0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

جمعیت جهان به ۸میلیارد نفر رسید؛ چند درصد از مردم دنیا کاربر ارزهای دیجیتال هستند؟

بر اساس گزارش سال ۲۰۲۲ سازمان ملل متحد، تخمین زده می‌شود‌ که جمعیت جهان در ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) به بیش از ۸میلیارد نفر رسیده باشد. در حالی که این رقم نسبت به جمعیت ۴میلیارد نفری جهان در سال ۱۹۷۴ (۱۳۵۲ شمسی)، حدود ۴۸ سال پیش، دو برابر شده است، به‌ نظر می‌رسد که تعداد کاربران ارزهای دیجیتال با سرعت نسبتاً بیشتری در حال افزایش است.

به گزارش کوین تلگراف، ورلدومتر (Worldometer) اعلام کرده است نرخ رشد سالانه جمعیت تا سال ۲۰۲۲ حدود ۰.۸۴درصد است که البته در آینده کاهش خواهد داشت. این داده‌ها می‌تواند به این معنی باشد که ۱۵ سال دیگر طول خواهد کشید تا جمعیت جهان به ۹میلیارد نفر برسد؛ در حالی که جمعیت تا سال ۲۰۸۰ به ۱۰میلیارد نفر نخواهد رسید.

جمعیت جهان به ۸ملیلیارد نفر رسید؛ چند درصد از مردم جهان کاربر ارزهای دیجیتال‌اند؟

چین و هند دو کشور پرجمعیت هستند که تقریباً ۳۶درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند.

با این همه، بر سر اینکه چه تعداد از جمعیت جهان در حال حاضر دارایی‌های دیجیتال دارند، توافقی وجود ندارد و برآوردها متفاوت هستند.

شرکت تحقیقات بازار جی‌دبلیو‌آی (GWI) گزارش کرده است که ۱۰.۲درصد از کاربران جهانی اینترنت در بازه سنی ۱۶ تا ۶۴ سال ارز دیجیتال دارند. طبق این گزارش،‌ توزیع کاربران ارز دیجیتال بیشتر به سمت کشورهایی منحرف شده است که شهروندان آن‌ها تورم بالا یا نوسانات ارزش پول ملی خود را تجربه می‌کنند.

شرکت بلاک چین سنگاپوری تریپل‌اِی (TripleA) تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۲ نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال در جهان حدود ۴.۲درصد است؛ یعنی بیش از ۳۲۰میلیون کاربر ارزهای دیجیتال در سراسر جهان. این گزارش نشان می‌دهد که ایالات متحده با ۴۶میلیون سرمایه‌گذار ارز دیجیتال در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن هند، پاکستان و نیجریه در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

شرکت بلاک‌وِر اینتلیجنس (Blockware Intelligence) در ماه ژوئن (خرداد) پیش‌بینی کرده بود که نرخ پذیرش بیت کوین در سراسر جهان تا سال ۲۰۳۰ (۱۴۰۹ شمسی) به ۱۰درصد خواهد رسید.

چین‌آلیسیس (Chainalysis) در اوایل سال جاری، ۱۴۶ کشور را در پنج دسته در شاخص پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال خود در سال ۲۰۲۲ رتبه‌بندی کرد. در این دسته‌بندی، ویتنام از نظر نرخ پذیرش کلی پیشتاز است و پس از آن فیلیپین، هند، اوکراین و ایالات متحده قرار دارند. با این حال، این گزارش ارقام واقعی مالکیت ارزهای دیجیتال را مشخص نمی‌کند.

تعیین سطح مالکیت ارزهای دیجیتال در چین همچنان دشوار است. با این حال، بخش بزرگی از مردم در پرجمعیت‌ترین کشور جهان به‌عنوان افرادی آشنا به فناوری و تشنه ارزهای دیجیتال شناخته شده‌اند.

البته، حزب کمونیست چین، رژیم حاکم بر این کشور،‌ تاکنون نگاهی مخالف نسبت به ارزهای دیجیتال داشته است. همین اتفاق سبب شده تا هیچ رقم دقیقی در مورد تعداد کاربران (مالکان) ارزهای دیجیتال در این کشور در دسترس نباشد.

در نهایت، به ‌نظر می‌رسد با وجود تمام مشکلات فعلی در اقتصاد کلان و بازارهای جهانی، پذیرش ارزهای دیجیتال ناگزیر به رشد خود در سراسر این سیاره ادامه خواهد داد. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.