0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

جهش امیدوارکننده بیت کوین در یک هفته گذشته؛ تحلیلگران هنوز قانع نشده‌اند

بیت کوین از دوشنبه هفته گذشته تاکنون ۱۴ درصد افزایش قیمت داشته است. با وجود این جهش نسبتاً چشم‌گیر، برخی از تحلیلگران هنوز قانع نشده‌اند که قرار است روند بلندمدت قیمت بیت کوین در ادامه صعودی شود.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین روز گذشته روندی صعودی را دنبال می‌کرد. قیمت حتی در مقطعی از ۲۲٬۴۰۰ دلار هم فراتر رفت؛ اما این جهش در ادامه با اصلاح بازار تا سطح ۲۱٬۵۰۰ دلار همراه شد.

در ۲۴ ساعت اخیر اما، این روند تقریباً بدون نوسان بوده و بیت کوین عمدتاً با قیمتی حوالی ۲۱٬۵۰۰ دلار معامله شده است.

کندل این هفته بیت کوین وضعیتی متفاوت از هفته‌های قبل دارد و قیمت از دوشنبه هفته گذشته تاکنون بیش از ۱۴ درصد رشد کرده است. می‌توان گفت بازار ارزهای دیجیتال همان نوع خوش‌بینی را تجربه کرده که قیمت سهام را در این هفته بالا کشیده است. احساس مثبتی که منشأ آن نشانه‌های دلگرم‌کننده مربوط به پافشاری بانک مرکزی آمریکا برای مقابله با تورم افسارگسیخته در این کشور است.

از سوی دیگر اما، این جهش متفاوت هم نتوانسته برخی از تحلیلگران را تحت‌تأثیر قرار دهد. این کارشناسان می‌گویند هنوز هم شواهد و مدارکی در دسترس نیست که بتوان با آنها افزایش طولانی‌مدت قیمت بیت کوین را تأیید کرد و به فاصله‌گرفتن از محدوده ۲۰٬۰۰۰ دلاری که کف چند ماه گذشته بیت کوین است، امیدوار بود.

الکس کوپتسیکویچ (Alex Kuptsikevich)، تحلیلگر مؤسسه «FxPro»، می‌گوید:

از ابتدای ماه ژوییه (تیر) قیمت بیت کوین بیش از ۱۷ درصد رشد کرده است؛ اتفاقی که در نگاه اول نتیجه چشم‌گیری به نظر می‌رسد. با این حال، نکته‌ای که وجود دارد این است که قیمت بیت کوین ماه قبل (خرداد) تا جایی که می‌شد پایین آمده بود و جهش فعلی تنها اصلاح طبیعی ریزش‌های ۳ هفته قبل است.

کوپتسیکویچ می‌گوید بیت کوین همچنان پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای (SMA ۲۰۰ – خط آبی در تصویر) در نوسان است و موج فروش روز قبل نیز نشان می‌دهد که فروشندگان بازار همچنان مازاد عرضه ایجاد می‌کنند.

گفتنی است بیت کوین در حال حاضر ۶۸ درصد با اوج تاریخی خود فاصله دارد و از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون نیز بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

جهش امیدوارکننده بیت کوین در یک هفته گذشته؛ تحلیلگران هنوز قانع نشده‌اند
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای ۱ هفته‌ای بازار «بیت کوین/ دلار».

در مقابل، تحلیلگران صرافی بیتفینکس (Bitfinex) می‌گویند رشد هفته قبل شاخص بورسی «S&P500» و ارزش سهام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، میل سرمایه‌گذاران به پذیرش ریسک را بیشتر کرده و این موضوع می‌تواند با وجود شرایط مالی نابسامان شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، به رشد بیت کوین کمک کند.

کارشناسان بیتفینکس گفته‌اند:

اگر جهش ۲۴ ساعت گذشته بازار ارزهای دیجیتال به افزایش فشار خرید در ماه جاری منجر شود، شرایط بازار جالب خواهد شد.

در کنار بیت کوین، بسیاری از آلت کوین‌ها نیز آخر هفته خود را با رشد قیمت پشت سر گذاشتند. برای مثال، اینترنت کامپیوتر در یک شبانه‌روز گذشته جهشی ۱۳ درصدی را تجربه کرده و از طرفی، اتریوم در همین مدت ۲.۴۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.