0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

تحقیقات: استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند

تحقیقات اخیر بر پایه داده‌های درون‌زنجیره‌ای حاکی از آن است که احتمالاً استخراج‌کنندگان بیت کوین از بازگشت روند بازار ناامید شده‌اند و تنها نهنگ‌ها، بار اصلی خرید بیت کوین را به دوش می‌کشند.

به گزارش کوین تلگراف، نتایج این تحلیل‌ها خبر از احتمال بالای وقوع کاپیتالاسیون استخراج کنندگان بیت کوین می‌دهد. کاپیتالاسیون هنگامی رخ می‌دهد که سرمایه‌گذاران ایمان خود به بازار را از دست داده باشند و فشار فروش شدیدی در بازار نزولی ایجاد شود.

جولیو مورنو (Julio Moreno)، تحلیلگر ارشد شرکت تحلیل داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، امروز اشاره کرد که ممکن است در کف قیمت بیت کوین باشیم و این روند نیز به اتمام رسیده باشد.

تسلیم‌شدن استخراج‌کنندگان نشانه‌ای بر رسیدن به کف قیمت

شرایط برای استخراج‌کنندگان بیت کوین نسبت به مارس ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹) بسیار عوض شده است و آنان در حال حاضر از آن وضعیت پر سود، به این وضعیت کاهش مستمر حاشیه سود خود رسیده‌اند.

بر اساس داده‌ها رسیدن به قیمت ۱۷,۶۰۰ دلار، یعنی بیت کوین از اوج قیمتی خود در نوامبر (آذر ماه) سقوطی ۷۰ درصدی داشته است. این امر به تعدادی از فعالان این بازار صدمات جدی وارد کرده و همین امر باعث شده است که حجم زیادی از ارزهای دیجیتال از کیف پول‌های استخراج‌کنندگان به صرافی‌ها روان شود.

بر اساس نظر تحلیلگران کریپتوکوانت اگر به سابقه تاریخی نمودار قیمت بیت کوین بنگریم، درمی‌یابیم که وقوع این ناامیدی، مقدمه‌ای بر آخرین مراحل فروش بیت کوین بوده است.

مونرو در این باره می‌افزاید:

داده‌های ما حاکی از آن هستند که یک کاپیتالاسیون استخراج‌کنندگان رخ داده است. این اتفاق در چرخه‌های قبلی معمولاً پیش از سقوط بازار رخ می‌داد.

همچنین بخوانید: بهترین استخرهای استخراج بیت کوین (آپدیت ۲۰۲۲)

طی ماه جاری استخراج‌کنندگان با شدت مشغول فروش ارزهای دیجیتال خود بوده‌اند. حساب توییتر بیت کوین وضعیت فعلی را با عبارتی چون «استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال خود را تخلیه می‌کنند» توصیف کرده است.

تصویر
روند فروش ارزهای دیجیتال استخراج کنندگان

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتوکوانت، هفته گذشته در یک تاپیک توییتری افزود:

بودن یا نبودن! مسئله استخراج‌کنندگان در حال حاضر این است.

وضعیت فعلی به‌شدت بغرنج است؛ اما اکثر استخراج‌کنندگان هم‌چنان در بازار فعال هستند و مؤید این گفته این است که معیارهای اصلی شبکه تنها اندکی نسبت به بالاترین رکورد سختی شبکه یعنی مقدار ۳۰ تریلیون، کاهش یافته است.

تحقیقات: استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند
معیارهای فاندامنتال شبکه بیت کوین

علائق خریداران مبهم است

با این حال، هنگامی که قصد بررسی وضعیت سایر دارندگان بزرگ بیت کوین به غیر از استخراج‌کنندگان را داشته باشیم، درمی‌یابیم که دورنمای شفافی از وضعیت مشخص نیست.

پس از آن‌‌که نهنگ‌ها در محدوده ۱۹,۰۰۰ دلار دست به حمایت از بیت کوین زدند، حال مدیرعامل کریپتوکوانت خبر از ورود خریداران نهادی جدید با خرید حجم‌های بالا، در بازار ارزهای دیجیتال می‌دهد.

کی خاطر نشان می‌کند که جریان خروجی از صرافی کوین بیس (Coinbase) به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۳ ( ۱۳۹۲) تاکنون رسیده است.

تصویر
جریان خروجی از صرافی‌ها

با این حال، این معامله‌گر و تحلیلگر رکت کپیتال (Rekt Capital) با قدرتمند‌بودن حجم خرید موافق نیست و بر اساس استدلال او برعکس، فروشندگان ‌هم‌چنان روندهای آتی بازار را هدایت می‌کنند.

شاخص میانگین متحرک (MA) ۲۰۰ هفته‌ای بیت کوین که به‌عنوان یک حمایت کلیدی در بازارهای نزولی قبلی شناخته می‌شد، حتی با وجود این‌که قیمت به ۲,۰۰۰ دلار کمتر از آن رسیده، هنوز مورد توجه خریداران قرار نگرفته است.

او می‌افزاید:

با افزایش شدید حجم فروش بیت کوین، شاهد آن هستیم که حجم خرید فعلی در مقایسه با سطح حجم خرید در بازار خرسی سال ۲۰۱۸ هم در میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای پایین‌تر است چه برسد به حجم خرید در بازار مارس ۲۰۲۰.

تحقیقات: استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند
نمودار قیمت حاشیه‌نویسی شده بیت کوین (نمای سالانه بازار بیت کوین/ دلار)

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.