0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

افزایش ترس از صرافی‌ها؛ هولدرهای بیت کوین به کیف پول‌های شخصی مهاجرت می‌کنند

ورشکستگی FTX به‌عنوان دومین صرافی بزرگ جهان و مجموعه‌ای که تا پیش از این یکی از اعضای شکست‌ناپذیر صنعت ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شد، اتفاق غافلگیرکننده‌ای بود. با این حال، این فروپاشی ثابت کرد این صرافی آنقدر بزرگ نبود که شکست‌ناپذیر باشد؛ خصوصاً از این جهت که هیچ اندوخته‌ای برای پوشش بحران مالی کنونی خود نداشت.

به گزارش کریپتو پوتیتو، در طول یک هفته گذشته، هولدرهای بیت کوین به‌وضوح مشغول برداشت دارایی‌های خود از صرافی‌های متمرکز و انتقال آنها به کیف پول‌های غیرامانی (شخصی) بودند.

طبق گزارش روز گذشته مجموعه تحلیلی گلسنود (Glassnode)، صرافی‌ها اخیراً شاهد یکی از بزرگترین خروج‌های سرمایه از حساب‌های خود بوده‌اند؛ به‌طوری که چیزی حدود ۷۳٬۰۰۰ واحد بیت کوین تنها طی هفت روز (به‌طور خالص) از صرافی‌ها برداشت شده است.

افزایش ترس از صرافی‌ها؛ هولدرهای بیت کوین به کیف پول‌های شخصی مهاجرت می‌کنند
نمودار موجودی بیت کوین صرافی‌ها (شاخص نارنجی‌رنگ) به همراه خالص تغییرات موجودی آنها (شاخص سبزرنگ).

برداشت ۱۰۶٬۰۰۰ واحد بیت کوین از صرافی‌ها در طول یک ماه، پیش‌تر تنها در آوریل و نوامبر ۲۰۲۰ (فروردین و آبان ۱۳۹۹) و ژوئن و ژوییه (خرداد و تیر) امسال رخ داده است.

علاوه بر بیت کوین، در طول هفته گذشته بیش از ۱.۱میلیون واحد اتریوم نیز از صرافی‌های متمرکز برداشت شده است که بیشترین کاهش در موجودی صرافی‌ها از سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) یا همان «تابستان دیفای» محسوب می‌شود.

برخی صرافی‌های بزرگ برای بازگرداندن اعتماد کاربران به پلتفرم‌های خود طرح گزارش و اثبات ذخایرشان را پیشنهاد کردند؛ اما سرمایه‌گذاران همچنان به‌طور کلی به صرافی‌های متمرکز بدبین هستند.

برخلاف ارزهای دیجیتال غیرمتمرکزی مثل بیت کوین و اتریوم، واریز استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها طی یکی هفته گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری که ارزش کل استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌ها در این مدت به بالاترین سطح تاریخ خود در ۴۱میلیار دلار رسید.

افزایش ترس از صرافی‌ها؛ هولدرهای بیت کوین به کیف پول‌های شخصی مهاجرت می‌کنند
نمودار موجودی استیبل کوین صرافی‌ها (شاخص قرمزرنگ).

ارزش ذخایر تتر و یو‌اس‌دی کوین صرافی‌ها در این مدت کاهشی جزئی داشته است؛ اما بایننس یو‌اس‌دی (BUSD) تحت‌تأثیر طرح تجمیع استیبل کوین‌ها در صرافی بایننس، با افزایش ارزش ذخایر خود مواجه شده است. گلسنود همچنین گفته است بخش زیادی از این استیبل کوین‌ها که به صرافی‌ها واریز‌ شده‌اند، از قراردادهای هوشمند اتریوم نشئت گرفته و با سرعت ۴.۶۳میلیارد دلار در ماه برداشت شده‌اند.

در گزارش گلسنود آمده است:

این جریان نشان می‌دهد تقاضا برای نقدینگی در قالب دلار تا چه حد افزایش یافته است.

عملکرد خوب خودِ دلار در بازارهای جهانی نیز تقاضا برای استیبل کوین‌ها را افزایش داده است و ارزهای دیجیتال همچنان پیوسته با این دارایی‌های وابسته به دلار مبادله می‌شوند.

انواع و اقسام هولدرهای بیت کوین، از کوچک‌ترین سرمایه‌گذاران گرفته تا نهنگ‌های بزرگ،‌ در این مدت شاهد افزایش موجودی خود بوده‌اند.

طی هفت روز گذشته، آدرس‌های با موجودی کمتر از یک بیت کوین، مجموعاً ۳۳٬۷۰۰ واحد به دارایی‌های خود اضافه کرده‌اند و در طول ۳۰ روز نیز ۵۱٬۴۰۰ بیت کوین جدید خریداری کرده‌اند که دومین افزایش بزرگ موجودی این گروه از هولدرهای بیت کوین در تاریخ محسوب می‌شود.

افزایش ترس از صرافی‌ها؛ هولدرهای بیت کوین به کیف پول‌های شخصی مهاجرت می‌کنند
امتیاز انباشت بیت کوین به تفکیک میزان موجودی هولدرهای مختلف.

از روز گذشته بازار تا حدی آرام شده است و هم‌زمان با کاهش نوسانات، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۸۵۰میلیارد دلار افزایش یافته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای
Tags:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.