0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d8a8d8a7d8b2daafd8b4d8aa d8afd988d8a8d8a7d8b1d987 d8a8db8cd8aa daa9d988db8cd986 d8a8d987 d8b3d8b7d8ad dbb2dbb9d987d8b2d8a7d8b1 d8afd984 64f0ec7e5a4fe

روز گذشته، در شرایطی شاهد سقوط ۲٬۵۰۰ دلاری قیمت بیت کوین بودیم که به‌نظر می‌رسید خریداران در تلاش برای عبور از سطح ۳۰٬۰۰۰ دلاری هستند. در حالی که این اتفاق،‌ برخی معامله‌گران را نسبت به تداوم روند صعودی دچار تردید کرده بود، بیت کوین در کمتر از چند ساعت، بار دیگر به سطح قبلی خود بازگشت.

احتیاط معامله‌گران بیت کوین در پی تغییرات شدید قیمت

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین پس از افزایش نزدیک به ۲٬۰۰۰ دلاری نسبت به کف قیمت روز گذشته، هم‌اکنون در صرافی بیت‌استمپ در محدوده ۲۹٬۰۰۰ دلاری معامله می‌شود.

بازگشت دوباره بیت کوین به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلار؛ دلیل سقوط دیروز چه بود؟
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین در صرافی بیت‌استمپ

نوسانات ناگهانی روز گذشته با بازگشایی بازار وال استریت آغاز شد. درست پس از آن که تلاش خریداران برای رساندن قیمت بیت کوین به ۳۰٬۰۰۰ دلار با گسترش ترس پس از انتشار خبر انتقال بیت کوین‌‌های کیف پول‌های تحت‌کنترل دولت ایالات متحده و صرافی مت گاکس متوقف شد.

گزارش‌های بعدی نشان داد که این ادعاها نادرست بودند اما باعث کاهش قابل‌توجه حجم قراردادهای باز بازار مشتقات و سقوط ۸درصدی قیمت بیت کوین شدند.

اما بیت کوین توانست پیش از تثبیت قیمت در این منقطه، بار دیگر به سطح ۲۹٬۵۰۰ دلاری بازگردد.

در واکنش، ژلی (Jelle) معامله‌گر محبوب از دنبال‌کنندگان خود در توییتر خواست تا تغییرات ناگهانی قیمت در بازه‌های کوتاه‌مدت را نادیده بگیرند. این تحلیلگر دراین‌باره نوشت:

روند بلندمدت بیت کوین مشخص است. اتفاقاتی که در میان می‌افتد اما چیزی جز هیاهو نیست. معامله بر اساس نوسانات قیمت خوب است، اما روی تصویر بزرگتر تمرکز کنید. به بالای ۳۰٬۰۰۰ دلار و اهدافی که در حال افزایش هستند.

بازگشت دوباره بیت کوین به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلار؛ دلیل سقوط دیروز چه بود؟
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین که ژلی در توییتر به اشتراک گذاشته است

ژلی افزود که نسبت به چگونگی روند کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین مطمئن نیست، اما لیکوئیدشدن موقعیت‌های معاملاتی معمولاً نشانه خوبی برای افزایش قدرت بازار است.

در همین حال، کریپتو تونی (Crypto Tony) با احتیاط بیشتری عمل کرد و تصمیم گرفت تا پیش از ورود به بازار منتظر نشانه‌های بیشتری باشد. او خاطرنشان کرد:

۲۷٬۷۰۰ دلار سطحی است که امروز برای بازکردن موقعیت معاملاتی شورت در نظر گفته‌ام. اما ابتدا باید نشانه‌ای نزولی ببینم تا این کار را انجام دهم، اگرچه بازکردن موقعیت لانگ در این شرایط نیز به‌نظر خطرناک است. تغییرات شدید قیمت است، پس بهتر است تماشاگر باشیم و بر روی چند آلت کوین خوب تمرکز کنیم.

بازگشت دوباره بیت کوین به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلار؛ دلیل سقوط دیروز چه بود؟
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین که تونی کریپتو در توییتر به اشتراک گذاشته است

تریدر مورو (Trader Muro) نیز ۲۹٬۵۰۰ دلار را نقطه‌ای تعیین کننده برای بیت کوین می‌داند که عبور یا بازگشت از این سطح می‌تواند جهت روند را تعیین کند.

بازگشت دوباره بیت کوین به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلار؛ دلیل سقوط دیروز چه بود؟
نمودار قیمت بیت کوین در قراردادهای پرپچوال که ترید مورو در توییتر به اشتراک گذشته است

لیکوئیدشدن گسترده معاملات بیت کوین

در همین حال، بررسی داده‌های کوین‌گلس نشان‌دهنده میزان وحشت در میان فعالان بازار است. 

بازگشت دوباره بیت کوین به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلار؛ دلیل سقوط دیروز چه بود؟
حجم موقعیت‌های شورت و لانگ لیکوئیدشده بیت کوین

در ۲۶ آوریل (۶ فروردین)، ارزش معاملات لیکوئیدشده لانگ و شورت بیت کوین از ۱۶۵میلیون دلار گذشت. ارزش کل معاملات لیکوئیدشده بالغ بر ۳۳۸میلیون دلار بود.

بر ناظران بازار، از جمله تحلیلگران پلتفرم آن‌چین کریپتوکوانت نیز به واکنش شدید بازار به این رویداد خبری در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت اشاره کردند.

بازگشت دوباره بیت کوین به سطح ۲۹٬۰۰۰ دلار؛ دلیل سقوط دیروز چه بود؟

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.