0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

خبر استعفای رئیس کمیسیون بورس آمریکا جعلی و ساخته هوش مصنوعی بوده است

درحالی‌که دوباره اخباری مبنی بر استعفای گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال انتشار است، به نظر می‌رسد که این متن به احتمال بسیاری زیادی توسط هوش مصنوعی تولید شده باشد.

به گزارش کوین تلگراف، در یکم ژوئیه (۱۰ تیر)، خبری در وب‌سایتی به نام «thecryptoalert.com» منتشر شد که به نقل از یک مقام ناشناس ادعا می‌کرد گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، درخواست استعفای خود را پس از انجام تحقیقات داخلی ارائه کرده است.

با این حال، کوین تلگراف دریافته که متن این خبر امتیاز بالای ۹۶.۸درصدی در ابزار تشخیص هوش مصنوعی ZeroGPT کسب کرده است که نشان می‌دهد این متن به احتمال بسیاری زیادی توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

خبر استعفای رئیس کمیسیون بورس آمریکا جعلی و ساخته هوش مصنوعی بوده است
تحلیل ZeroGPT نشان می‌دهد که ۹۶.۸درصد از متن با هوش مصنوعی تولید شده است.

به نظر می‌رسد که این وب‌سایت به‌تازگی ایجاد شده و در مجموع ۱۷ پست بلاگ دارد که اولین آن در ۲۲ ژوئن (۱ تیر) منتشر شده است. برای تولید بسیاری از این مقالات نیز از هوش مصنوعی استفاده شده است؛ زیرا، همه آن‌ها در بررسی با ابزار ZeroGPT امتیاز بالای ۷۰درصد کسب کرده‌اند.

علاوه بر این که بخش عمده‌ای از نوشته‌ها توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند، جستجو در وب‌سایت «Wayback Machine» نشان می‌دهد که مالکیت دامنه این وب‌سایت در ۲۴ ژوئن (۳ تیر) تغییر کرده است.

با این همه، تعدادی حساب کاربری این محتوا را در توییتر بازنشر کردند. پربازدیدترین توییت مربوط به یک حساب کاربری به نام «وال‌چارت» (whalechart) است که تاکنون بیش از ۱.۶میلیون بازدید داشته است.

خبر استعفای رئیس کمیسیون بورس آمریکا جعلی و ساخته هوش مصنوعی بوده است
توییت وال‌چارت درباره خبر استغفای گری گنسلر

چارلز گاسپارینو (Charles Gasparino)، خبرنگار فاکس بیزینس، در ۳ ژوئیه (۱۲ تیر) در توییتی نوشت که روابط عمومی کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرده است که گنسلر استعفا نخواهد داد.

خبر استعفای رئیس کمیسیون بورس آمریکا جعلی و ساخته هوش مصنوعی بوده است
توییت چارلز گاسپارینو در رد شایعات استعفای گری گنسلر

این اولین باری نیست که شایعات استعفای گنسلر منتشر می‌شود. در ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) نیز شایعاتی مبنی بر احتمال اخراج رئیس کمیسیون بورس ایالات متحده توسط منابع مشکوک منتشر شده بود.

در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد)، قانون‌گذاران ایالات متحده لایحه جدیدی به نام «قانون تثبیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار» (SEC Stabilization Act) را به مجلس نمایندگان ارائه کردند. یکی از مفاد اصلی این لایحه که گنسلر را «رئیس مستبد» خطاب می‌کند به‌دنبال برکناری اوست.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.