0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d8acd987d8b4 dbb5d8afd8b1d8b5d8afdb8c d8a8db8cd8aa daa9d988db8cd986 d8afd8b1 dbb2dbb4 d8b3d8a7d8b9d8aad89b d8b9d984d8aa da86d987 d8a8 64fa26fdd72c7

در حالی که پس از شکایت یک نهاد نظارتی ایالات متحده از بایننس، برخی سرمایه‌گذاران انتظار سقوط ارزش بیت کوین را داشتند، یک اتفاق کلاسیک در بازار باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال بار دیگر به بالای سطح ۲۸٬۰۰۰ دلار باز گردد.

جهش ۵درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت؛ علت چه بود؟
نمودار یک ساعته قیمت جفت بیت کوین/ دلار.

لیکوئید‌شدن معاملات شورت بیت کوین و افزایش قیمت

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های بازار نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در ۲۹ مارس (۹ فرودین) تا ۲۸٬۶۵۰ دلار افزایش یافته است.

جهش ناگهانی قیمت بیت کوین به‌واسطۀ صرافی‌ها رخ داد؛ جایی که ایجاد فشار فروش استقراضی باعث شد تا بیت کوین از مقاومت خود عبور کند و بار دیگر به محدوده ۲۸٬۳۰۰ دلاری برسد. فشار فروش استقراضی زمانی اتفاق می‌افتد که با افزایش ناگهانی قیمت در بازار، معامله‌گران شورت (نزولی) مجبور به خروج از موقعیت‌های معاملاتی خود می‌شوند.

حساب‌ کاربری اِسکیو (Skew) نیز در توییتر خاطرنشان کرد که این موقعیت‌های معاملاتی شورت مربوط به حرکات قبلی بازار بودند و حدود ۱٬۵۰۰ بیت کوین ارزش داشتند.

اسکیو گفته است:

به نظر می‌رسد که پس از جهش قبلی قیمت، موقعیت‌های معاملاتی شورت بسیاری باز شده بود که اکنون همه آن‌ها لیکوئید شدند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین‌گلس، ارزش کل معاملات شورت بیت کوین که در ۲۴ ساعت گذشته لیکوئید شدند، بیش از ۳۸میلیون دلار است.

جهش ۵درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت؛ علت چه بود؟
نمودار موقعیت‌های معاملاتی لیکوئیدشده بیت کوین.

بررسی داده‌های وب‌سایت متریال ایندیکیتورز نیز نشان‌دهنده تغییرات بیشتری در دفتر سفارش بازار اسپات بایننس است.

با پیش‌بینی کاهش نرخ تورم پیش از انتشار داده‌های اقتصادی ایالات متحده در ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) به نظر می‌رسد که معامله‌گران خود را برای فرصت‌های خرید بالقوه در صورت کاهش قیمت‌ها آماده می‌کنند.

صفحه متریال ایندیکیتورز در توییتر نوشته است:

در شرایطی که قیمت در حال افزایش است، اگر سرمایه خریداران پیش از رسیدن قیمت به سطح ۲۸٬۰۰۰ دلاری تمام شود، اوضاع می‌تواند تغییر کند.

بیت کوین برای رسیدن به ۳۰هزار دلار به نقدینگی نیاز دارد

عملکرد قیمت بیت کوین پس از انتشار اخبار شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده از صرافی بایننس به‌شکل مؤثری تمام اثرات منفی آن را از بین برد. 

پیش از این، تحلیلگران نسبت به کاهش قیمت بیت کوین تا حمایت میانگین متحرک ۲۰۰هفته‌ای، یعنی محدوده ۲۵٬۰۰۰ دلاری، توافق داشتند.

جهش ۵درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت؛ علت چه بود؟
میانگین متحرک ۲۰۰هفته‌ای روی نمودار بیت کوین.

با این حال، اِسکیو خاطرنشان کرد که خریداران برای تداوم روند صعودی کوتاه‌مدت بیت کوین به قدرت خرید بیشتری نیاز دارند.

باتوجه به حجم زیاد سفارش‌های فروش بین ۲۸٬۰۰۰ تا ۳۰٬۰۰۰ دلار، بیت کوین برای عبور از این محدوده به حجم خرید قابل‌توجهی نیاز دارد. 

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.