0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

تحلیل آن‌چین: فروش بیت کوین ماینرها چگونه می‌تواند یک نشانه صعودی باشد؟

آن‌طور که از داده‌های درون‌زنجیره‌ای (On-chain) پیداست، در بیشتر مواقع، زمانی که ماینرها برای مدتی مشخص به‌صورت هماهنگ دست به فروش دارایی‌های خود زده‌اند، طی ماه‌های پس از آن قیمت بیت کوین شروع به افزایش کرده است.

به گزارش کریپتو اسلیت، موجودی بیت کوین ماینرها در حال حاضر در سطوحی قرار دارد که از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون هرگز دیده نشده بود. علاوه بر این، روند کاهش موجودی ماینرها (فروش بیت کوین) به‌قدری طولانی شده است که از سال ۲۰۱۷ تاکنون شاهد آن نبودیم.

تحلیل آن‌چین: فروش بیت کوین ماینرها چگونه می‌تواند یک نشانه صعودی باشد؟
نمودار موجودی بیت کوین ماینرها (برای مشاهده شاخص در ارزویژن روی تصویر کلیک کنید).

ماینرها طی سه ماه گذشته پیوسته در حال فروش دارایی‌های خود بوده‌اند و دلیل آنها برای انجام این کار احتمالاً پوشش هزینه‌هایی مانند قبوض انرژی و وام‌های دریافتی‌شان است.

از سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون خالص تغییرات موجودی بیت کوین ماینرها در ۵ بازه مختلف منفی شده است. در ۴ مورد از این ۵ رویداد، قیمت بیت کوین در ماه‌های پس از آن افزایش یافته است. ضمن اینکه ماینرها در جریان بازار صعودی سال ۲۰۱۷ نیز یک دوره فروش ادامه‌دار را ایجاد کرده بودند.

تحلیل آن‌چین: فروش بیت کوین ماینرها چگونه می‌تواند یک نشانه صعودی باشد؟
نمودار خالص تغییرات موجوی بیت کوین ماینرها.

فروش هماهنگ ماینرها می‌تواند به‌عنوان نشانه‌ای برای عملکرد ضعیف بازار در نظر گرفته شود و با توجه به گذشته، این رویداد معمولاً پیش‌زمینه‌ای برای شروع یک حرکت صعودی برای بیت کوین بوده است.

تنها دوره‌ای که در آن انباشت ماینرها در کنار شکل‌گیری احساسات صعودی در بازار رخ داده بود، مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) و پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال تحت‌تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا است؛ البته تا زمانی که قیمت بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) به اوج تاریخی خود رسید.

اخیراً واریز بیت کوین از حساب ماینرها به صرافی‌ها تاحدودی کاهش یافته است. دلیل این اتفاق می‌تواند کاهش اعتماد به صرافی‌های متمرکز در جریان بازار نزولی کنونی یا آسان‌ترشدن دسترسی ماینرها به معاملات همتا‌به‌همتا در قالب فرابورس (OTC) باشد.

تحلیل آن‌چین: فروش بیت کوین ماینرها چگونه می‌تواند یک نشانه صعودی باشد؟
نمودار مجموع بیت کوین‌های واریزشده از حساب ماینرها به صرافی‌ها (برای مشاهده شاخص در ارزویژن روی تصویر کلیک کنید).

نمودار بالا میزان واریز بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها از ابتدای سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد. همان طور که مشاهده می‌کنید، واریز بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها در طول سال ۲۰۲۲ در مجموع رو به افزایش نبوده است، اما این انتقال‌ها به‌طور مداوم اتفاق افتاده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.