه خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس را بدون استفاده از افزونه های جانبی به صورت کامل و جامع آموزش دادیم. اکنون قصد داریم نحوه خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها را با کمک یک افزونه جانبی به نام “Export any WordPress data to XML/CSV” آموزش دهیم. البته ناگفته نماند که با استفاده از افزونه Export any WordPress data to XML/CSV برای خروجی گرفتن و انتقال نوشته ها و برگه ها به سایت های دیگر، قابلیت‌ها و امکانات بسیار بیشتری را در اختیار دارید. بنابراین به صورت گام به گام در این آموزش همراه ما باشید و در صورت نیاز، از افزونه‌ای که معرفی کرده‌ایم استفاده کنید.

 • ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید.
نصب افزونه برای خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها
نصب افزونه برای خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها
 • نام افزونه را در کادر جستجو وارد نمایید و سپس فرایند نصب و فعالسازی را انجام دهید.
نصب و فعالسازی افزونه Export any WordPress data to XML/CSV
نصب و فعالسازی افزونه Export any WordPress data to XML/CSV
 • بعد از نصب و فعالسازی افزونه، یک گزینه با نام “All Export” به منو وردپرس اضافه می‌شود که با کلیک بر روی آن می‌توانید فرایند خروجی گرفتن و انتقال نوشته ها و برگه ها را در وردپرس انجام دهید.
انتخاب نوع پست تایپ (Post Type) برای خروجی گرفتن
انتخاب نوع پست تایپ (Post Type) برای خروجی گرفتن
 • حالا کافی است که پست تایپ مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه “Migrate” کلیک کنید. البته ناگفته نماند که می‌توانید با کلیک بر روی “Customize Export File” می‌توانید به صورت سفارشی‌تر، فرایند خروجی گرفتن را مشخص کنید. (اگر اطلاعات زیادی ندارید، نیازی به اعمال تنظیمات و پیکربندی‌های سفارشی نیست.)
خروجی گرفتن از محتوای سایت با افزونه Export any WordPress data to XML/CSV
خروجی گرفتن از محتوای سایت با افزونه Export any WordPress data to XML/CSV
 • پس از کلیک بر روی گزینه “Migrate” به مرحله بعد می‌روید. در این مرحله هم نیازی به اعمال تنظیمات خاصی نیست و فقط کافی است برای اتمام مراحل خروجی گرفتن، بر روی دکمه “Confirm & Run Export” در بالای صفحه یا پایین صفحه کلیک کنید. (ناگفته نماند که در بخش Export Name می‌توانید نام خروجی را مشخص کنید.)
تایید نهایی برای خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها
تایید نهایی برای خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها
 • در نهایت نیز می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “CSV” یا “Bundle” فایل خروجی را دانلود کنید.

جالب است بدانید که افزونه Export any WordPress data to XML/CSV یک بخش به نام “Mange Exports” دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید به تمام فایل‌های خروجی گرفته شده، دسترسی داشته باشید.

مدیریت فایل‌های خروجی گرفته شده
مدیریت فایل‌های خروجی گرفته شده

خروجی گرفتن از نوشته ها و برگه ها در وردپرس با کمک افزونه

تاکنون به خوبی توانستید با افزونه Export any WordPress data to XML/CSV کار کنید و از نوشته ها و برگه های سایت، خروجی بگیرید. حالا برای اینکه بتوانید فایل خروجی را در سایت دیگری درون ریزی کنید، باید یک افزونه دیگر را به نام Import any WordPress data to XML/CSV نصب کنید. یعنی برای انتقال نوشته ها و برگه ها در وردپرس با کمک افزونه های جانبی، باید از دو افزونه مختلف استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید که قصد داریم نحوه کار با افزونه Import any WordPress data to XML/CSV را به صورت گام به گام آموزش دهیم.

 • ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و به قسمت افزودن افزونه‌ها بروید.
 • در کادر جستجو عبارت “Import any XML or CSV File to WordPress” را بنویسید.
نصب و فعالسازی افزونه Import any XML or CSV File to WordPress
نصب و فعالسازی افزونه Import any XML or CSV File to WordPress
 • سپس افزونه را از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.
 • اکنون باید یک گزینه به منو وردپرس با عنوان “All Import” اضافه شده باشد که با کلیک بر روی آن وارد یک صفحه جدید می‌شوید. در این صفحه نیز با کلیک بر روی دکمه “Upload a file” می‌توانید همان فایلی را که در قسمت قبل، خروجی گرفته‌اید را درون ریزی کنید. به همین راحتی درون ریزی و انتقال نوشته ها و برگه ها در وردپرس انجام می‌شود. 😉
درون ریزی و آپلود فایل خروجی گرفته شده
درون ریزی و آپلود فایل خروجی گرفته شده

نتیجه‌گیری کلی

خروجی گرفتن و برون بری از نوشته ها و برگه ها در وردپرس کار سخت و دشواری نیست؛ فقط باید با روش‌های صحیح و اصولی انجام این کار آشنا باشید تا بتوانید بدون هیچگونه مشکلی، از نوشته ها و برگه ها خروجی بگیرید و سپس به راحتی آن‌ها را به یک سایت دیگر، منتقل کنید. حتی انجام این کار نیز زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد و در سریع‌ترین زمان ممکن قادر به انجام این کار خواهید بود.

اگر تجربه‌ای در زمینه خروجی گرفتن و برون بری از اطلاعات و محتوای سایت وردپرسی دارید، در بخش دیدگاه‌ها می‌توانید مطرح کنید. 😍

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.